Balkon to integralny element wielu budynków wielorodzinnych.
Dekoracja balkonu pozwala na stworzenie przytulnej przestrzeni, dzięki której można cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu – nawet, jeśli mieszkanie z balkonem mieści się w mieście i nie ma dostępu do ogrodu. Ostatni raport serwisu Homebook.pl wskazuje, że dla 43% Polaków balkon jest ważnym miejscem do wypoczynku z rodziną. Jak przekształcić balkon lub taras w mieszkaniu we własną oazę?
Balkony i tarasy zazwyczaj wystają poza obrys budynku. Jednak niekiedy zdarza się, że są wkomponowane w jego bryłę i znajdują się nad częściami mieszkalnymi, tak jak w przypadku loggii, balkonów nad wykuszami lub tarasu nad garażem. W każdym przypadku należą one, poza dachem i elewacjami, do najbardziej narażonych elementów na działanie czynników atmosferycznych, a tym samym na zniszczenie.
Nie każdy z nas ma do dyspozycji duży, przydomowy ogród czy przestronny taras. Znaczne częściej do czynienia mamy z niewielkim balkonem. Mimo małego metrażu, przestrzeń tego typu można z łatwością zaaranżować w taki sposób, by była ona zarówno funkcjonalna, jak i cieszyła oko. Jak urządzić mały balkon w bloku? Podpowiadamy!
Wielu właścicieli mieszkań czy domów w zabudowie szeregowej marzy o własnym ogrodzie lub choćby niewielkim ogródku.
Wiele mieszkań i domów posiada niewykorzystywane do tej pory tarasy lub balkony. A coraz więcej właścicieli mieszkań docenia ich urok i wartość. Zaniedbywane przez długi czas, przeważnie są w stanie wymagającym gruntownego remontu. Jakich jednak należy użyć materiałów, aby efekt był trwały i poprawny technicznie?
Czy w balkonowej, miejskiej przestrzeni można zaznać odrobiny relaksu? Zdecydowanie tak! Zobacz, jak w kilku prostych krokach możesz stworzyć klimatyczny kącik na swoim balkonie.
Balkony lub tarasy to elementy budynku szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, deszcz, wiatr, mróz czy różnice temperatur. Dlatego na komfort ich codziennego użytkowania składają się nie tylko walory architektoniczne, ale także odpowiednio dobrane materiały hydroizolacyjne zabezpieczające konstrukcję, dzięki czemu możemy cieszyć się ich użytkowaniem bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. Czym się kierować wybierając hydroizolację tarasu lub balkonu pod płytki na dystansach? Jak ją wykonać krok po kroku?
Balkony, tarasy dachowe i podcienie to poza dachem najbardziej narażone elementy architektoniczne budynków na oddziaływanie warunków zewnętrznych. Aby użytkownicy mogli w pełni cieszyć się wygodami, jakie niesie ze sobą posiadanie balkonu, czy tarasu, należy nie tylko zadbać o ich ładną aranżację, ale również o prawidłową i szczelną konstrukcję.
Własny kąt na świeżym powietrzu pozwolił Polakom lepiej znieść okres obostrzeń i społecznej izolacji oraz ma dla nich większe znaczenie niż wcześniej – tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez markę Domondo, w którym wzięło udział ponad 1000 osób z całej Polski.
Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu.
Ciepłe dni są okazją do wzmożonego kontaktu z naturą i aktywności na świeżym powietrzu, spacerów w lesie czy pikników w parku. Jednak ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, to balkon i taras pełnią coraz częściej także funkcję rekreacyjną. Warto więc zadbać o ich stylową aranżację.
Taras lub balkon, niezależnie od tego czy zostały pokryte deskami drewnianymi czy kompozytowymi, nieustannie poddawane są działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych. Latem to promieniowanie UV i wysokie temperatury, a jesienią i zimą – woda deszczowa oraz zalegający śnieg. Właśnie dlatego, chcąc zapewnić pokryciu trwałość na długie lata, trzeba zadbać o odpowiednią hydroizolację podłoża.
Piękne widoki, jasny piasek, czysta, ciepła woda… i można się rozmarzyć, przeglądając w Internecie fotografie z Miami.
Wielu z nas wciąż szuka inspiracji, jak efektywnie wykorzystać czas #zostanwdomu. A gdyby tak… pozwolić rozkwitnąć balkonowi lub tarasowi? Kwiaty, zioła oraz pnącza tworzą unikalną atmosferę. Należy jednak pamiętać o bezpiecznym mocowaniu skrzynek kwiatowych czy krat.