Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

DRUTEX S.A. zdobywa nowe kontrakty

DRUTEX S.A. jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie ogłosił, że wkracza na nowe rynki zagraniczne poszerzając swoje kanały zbytu o Egipt, Chorwację, Słowenię, Majorkę i Sardynię. Kontrakty zostały zawarte podczas tegorocznych targów budo

logo DRUTEX S.A.,DRUTEX S.A.  jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie ogłosił, że wkracza na nowe rynki zagraniczne poszerzając swoje kanały zbytu o Egipt, Chorwację, Słowenię, Majorkę i Sardynię.

Kontrakty zostały zawarte podczas tegorocznych targów budowlanych BUDMA, na których DRUTEX, jako jeden z nielicznych w branży, był obecny w charakterze wystawcy.

DRUTEX urzeczywistnia strategiczny plan szybkiej ekspansji na coraz większą liczbę rynków światowych. Do tej pory firma działała w 15 europejskich krajach, a także w USA, Meksyku, Kanadzie, Australii i na Bliskim Wschodzie.  Tylko w roku 2009 firma rozszerzyła zakres swojej działalności na terenie Europy o 15% , co pozwoliło Spółce osiągnąć wielkość eksportu stanowiącą 40% całkowitych przychodów. Głównym rynkiem eksportowym wciąż pozostają Niemcy stanowiące 20 proc. przychodów Spółki. Duży udział w sprzedaży Drutex-u mają także Francja, Włochy oraz Czechy i Słowacja. Największym powodzeniem cieszą się okna z PVC,  których udział w  sprzedaży eksportowej wynosi 96%. Dość dużą wartość osiągają również produkty z aluminium i drewna, stanowiące 4% całkowitej sprzedaży eksportowej.

Pomimo kryzysu, Spółka z własnych środków finansuje i rozwija sprzedaż oraz realizuje kolejne inwestycje produktowe i technologiczne, dzięki którym zyskuje nowych klientów. Podczas tegorocznych targów BUDMA w Poznaniu firma podpisała umowy na sprzedaż swoich produktów do kolejnych pięciu nowych krajów: Egiptu, Chorwacji, Słowenii, Majorki i Sardynii. Spółka zdobyła ponadto nowych klientów w krajach skandynawskich, na których prowadzi działalność już od kilku lat. Dotychczas eksport DRUTEX-u do tych krajów wynosił 1% całkowitych obrotów firmy. Podpisanie kolejnych umów pozwoli firmie zwiększyć udział na tych rynkach do ok. 5%.  Sprzedaż będzie realizowana za pomocą umów dealerskich, zaś dostawy będą organizowane bezpośrednio przez producenta do siedziby wskazanej przez klienta.

Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.  powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, że pomimo niepewnej sytuacji  i trudnego roku  dla branży, wciąż zdobywamy nowe rynki zbytu. Dynamiczny wzrost sprzedaży krajowej i eksportowej  utwierdza nas w przekonaniu, że już teraz okna IGLO 5 są synonimem najwyższej jakości dla wielu odbiorców. Zwiększenie intensywności współpracy z krajami skandynawskimi, zaliczanymi do czołówki światowych liderów pod względem konkurencyjności, innowacyjności i przedsiębiorczości szczególnie nas cieszy. Wierzę, że będziemy  skutecznie poszerzać kanały dystrybucji, oferując klientom certyfikowane i nowoczesne produkty. Nowe rynki, na których rozpoczniemy działalność jak: Egipt, Chorwacja, Słowenia, Majorka czy Sardynia, stanowią dla nas  kolejne  wyzwania, otwierając jednocześnie nowe perspektywy i umożliwiając  dotarcie do jeszcze większej grupy odbiorców. Są  to  rynki bardzo obiecujące, ale również bardzo złożone z punktu widzenia dystrybucji oraz  intensywnej  konkurencji. Dzięki optymalizacji procesów biznesowych w naszej firmie i realizacji współpracy z uznanymi na tamtejszych rynkach firmami jesteśmy pewni kolejnych sukcesów.”

Rafał Gierszewski, Dyrektor ds. Handlowych, dodaje: „Nasza strategia zrównoważonego rozwoju zakłada zwiększanie aktywności nie tylko w kraju, ale także za granicą. Już teraz widzimy, że oferujemy produkty o standardzie europejskim i skutecznie budujemy swoją konkurencyjność zarówno na  rynkach zagranicznych, na których już działamy, ale także wkraczamy odważnie ze swoją ofertą do nowych krajów. Rozpoczęcie działalności w Chorwacji, Egipcie, Słowenii, na Majorce czy Sardynii oraz kontynuacja rozwoju eksportu w krajach skandynawskich potwierdza, że firma nie spoczywa na laurach i wciąż inwestuje w rozwój nowoczesnych produktów.”

Artykuł został dodany przez firmę

DRUTEX S.A.

DRUTEX jest wiodącym producentem okien pionowych w Europie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, posiadamy okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe jak również fasady i rolety.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły