Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

DRUTEX S.A. - Nowy Rok pod znakiem nowych inwestycji

DRUTEX S.A. jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie, ogłosił rozpoczęcie budowy kolejnej hali produkcyjnej, która będzie obejmować łącznie powierzchnię 3,000 m2. Firma zainwestuje w budowę ok. 10 milionów złotych.

logo DRUTEX S.A. ,DRUTEX S.A.  jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie, ogłosił rozpoczęcie budowy kolejnej hali produkcyjnej, która będzie obejmować łącznie powierzchnię 3,000 m2. Firma zainwestuje w budowę ok. 10 milionów złotych.

Początek prac budowlanych nastąpił w grudniu, a oczekiwany czas zakończenia inwestycji przewidywany jest na kwiecień 2010.

Inwestycja powstaje na 10-hektarowej działce stanowiącej własność firmy. Nowa hala produkcyjna będzie wyposażona w 16 nowoczesnych linii do automatycznego, komputerowego programowania oraz szybkiego i bardzo precyzyjnego wytwarzania profili okienno-drzwiowych z PCV, których koszt będzie wynosił ok. 50 mln złotych.

DRUTEX S.A. -  Nowy Rok pod znakiem nowych inwestycji

Innowacyjne urządzenia zapewnią firmie jeszcze bardziej efektywną produkcję profili GL System oraz umożliwią zwiększenie dotychczasowego potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa, zapewniając wytworzenie dodatkowych 120 ton profili na dobę.

Będzie to już druga hala firmy przeznaczona do celów produkcji profili. W pierwszej z nich funkcjonuje 12 najwyższej jakości linii produkcyjnych, wytwarzających każdego dnia do 70 ton profili PVC.

Na terenie firmy znajduje się również 5 innych hal o łącznej powierzchni 30,000 m2, w których odbywa się produkcja stolarki okienno-drzwiowej z PCV, aluminium i drewna oraz produkcja rolet, fasad i szyb zespolonych, pozwalającej wytworzyć do 4500 okien dziennie.

Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.  powiedział: „rozpoczęcie budowy kolejnej hali potwierdza, że firma wciąż się rozwija i prowadzi aktywną politykę inwestycyjną  Nowa hala to dowód, że mimo obecnej trudnej sytuacji rynkowej Spółka reaguje na popyt ze strony klientów w sposób coraz bardziej efektywny, zapewniając im  jeszcze lepszą optymalizację procesów związanych ze sprzedażą i dystrybucją produktów.

Nowa inwestycja umożliwi wzmocnienie naszej platformy biznesu i na pewno wpłynie na przyspieszenie realizacji zamówień oraz skrócenie czasu dostaw, zarówno w odniesieniu do nabywców naszych produktów z Polski, jak i zagranicy. Dzięki naszemu zaangażowaniu w rozwój firmy, już teraz jesteśmy wśród europejskich liderów w produkcji okien i drzwi. Zależy nam na oferowaniu klientom produktów dostosowanych do ich potrzeb, a tym samym reagowaniu na rosną konkurencję rynkową w zakresie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań technicznych w dziedzinie stolarki otworowej jeszcze bardziej”

Artykuł został dodany przez firmę

DRUTEX S.A.

DRUTEX jest wiodącym producentem okien pionowych w Europie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, posiadamy okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe jak również fasady i rolety.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły