Artykuł Dodaj artykuł

Taras skąpany w słońcu - seria Woodstar do tarasów firmy Den Braven

Rozpoczynające się ciepłe miesiące zachęcają do wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół.

Logo Den BravenRozpoczynające się ciepłe miesiące zachęcają do wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. Idealnym punktem do błogiego wypoczynku jest taras, który jednak jako miejsce szczególnie eksploatowane, wymaga wyjątkowej pielęgnacji i zabezpieczenia. W tej roli sprawdzą się produkty z serii Woodstar firmy Den Braven, specjalnie przeznaczone do dbania o trwałość i estetyczny wygląd drewnianych tarasów.

Środek Czyszczący do Tarasów z serii Woodstar firmy Den Braven
Środek Czyszczący do Tarasów z serii Woodstar
Fot. Den Braven

Zabrudzenia nam nie straszne

Gdy pogoda za oknem dopisuje to właśnie taras staje się miejscem, gdzie przyjmujemy gości i z ochotą oddajemy się wspólnemu grillowaniu. Tym co niejednokrotnie spędza sen z powiek gospodarzom, są powstałe w czasie użytkowania plamy i zanieczyszczenia - nieodzowny element letniego biesiadowania. By pozbyć się niechcianych zabrudzeń, zwłaszcza w przypadku drewnianych tarasów, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty czyszczące, które pozwolą utrzymać  jego powierzchnię w nienagannej czystości i zabezpieczą drewno przed zniszczeniem. Do tego typu zadań przeznaczony jest Środek Czyszczący do Tarasów z linii Woodstar firmy Den Braven. Jego skoncentrowana formuła pozwoli usunąć uporczywe, silne zabrudzenia np. tłuszcz, zaś wykorzystany w formie roztworu świetnie poradzi sobie ze słabszymi plamami i cyklicznymi porządkami. Tym co szczególnie negatywnie wpływa na wygląd przydomowego tarasu są również niekorzystne warunki atmosferyczne, a w letnich miesiącach przede wszystkim palące słońce. Upalna aura sprawia, że na drewnianym materiale pojawiają się mało estetyczne przebarwienia, a drewno zaczyna blaknąć . Do likwidacji szarych przebarwień wykorzystać można również Środek Czyszczący do Tarasów z linii Woodstar na bazie soli sodowych oraz tetrasodowych, który dodatkowo rozjaśni drewno, przywracając mu naturalną barwę. Co istotne, do pielęgnacji drewnianej nawierzchni należy dobierać preparaty przeznaczone do gatunku drewna z jakiego wykonany jest taras lub zaopatrzyć się w produkt uniwersalny. Jeśli zależy nam na czyszczeniu powierzchni tarasowych zarówno z drewna egzotycznego, gatunków europejskich, jak i drewna krajowego warto użyć środka z linii Woodstar, który jest neutralny dla każdego rodzaju i nie zmienia jego struktury chemicznej.

Olej do tarasów z serii Woodstar firmy Den Braven
Olej do tarasów
z serii Woodstar
Fot. Den Braven

Postaw na ochronę

Prawidłowe oczyszczenie drewna na drodze do estetycznego tarasu jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Aby  taras służył nam przez długie lata, musimy zapewnić mu również dodatkową ochronę, zwłaszcza, że jest to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego też dokładnie oczyszczoną i odpowiednio przygotowaną powierzchnię należy zabezpieczyć, pokrywając ją lakierem lub olejem. Jeśli chcemy zachować wyjątkowo naturalny wygląd drewna najlepiej jest zastosować olej, pamiętając, by wybierać preparaty, które tworzą ochronną warstwę zabezpieczającą przed promieniowaniem UV i wodą. Wykorzystać można Olej do Tarasów z linii Woodstar firmy Den Braven. Ten specjalistyczny środek na bazie oleju lnianego z dodatkiem żywic alkidowych świetnie chroni drewno przed działaniem promieni UV, wody, powstaniem smug i plam, a także sinizną i zabrudzeniami. Pokryte nim drewno będzie dobrze zaimpregnowane, odżywione, a miękkie gatunki drewna dodatkowo utwardzone. Powierzchnia tarasu zyska natomiast eleganckie, satynowe wykończenie odporne na ściernie.

Letni okres sprzyja relaksowi na zewnątrz domu, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji okazały przydomowy taras. By miejsce wspólnych biesiad, rodzinnych uroczystości było także estetyczną wizytówką domu, musimy o nie należycie zadbać. Czystość i dodatkowa ochrona drewnianych tarasów jest możliwa do osiągnięcia dzięki specjalistycznym środkom z serii Woodstar firmy Den Braven, które zapewnią właściwą pielęgnację i zabezpieczenie na długie lata.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły