Artykuł Dodaj artykuł

Ściany bez skazy - jak przygotować ściany pod ostateczne malowanie

Aby szybko i skutecznie odświeżyć wnętrze domu najczęściej decydujemy się rozpocząć działania od prac malarskich. Niemniej jeśli ściany pokryte są siatką nieestetycznych ubytków, nawet wybór nowego koloru farby nie zagwarantuje nam w pełni estetycznego wyglądu.

Logo Den BravenAby szybko i skutecznie odświeżyć wnętrze domu najczęściej decydujemy się rozpocząć działania od prac malarskich. Niemniej jeśli ściany pokryte są siatką nieestetycznych ubytków, nawet wybór nowego koloru farby nie zagwarantuje nam w pełni estetycznego wyglądu. O optymalne przygotowanie ścian pod malowanie zadba szeroka gama specjalistycznych produktów firmy Den Braven: Akryl do farb lateksowych, uniwersalny Akryl-W oraz zapewniający ekspresowe uszczelnienie szybki akryl szpachlowy – Acryl-Fast.

Każda, nawet najsolidniejsza ściana ulega z czasem niewielkim uszkodzeniom. Najczęściej są one wynikiem długotrwałej eksploatacji, nieprecyzyjnie wykonanego remontu oraz przemieszczania się materii w konstrukcji murowej. Choć zazwyczaj ubytki te nie zagrażają stabilności ściany, to muszą zostać jak najszybciej usunięte w momencie, gdy planujemy prace malarskie. Niezależnie od przyczyny powstałych skaz, niezawodnym rozwiązaniem staną się nowoczesne uszczelniacze akrylowe firmy Den Braven, które zagwarantują wieloletnią ochronę pomalowanych ścian przed ponownym pękaniem.

Gładkie malowanie

Akryl-W, Den BravenPrzygotowując ścianę pod malowanie konieczne jest usunięcie wszelkich, znajdujących się na jej powierzchni ubytków, zarówno niewielkich pęknięć, jak i rozległych szczelin. Z większością tego typu zadań poradzi sobie uniwersalny Akryl-W firmy Den Braven. Dzięki bardzo dobrej przyczepności do zróżnicowanych podłoży budowlanych wypełni on rysy w betonie, gipsie oraz ceramice budowlanej, jak również uszczelni złącza ram okiennych i muru, a także miejsce styku ościeżnicy drzwi z framugą. Zabezpieczone w ten sposób newralgiczne miejsca konstrukcji ściennej szybko odzyskają dawny, nieskazitelny wygląd, stając się idealnym podłożem dla farby.

Decydując się na zastosowanie bardzo użytecznych farb odpornych na mycie warto skorzystać z pomocy specjalistycznego Akrylu do farb lateksowych firmy Den Braven. Posłuży nam on nie tylko do wykonania bardzo trwałego, ale i plastyczno-elastycznego łączenia, które dodatkowo można bez obaw pokryć farbą w dowolnym kolorze. Jego wzbogacona o składniki ochronne formuła minimalizuje bowiem ryzyko odbarwienia farby nanoszonej na fugę akrylową.

Choć precyzja często nie idzie w parze z szybkim tempem prac remontowych to istnieje produkt, który pozwala na ekspresowe przygotowanie ścian pod malowanie. Jest to szybki akryl szpachlowy Acryl-Fast firmy Den Braven, który można pokryć farbą po upływie zaledwie 20 minut od aplikacji. Uzupełnianie szczelin dodatkowo ułatwi jego ultra lekka formuła. Blisko dwukrotnie lżejszy od wody szybki akryl szpachlowy eliminuje także konieczność warstwowego uzupełniania spoin. Z jego pomocą wystarczy jeden ruch, aby wypełnić dowolny ubytek w ścianie i przywrócić jej pierwotny wygląd.

Zarówno Akryl-W, Akryl do farb lateksowych, jak i Acryl-Fast to produkty całkowicie bezwonne oraz neutralne chemicznie, dzięki czemu nie powodują korozji metalowych elementów konstrukcyjnych. Ponadto są one odporne na duże wahania temperatur, a także niwelują ryzyko powstawanie rys skurczowych. Niezależnie od tego, który akryl firmy Den Braven wybierzemy, możemy mieć pewność, że wypełnione z jego użyciem szczeliny staną się niewidoczne dla oczu, zapewniając gładki i estetyczny wygląd wewnętrznych ścian naszego domu na lata.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły