Artykuł Dodaj artykuł

W zdrowym domu zdrowy tynk

„Oddychający” tynk w realizacji Domu Optymalnego

„Oddychający” tynk w realizacji Domu Optymalnego

Dobra architektura wymaga stosowania dobrych materiałów. Zgodnie z tym założeniem postępują pomysłodawcy idei Domu Optymalnego, którzy do wykończenia ścian inwestycji wybrali wapienny tynk Baumit KlimaWhite. Wśród jego największych zalet wymieniają właściwości prozdrowotne, zwiększające komfort użytkowania budynku.

Dom Optymalny Wizualizacja: KWK Promes
Dom Optymalny
Wizualizacja: KWK Promes

Ideą Domu Optymalnego jest zaproponowanie polskiemu inwestorowi dobrej architektury jednorodzinnej za przystępne pieniądze. W ramach projektu, w Radostawicach koło Pszczyny powstaje 6 bliźniaczych, modelowych budynków, zaprojektowanych przez Roberta Koniecznego – znakomitego polskiego architekta, wielokrotnie nagradzanego w prestiżowych konkursach krajowych i zagranicznych.

Od początku zależy nam na tym, aby pokazać jak budować stylowo i ponadczasowo, korzystając z dostępnego budżetu i sprawdzonych dobrych rozwiązań, a później użytkować jak najtaniej, przy zachowaniu odpowiedniego komfortu i estetyki – mówi Katarzyna Baron, wraz z mężem Tomaszem współautorka pomysłu Domu Optymalnego. – W tym kontekście tynk Baumit KlimaWhite okazał się rozwiązaniem wzorcowym. O jego wyborze zadecydowały paroprzepuszczalność, zacierana lub filcowana powierzchnia wyprawy tynkarskiej oraz właściwości antybakteryjne. Wszystko to razem gwarantuje optymalną regulację wilgoci w pomieszczeniach i zdrowy mikroklimat wnętrz, wpływając korzystnie na komfort mieszkańców.

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite
Tynk wapienny Baumit KlimaWhite 

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite nie zawiera sztucznych substancji, a jego mikroporowata budowa sprawia, że tworzy on na ścianach „oddychającą” warstwę, zdolną do wchłaniania nadmiaru wilgoci, tymczasowego jej magazynowania i równomiernego oddawania, gdy w powietrzu jest jej za mało. Oprócz walorów prozdrowotnych posiada także zalety doceniane przez inwestorów i wykonawców – doskonałą przyczepność, a także możliwość układania ręcznego lub maszynowego zarówno jako jednowarstwowy tynk zacierany, jak i tynk podkładowy pod gładź wapienną.

Wybór tynku Baumit KlimaWhite do realizacji Domu Optymalnego to dla nas szczególny powód do satysfakcji. Jest potwierdzeniem, że zgodnie z naszymi założeniami tynk ten sprawdza się w projektach wyznaczających nowe standardy budownictwa, zwłaszcza w zakresie jego proekologicznego i prozdrowotnego wymiaru – podkreśla Tomasz Dzierwa, product manager w firmie Baumit, która od ponad 2 lat prowadzi ona park badawczy Viva Park. Jego podstawowym zadaniem jest dokonywanie dokładnych pomiarów i ocenianie różnych materiałów budowlanych pod kątem zapewniania przez nie komfortowego, zdrowego użytkowania.

Podobne artykuły