Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Nie tylko kafelki – opanować wodę

Czas remontu łazienki to poważny sprawdzian dla cierpliwości wszystkich członków rodziny. Dlatego należy go przeprowadzić możliwie sprawnie i szybko, pamiętając o wymianie zarówno widocznych, jak również ukrytych elementów wyposażenia, które będą później służyć nam przez lata.

Madix - Follow Me

Czas remontu łazienki to poważny sprawdzian dla cierpliwości wszystkich członków rodziny. Dlatego należy go przeprowadzić możliwie sprawnie i szybko, pamiętając o wymianie zarówno widocznych, jak również ukrytych elementów wyposażenia, które będą później służyć nam przez lata.

Ukryte oblicze wanny

Planując nową aranżację łazienki naszą uwagę koncentrujemy na ogół na kwestiach związanych z wyborem wzorów na kafelkach, decyzją o zakupie wanny lub prysznica czy dostosowaniem poszczególnych urządzeń i mebli do całości pomieszczenia. Wszystkie elementy mają dobrze wyglądać, lecz także gwarantować maksymalny komfort mycia.

Madix - Przelew wannowy Silfra

Dlatego niezwykle ważne jest, by organizując strefę kąpielową dobrać odpowiednie mechanizmy, które regulują przebieg wody, zapewniając nam spokojne czerpanie przyjemności w trakcie codziennych zabiegów.

– Sprawdzonym sposobem na bezpieczny i kontrolowany przepływ wody w wannie są oczywiście przelewy wannowe. – przypomina Sylwia Madyda z Madix, dystrybutora zestawów nowoczesnych systemów odpływowych – Ukryte pod ceramiczną powierzchnią dbają o to, by nadmiar wody spokojnie spływał wyznaczonym torem, nie powodując zalania łazienki czy przytkania wanny. Muszą być przy tym bardzo trwałe, by sprawnie i bezawaryjnie służyć nam przez wiele lat.

Jeszcze większa kontrola

Przelewy wannowe można dodatkowo łączyć ze specjalnym wężem natryskowym z drenażem, który umożliwia odpływ wody ze słuchawki prysznicowej.

– Zestawienie tradycyjnych, funkcjonalnych mechanizmów przelewowych z nowatorskim systemem drenażu Follow Me zwiększa skuteczność odprowadzania wody z wanny. – wskazuje Sylwia Madyda z Madix – Dzięki temu nie ma obawy, że pod jej powierzchnią nagromadzi się niepożądana wilgoć. Urządzenie z automatycznym zwijaczem, zamontowane na obrzeżu wanny lub w cokole płytek stanowi więc znakomite uzupełnienie dla dobrze nam znanych systemów odpływowych.

Madix -sluchawka doccetta

Strefa wygody

Mając pewność, że wybrane mechanizmy będą wspólnymi siłami dbać o zrównoważony przepływ wody, możemy spokojnie zająć się kolejnymi etapami urządzania strefy kąpielowej w łazience. Decyzja o zakupie wanny powinna wynikać z preferowanych form kąpieli. Montuje się ją na ogół w narożniku łazienki, obudowując kafelkami zewnętrzne boki. Alternatywą jest oczywiście kabina prysznicowa, wyposażona dodatkowo w system dysz wodnych. Zawsze można też wybrać rozwiązanie pośrednie w postaci mniejszej wanny z parawanem. Natomiast słuchawka prysznicowa powinna być przede wszystkim wygodna w obsłudze, komponując się jednocześnie z całością aranżacji. Można przy tym zdecydować się na wersję bardziej rozbudowaną, która posiada nawet 5 funkcji lub po prostu wybrać prostą i gustowną słuchawkę. Ważne jest, by wszystkie elementy ze sobą współgrały, powodując same pozytywne doznania zarówno w czasie kąpieli, jak i przy następnych czynnościach higienicznych.

Podobne artykuły