Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Światło LED przyjazne dziecku

Istotnym elementem wyposażenia wnętrz jest odpowiednie oświetlenie. Obok światła górnego w wielu miejscach mieszkania warto zastosować funkcjonalne, energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu oprawy ledowe. Dostępne w ofercie firmy BRITOP Lighting  modele LIVE, STEPS oraz CRISTAL w delikatny sposób podkreślą wystrój dziecięcego pokoju. Zastosowane jako oświetlenie orientacyjne sprawią, że droga jaką przemierzają maluchy będzie bezpieczna. 

Istotnym elementem wyposażenia wnętrz jest odpowiednie oświetlenie. Obok światła górnego w wielu miejscach mieszkania warto zastosować funkcjonalne, energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu oprawy ledowe.

Dostępne w ofercie firmy BRITOP Lighting  modele LIVE, STEPS oraz CRISTAL w delikatny sposób podkreślą wystrój dziecięcego pokoju. Zastosowane jako oświetlenie orientacyjne sprawią, że droga jaką przemierzają maluchy będzie bezpieczna.

Bezpieczna droga do
dziecięcego pokoju
Fot. Britop Lighting

Dzieci idąc nocą ciemnym korytarzem prowadzącym do łazienki czy pokoju rodziców odczuwają strach przed ciemnością. Droga ta może być mocno stresująca dla malucha. Zaspany mały człowiek nie widzi po czym stąpa. Szczególnie niebezpieczne są nieoświetlone w nocy schody.

Warto więc zwrócić uwagę na oprawy ledowe, które zamontowane jako oświetlenie orientacyjne, mogą pozostać zapalone całą noc. Doskonale sprawdzą się w tej roli energooszczędne modele LIVE, STEPS oraz CRISTAL zaprojektowane przez Jaco Designe. Oprawy nie tylko dekoracyjnie podświetlą przedmioty i miejsca, ale pozwolą bezpiecznie wytyczyć nocną drogę.

Pokój dla dziecka w ledowej poświacie

Modele z kolekcji świetlnej BRITOP Lighting w dyskretny sposób podświetlą mebelki w pokoju dziecięcym, obrazki z ulubionymi postaciami z bajek lub ozdobne malowidła na ścianach. Książki lub dekoracje wyeksponowane przez poświatę emanującą ze STEP Milky i CRISTAL 1 by Jaco Designe stworzą ciekawy światłocień, który będzie jednocześnie atrakcją dla oczu malucha. Oprawy emanują rozproszonym światłem, które efektownie zaakcentuje elementy wyposażenia wnętrza. STEP Milky swoim blaskiem, skierowanym do dołu, rozświetli ustawione na półkach zabawki. CRISTAL 1 posiadający dodatkowe pionowe linie, z których wydobywa się kryształowa poświata, pozwoli delikatnie ukołysać dziecko do snu, a pomieszczeniu doda przytulności oraz magicznego blasku. Utworzone przez oprawy ledowe świetlne efekty na ścianach oraz suficie zamienią pokój w kosmiczną krainę gwiazd. Dostępne w stonowanym, metalicznym kolorze idealnie skomponują się z kolorowymi obrazkami oraz nasyconymi odcieniami zabawek. Będą także estetycznie współgrały z chromowanymi dodatkami, takimi jak: nóżki łóżka lub stolika czy uchwyty szuflad w mebelkach.

Spokojny sen maluszka

Oprawa ledowa z kolekcji
STEPS, model CUBE
Fot. Britop Lighting

Rodzice często zostawiają wieczorem zapalone światło w pokoju dziecka, aby czuło się pewnie i bezpiecznie, kiedy obudzi się samo w nocy. Alternatywą dla tradycyjnej lampki lub kinkietu mogą być energooszczędne oprawy ledowe z serii STEPS i CRISTAL zaprojektowane przez Jaco Designe. Zamontowane punktowo na ścianach lub na meblowych cokołach – wskażą małemu człowiekowi drogę, gdy będzie chciał w nocy skorzystać z toalety.

STEP Cube posiada kształt kostki, która jest całkowicie zabudowana, dzięki temu jest bezpieczna. Delikatne, skierowane do dołu światło emanujące ze STEP Milky nie razi delikatnych oczu dziecka. Modele doskonale sprawdzą się podczas wieczornego usypiania lub czytania bajek. W przypadku najmłodszych pociech to nowoczesne ledowe rozwiązanie ułatwi nocne przewijanie, karmienie i wykonywanie innych czynności pielęgnacyjnych.

Funkcjonalne oraz energooszczędne kolekcje świetlne LIVE, STEPS oraz CRISTAL stanowią dekorację oraz ciekawe uzupełnienie oświetlenia górnego. Użyte w nich diody LED działają pod niskim napięciem 12V, są więc bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, nie nagrzewają się, a ponadto nie wytwarzają promieniowania nadfioletowego UV oraz podczerwonego IR. Oprawy można montować poprzez łatwe klejenie lub w puszkach instalacyjnych. 

Oprawa STEP Milky by Jaco Designe – cena ok. 39,00 zł brutto / sztuka
Oprawa STEP Cube by Jaco Designe – cena ok. 44,00 zł brutto / sztuka
Oprawa CRISTAL 1 by Jaco Designe – cena ok. 88,00 zł brutto / sztuka 

Podobne artykuły