Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Dom Marzeń z Röben

Workcamp na świecie istnieje od 60 lat, ale w Polsce dopiero zaczyna się o nim mówić. Jego cel jest szczytny – integrowanie osób poprzez wspólną pracę na rzecz określonej społeczności lokalnej.

Workcamp na świecie istnieje od 60 lat, ale w Polsce dopiero zaczyna się o nim mówić. Jego cel jest szczytny – integrowanie osób poprzez wspólną pracę na rzecz określonej społeczności lokalnej. W jednym z ostatnich projektów przeprowadzonych pod tym szyldem wyremontowano Dom Marzeń przy Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania.

W tym roku organizacją Workcampów we Wrocławiu zajęło się Koło nr 1 przy Politechnice Wrocławskiej, wspierane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. PZITB realizuje z powodzeniem już od kilku lat ten projekt w innych polskich miastach – Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Projekt jest w całości organizowany i wykonywany w ramach wolontariatu przez Członków Młodej Kadry PZITB oraz studentów Politechniki Wrocławskiej, co sprzyja nawiązywaniu i pogłębianiu relacji pomiędzy poszczególnymi jej uczestnikami oraz pozwala zakorzeniać wśród młodych pozytywne wartości.

Tym razem generalnemu remontowi poddany został Dom Marzeń przy Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania. W przedsięwzięciu wzięło udział 25 osób, a remont udało się ukończyć w dwa tygodnie. Zakres prac obejmował m.in. wymianę instalacji elektrycznej oraz odświeżenie ścian w pomieszczeniach, a następnie wyposażenie wnętrz. Jedną z marek wspierających tę inicjatywę była firma Röben, która przekazała płytki klinkierowe Brisbane oraz wiele przydatnych narzędzi i akcesoriów.

Przy takich akcjach społecznych najważniejszy jest widok radości na twarzach najmłodszych, a takie reakcje pojawiły się już w chwilę po oddaniu mieszkania do użytku. Tym samym zadanie, które samo sobie postawiło Koło nr 1, można uznać za wykonane w stu procentach.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły