Artykuł Dodaj artykuł

Nowe kolory i formaty cegieł klinkierowych w ofercie Röben

Marka Röben wprowadziła do oferty nowy format cegieł klinkierowych XLDF (365 x 115 x 52 mm), polecany w szczególności do nowoczesnych projektów, którym ich smukły i wydłużony kształt nada nieszablonowego, oryginalnego charakteru. 

Marka Röben wprowadziła do oferty nowy format cegieł klinkierowych XLDF (365 x 115 x 52 mm), polecany w szczególności do nowoczesnych projektów, którym ich smukły i wydłużony kształt nada nieszablonowego, oryginalnego charakteru. Nowe cegły dostępne są w siedmiu odcieniach, cieszących się dużym zainteresowaniem inwestorów oraz mają swoje odpowiedniki w ofercie płytek klinkierowych i kątowych. Oferta firmy powiększa się również o dwa odcienie cegieł klinkierowych w wydłużonym formacie LDF (290 x 115 x 52 mm) oraz sześć kolorów płytek klinkierowych i kątowych w tym formacie.

XLDF to zupełnie nowy format cegieł klinkierowych w ofercie firmy Röben, ich długość wynosi aż 365 mm, szerokość 115 mm, a wysokość 52 mm, przez co produkty te idealnie pasują do prostych, nowoczesnych i minimalistycznych projektów. W kolekcji znajduje się siedem odcieni - Melbourne, o tradycyjnej, czerwonej barwie wypalanej gliny; Portland, o gładkiej powierzchni i kolorze zgaszonej czerni; Brisbane, w odcieniu szarości z metalicznym połyskiem; Darwin, czerwona z brązowym cieniowaniem; Canberra – wyjątkowa cegła o kolorystyce czerwono-brązowo-oliwkowej.

Nowe kolory i formaty cegieł klinkierowych w ofercie Röben
Adelajda – mieniąca się na niebiesko i czerwono oraz Perth w niespotykanym odcieniu głębokiego brązu. Co więcej do oferty dołączyły również dwa nowe kolory cegieł w wydłużonym formacie LDF – Melbourne oraz Darwin. Obecnie pełna kolekcja formatu LDF ma również swoje odpowiedniki w ofercie płytek klinkierowych i kątowych.

Nowo wprowadzony format XLDF otwiera więcej możliwości projektowych i aranżacyjnych. Zastosowanie go na elewacji sprawi, że będzie ona wyglądała nowocześnie i nieszablonowo, a co więcej dzięki możliwości łączenia go z dostępnymi formatami – tradycyjnym NF i wydłużonym LDF, możliwe będzie stworzenie niepowtarzalnej klinkierowej mozaiki - oryginalnej nowoczesnej i nietuzinkowej, która niewątpliwie okaże się pięknym detalem.

Klinkier ma wiele zalet i znajduje zastosowanie w wielu projektach, ze względu na wysokie parametry techniczne, bardzo wysoką jakość, a także dużą różnorodność odcieni. Cegły klinkierowe są gwarancją trwałości i wytrzymałości powierzchni, która nawet po kilkudziesięciu latach będzie prezentować się estetycznie. Z kolei zastosowanie go we wnętrzach stanowi oryginalny, dodający przestronności akcent.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły