Artykuł Dodaj artykuł

Dobieramy zaprawę klejową do remontu: łazienki, balkony i tarasy

Montaż okładziny ceramicznej lub kamiennej to końcowy etap prac budowlanych. Efekt końcowy pięknej podłogi, czy eleganckiej ściany z płytek lub płyt wielkoformatowych, związany jest  również z odpowiednim doborem zaprawy klejowej, która umożliwia profesjonalne i trwałe mocowanie. Podczas remontu dobór właściwej zaprawy klejowej to klucz do sukcesu.

Sopro logoMontaż okładziny ceramicznej lub kamiennej to końcowy etap prac budowlanych. Efekt końcowy pięknej podłogi, czy eleganckiej ściany z płytek lub płyt wielkoformatowych, związany jest  również z odpowiednim doborem zaprawy klejowej, która umożliwia profesjonalne i trwałe mocowanie. Podczas remontu dobór właściwej zaprawy klejowej to klucz do sukcesu.

Sopro montay płyty, płytki i mozaikiMocujemy płyty, płytki i mozaikę

Sopro FKM® XLto multifunkcyjna, bardzo wydajna i lekka, cementowa zaprawa klejowa o szerokim spektrum zastosowań. Idealnie sprawdzi się podczas układania ceramicznych płytek ściennych i podłogowych, różnego typu mozaiki oraz wielu gatunków okładzin z kamienia naturalnego. Bardzo dobra przyczepność kontaktowa uzyskana dzięki wzmocnieniu włóknami oraz wzbogaceniu zwiększonym dodatkiem tworzyw sztucznych  sprawia, że zaprawa wykazuje wysoką stabilność nawet dla wielkoformatowych, ciężkich płyt, układanych w obszarach ścian i podłóg ogrzewanych. Wysoka elastyczność, odporność na działanie wysokich temperatur, wody i zmiennych cykli zamarzania i rozmarzania sprawia, że idealnie nadaje się do pomieszczeń wilgotnych i mokrych takich jak łazienki, sauny jak również do basenów kąpielowych oraz w zastosowaniach zewnętrznych na elewacje, balkony i tarasy.

JSopro montay płyty, płytki i mozaikiakość, która ułatwia pracę

Zaprawę Sopro FKM® XL cechują różnorodne możliwości stosowania: zarówno do mocowania okładzin metodą cienko- oraz średniowarstwową na ścianach, metodą półpłynną do pełnego i pozbawionego pustek powietrznych układania płyt na podłogach oraz uzyskanie konsystencji do szpachlowania, do 10 mm grubości warstwy. Ze względu na bardzo dobre właściwości i parametry robocze, bardzo wysoką wydajność, długi czas otwartego schnięcia a przy tym szybką możliwość obciążania, a także możliwość stosowania bez gruntowania na wielu podłożach, jest idealna do samodzielnego przeprowadzania prac remontowych.

Zaprawa klejowa firmy SoproNorma ma znaczenie

Normy europejskie stawiają bardzo wysokie wymagania produktom dostępnym na rynku. W przypadku cienkowarstwowych zapraw klejowych do płytek ceramicznych obowiązuje norma PN-EN 12004, która określa kryteria badań i na tej podstawie umożliwia klasyfikacje i znakowanie produktów cementowych w dwóch podstawowych klasach: C1 i C2, gdzie C1 to standardowe zaprawy klejowe, a C2 to grupa produktów o podwyższonych parametrach, których minimalna przyczepność jest dwukrotnie wyższa od standardowych i wynosi co najmniej 1 N/mm2. Pojawienie się liter T i E oznacza spełnianie dodatkowych kryteriów dotyczących spływu (T) oraz wydłużonego czasu otwartego schnięcia. Litera S odnosi się do odkształcalności kleju. Oznaczenie C2 TE S1, które posiada Sopro FKM® XL to gwarancja użytkowania produktu o dużej wydajności i podwyższonych parametrach użycia. Niezależnie od norm europejskich, zaprawa Sopro FKM® XL spełnia restrykcyjne niemieckie wymagania dla zapraw klejowych elastycznych „Flexmörtel”.

Trwale, bezpiecznie, wydajnie

Podczas przeprowadzania remontu, czy budowy bezpieczeństwo i komfort użytkowania produktu ma znaczenie zarówno w trakcie prac, jak i późniejszej eksploatacji. Zaprawa Sopro FKM® XL charakteryzuje się niską zawartością chromianów, regulowaną przez Rozporządzenie (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII oraz niską emisją lotnych związków organicznych, zgodnie z wytycznymi organizacji  GEV-EMICODE. W porównaniu z tradycyjnymi zaprawami cienkowarstwowymi, produkt FKM® XL odznacza się minimalnym pyleniem (aż do 90% mniej pyłów) oraz wyższą wydajnością, aż do 60% .

Zaprawa Sopro FKM® XL to wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i tych, którzy sami chcą sprawnie i efektywnie mocować okładziny ceramiczne. Jeden produkt umożliwia przeprowadzenie prac w płaszczyznach poziomych i pionowych,  wewnątrz i na zewnątrz, w każdych warunkach gwarantując komfort pracy, jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Podobne artykuły