Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Silny jak dąb – klej do drewna Dębowy Mocny firmy Den Braven

Drewno oraz materiały drewnopodobne należą do jednych z najpopularniejszych tworzyw w zakresie wykończenia oraz wyposażenia domu, mieszkania, a także jego otoczenia.

Drewno oraz materiały drewnopodobne należą do jednych z najpopularniejszych tworzyw w zakresie wykończenia oraz wyposażenia domu, mieszkania, a także jego otoczenia. Choć materiał ten jest mniej wytrzymały od stali czy kamienia, to jednak od wykonanych z niego elementów wymagamy niemalże analogicznej trwałości. Właściwe zamocowane ma więc nie mniejsze znaczenie. W sytuacjach, gdy konieczne jest wykonanie trwałego i szybkiego łączenia drewnianych fragmentów sprawdzi się specjalistyczny klej firmy Den Braven. Dębowy Mocny z powodzeniem zastąpi gwoździe, wkręty, bądź śruby.

Klej Dębowy Mocny.
Fot. Den Braven.

Ultra moc

Dębowy Mocny firmy Den Braven to jednoskładnikowy, super silny klej poliuretanowy o najwyższej odporności na działanie wody i klasie trwałości D4. Dzięki doskonałym parametrom technicznym stanowi on rozwiązanie wielu montażowych problemów, zwłaszcza wtedy, gdy tradycyjne metody mocowania nie są wykonalne lub mogą szpecić łączone elementy. Sprawdzi się więc w sytuacjach, w których użycie kleju wydawało się dotąd niemożliwe.  Przeznaczony jest do zastosowań  zewnętrznych i wewnętrznych, stanie się więc  niezbędnym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego, jak i prawą ręką profesjonalistów na budowie, bądź w przemyśle. Dzięki temu, że jest wodoodporny używać go można bez przeszkód we wnętrzach narażonych na częsty i długotrwały kontakt z wodą lub wodą kondensacyjną, a także z użyciem ochronnej powłoki powierzchniowej, również w miejscach na zewnątrz poddawanych działaniu trudnych warunków atmosferycznych, jak deszcz czy śnieg. Po utwardzeniu tworzy on sztywną, silną i nieodkształcalną spoinę, dlatego też doskonale nadaje się do mocno obciążonych elementów budowlanych. Przy jego pomocy połączymy różne rodzaje drewna, sklejkę, płytę wiórową, korek, MDF, HDF i inne materiały podobnego typu. Poza drewnem i drewnopochodnymi tworzywami jest również dobrze przyczepny do wielu innych materiałów zarówno gładkich, jak i porowatych (w tym wilgotnych). Jego uniwersalny charakter sprawia, że sprawdzi się  jako sposób łączenia przy stolarce meblowej, zabudowie wnęk, montażu listew wykończeniowych i maskujących, drewnianych profili, boazerii, progów, uchwytów, wieszaków i tym podobnych akcesoriów wykończenia wnętrz,  a nawet elementów architektury ogrodowej. Doskonale zastąpi więc gwoździe, wkręty i śruby, dając pewność, że wykonane połączenie będzie mocne i trwałe.

Dębowy Mocny to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod łącznia, jak gwoździe, czy wkręty. Fot. Den Braven.

Montaż szybki i sprawny

Ważnym aspektem specjalistycznego kleju Dębowy Mocny firmy Den Braven jest również jego uniwersalność oraz wygodne użycie. Dzięki temu, że utwardza się w reakcji z parą wodną nie przeszkadza mu panująca wilgotność, a wręcz odwrotnie dodatkowe rozpylenie wody po klejonej powierzchni przyspiesza wiązanie.  Całkowite  związanie następuje już po ok. 24-48 godzinach  - krótki czas utwardzania znacznie przyspiesza prowadzone prace. Ogromną zaletą kleju Dębowy Mocny jest również praktycznie zerowy skurcz, więc utworzona spoina nie tworzy naprężeń i nie wypacza materiałów odkształcalnych.  Przeciwnie, lekko się spienia, doskonale sprawdzając się na nierównych powierzchniach, bądź przy klejeniu nieodpowiednio spasowanych materiałów. Prace z nim ułatwia również fakt, że jest całkowicie bezwonny i nie zawiera silikonu oraz rozpuszczalników, a tym samym jest bezpieczny dla materiałów wrażliwych na ich działanie, a jego aplikacja jest komfortowa dla użytkownika.

Dębowy Mocny firmy Den Braven to specjalistyczny klej przeznaczony do drewna, który z powodzeniem zastąpi tradycyjne metody mocowania. Przy jego pomocy stworzymy silne i odporne na wodę wiązanie, a on stanie się nieocenionym pomocnikiem zarówno w domu, jak i na budowie.

Ultra mocny klej do metalu Dębowy Mocny firmy Den Braven, kolor:
czarny, kartusz 310 ml, cena brutto –  38,42 zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły