Artykuł Dodaj artykuł

Akryl niejedno ma imię – malowalne akryle firmy Den Braven

W świecie materiałów budowlanych istnieją produkty, bez których niemożliwe byłoby wykonanie jakiegokolwiek remontu, czy renowacji. Należą do nich niezawodne akryle firmy Den Braven, zarówno te uniwersalne, jak i specjalistyczne.

logo firmy Den BravenW świecie materiałów budowlanych istnieją produkty, bez których niemożliwe byłoby wykonanie jakiegokolwiek remontu, czy renowacji. Należą do nich niezawodne akryle firmy Den Braven, zarówno te uniwersalne, jak i specjalistyczne. Dzięki temu, że są skutecznie malowalne, uszczelniane akrylem rysy, złącza, szczeliny czy pęknięcia w tynkach, gładziach szybko staną się niewidoczne dla oka, przywracając nieskazitelny wygląd ścianom naszego domu.

Ściany na błysk

Szeroka gama akryli firmy Den Braven obejmuje zarówno produkty uniwersalne, jak i stworzone z myślą o realizacji konkretnych zadań. Na czele pierwszej grupy stoi najbardziej wszechstronny spośród dostępnych akryli firmy Den Braven – Akryl-W. Jest on nie tylko prosty w nakładaniu, formowaniu i szlifowaniu, ale odznacza się również śnieżnobiałą barwą oraz idealnie plastyczną formułą, która sprawia, że masa nigdy nie twardnieje i trwale przenosi duże odkształcenia. Z jego pomocą wypełnimy szczeliny, rysy w ścianach wewnętrznych oraz zlikwidujemy pęknięcia przy parapetach, czy wokół ram okien lub drzwi. Trwale plastyczno-elastyczny Akryl-W sprawdzi się także jako spoiwo w złączach narożnych oraz doskonale zwiąże się tak z tynkiem, gipsem, jak i gładzią.

Akryl Budowlany firmy Den Braven Akryl do Płyt G-K firmy Den Braven Akryl Lekki Szpachlowy firmy Den Braven Akryl Zewnętrzny firmy Den Braven

Od lewej: Akryl Budowlany, Akryl do Płyt G-K, Akryl Lekki Szpachlowy,
Akryl Zewnętrzny
Fot. Den Braven

Innego typu produktem jest Akryl Lekki Szpachlowy firmy Den Braven, który stanowi unikatowe połączenie masy szpachlowej i akrylu. Zaawansowana formuła sprawia, że ten bezskurczowy akryl jest szlifowalny i może być pokrywany farbami po upływie zaledwie 20 minut od aplikacji. Dzięki niemu wszelkie spękania, ubytki w mgnieniu oka znikną z powierzchni ścian.

Nikomu nie trzeba przedstawiać zalet farb lateksowych. Aby wypełnione szczeliny można było bez przeszkód pokryć tą podatną na zmywanie powłoką dekoracyjną, koniecznie warto wybrać Akryl do farb lateksowych firmy Den Braven. W całości wyeliminuje on ryzyko powstawania przebarwień na spoinach oraz pęknięć w warstwie farby. Przy pracach wewnętrznych przydatny stanie się również Akryl Budowlany firmy Den Braven, równie elastyczny, trwały i prosty w użyciu.

 

Do zadań specjalnych

Akryle sprawdzają się nie tylko przy likwidowaniu niedoskonałości na powierzchni ścian. Wybierając produkt o nieco innych właściwościach bez problemu zabezpieczymy chociażby przewody wentylacyjne. W celu realizacji takich zadań powstał Akryl do kanałów wentylacyjnych firmy Den Braven. Solidny, trwały, obojętny chemicznie oraz odporny na grzyby i pleśń skutecznie uszczelni wszelkie newralgiczne miejsca dbając o integralność wszystkich elementów instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

Wyjątkowo odpornego preparatu wymagają także uszczelnienia na zewnątrz budynku, na elewacji. Akryl Zewnętrzny firmy Den Braven to recepta na bardzo skuteczne uszczelnienie, które odporne będzie ponadto na działanie deszczu i wielu innych czynników atmosferycznych. 

Spoinę o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne wykonamy z kolei dzięki Akrylowi do płyt G-K firmy Den Braven. Ten zaskakująco prosty w użyciu, a jednocześnie niebywale solidny produkt uzupełni każdą szczelinę w suchej zabudowie, gwarantując jednocześnie idealną przyczepność.

Akryl do Farb Lateksowych firmy Den Braven Akryl do Tynków firmy Den Braven Akryl do Kanałów Wentylacyjnych firmy Den Braven Akryl-W firmy Den Braven

Od lewej: Akryl do Farb Lateksowych, Akryl do Tynków,
Akryl do Kanałów Wentylacyjnych, Akryl-W
Fot. Den Braven

Czasem zdarza się, że fasady domu pokryte są specjalnym tynkiem ozdobnym, mozaikowym, strukturalnym czy po prostu zacieranym na ostro. Likwidowanie pęknięć w takim podłożu może nastręczyć wiele problemów, chyba że zdecydujemy się na produkt o unikatowych na skalę rynku właściwościach. Akryl do tynków firmy Den Braven cechuje się formułą wzbogaconą o drobne ziarna, które ułatwiają idealne zamaskowanie masy akrylowej w niejednolitej powierzchni fasad i elewacji.

Z gamą malowalnych akryli firmy Den Braven niwelowanie pęknięć, ubytków i rys stanie się zadaniem prostym i szybkim, dzięki czemu bez większych problemów sami zadbamy o estetyczny wygląd naszego domu. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły