Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Układanie płytek ściennych bez tajemnic

Przygotowujesz się do remontu łazienki i masz obawy, czy podołasz samodzielnemu ułożeniu płytek ściennych? Po lekturze tego tekstu nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości. 

Nexterio logo

Przygotowujesz się do remontu łazienki i masz obawy, czy podołasz samodzielnemu ułożeniu płytek ściennych? Po lekturze tego tekstu nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości. Prezentujemy najważniejsze aspekty związane z układaniem płytek.

  1. Bez narzędzi ani rusz…

Zabierając się do układania płytek musisz mieć odpowiednie narzędzia. Poziomica, ołówek czy miarka, to wyposażenie niemal każdego domu. Gorzej ze sprzętem typu: ściągacz gumowy do spoin, łata posadzkarska, przyrząd do cięcia płytek i szczypce do ceramiki. Zakup niezbędnych rzeczy, to spory wydatek, a do tego trzeba dokupić jeszcze klej, emulsję gruntującą czy fugę.

  1. Czyste i równe podłoże.

Pierwsze wyzwanie związane jest z przygotowaniem ściany, która powinna być przede wszystkim czysta, równa i sucha. W tym celu będą potrzebne wcześniej wspomniana emulsja gruntująca albo zaprawa wyrównująca.

  1. Precyzja.

Następna czynność, to wyznaczenie położenia płytek. Zadanie ułatwią nam oczywiście poziomica i próbne położenie płytek. Przy pomiarach nie można zapomnieć o przestrzeni na spoiny, chociaż coraz częściej stosuje się również metodę układania na styk.

  1. Sztuka układania.

Aby skutecznie ułożyć płytki trzeba umiejętnie: nakładać odpowiednią ilości kleju, mocować płytki, usuwać nadmiar kleju i na bieżąco sprawdzać efekty pracy oraz korygować ewentualne błędy przy użyciu gumowego młotka, łaty posadzkarskiej. Oczywiście należy być przygotowanym także na przycinanie płytek.

  1. Fugowanie.

Na koniec pozostaje tylko położyć fugę. Wybór koloru to rzecz gustu.

Wakacyjne czyszczenie magazynów

Dla wielu osób wybór płytek jest nie mniej trudnym zadaniem niż ich ułożenie. Nic dziwnego. W sklepach znajdziemy przytłaczającą liczbę produktów. Dlatego warto oszczędzić czas i zamiast wydawać pieniądze na kolejne wizyty w salonach, zdecydować się na kupno drogą online. W przypadku takiego rozwiązania istnieje możliwość zaoszczędzenia całkiem sporej kwoty. Na przykład wystarczy odwiedzić sklep internetowy Nexterio.pl, gdzie obowiązuje wakacyjna wyprzedaż. Płytki ścienne w Nexterio (zobacz: http://nexterio.pl/14917,14916,14916,Plytki_Plytki-scienne.html) objęte są atrakcyjnymi rabatami, tak jak: sprzęt do łazienki, podłogi, drzwi, tapety, oświetlenie, narzędzia.

Należy dodać, że dokonując zakupów za co najmniej 249 zł otrzymujemy darmową dostawę. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły