Artykuł Dodaj artykuł

Trzecia fabryka Baumit otwarta

10 maja firma Baumit oficjalnie otworzy trzecią polską fabrykę w Łowiczu (po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie) produkującą m.in. zaprawy i mieszanki tynkarskie. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele koncernu międzynarodowego Baumit, przedstawic

Nowy zakład produkcyjny międzynarodowego koncernu Baumit jest już gotowy. 10 maja firma oficjalnie otworzy trzecią polską fabrykę (po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie)  produkującą m.in. zaprawy i mieszanki tynkarskie.   

     
baumit.jpgW nowej fabryce uruchomiono już w marcu produkcję wyrobów do tej pory mniej aktywnych na rynku, między innymi jastrychów i tynków cementowo – wapiennych. W zakładzie wytwarzane będą również produkty wchodzące w skład systemów ociepleń produkowanych przez Baumit tj. zaprawy klejowo-szpachlowe, tynki strukturalne, farby i podkłady. W asortymencie nie zabraknie szerokiej gamy zapraw budowlanych oraz tynków maszynowych na bazie gipsu. Szacuje się, że nowa fabryka będzie w stanie wyprodukować 200 tys. ton wyrobów rocznie.

Produkowane przez Baumit materiały posiadają atesty higieniczne, aprobaty techniczne, klasyfikacje ogniowe oraz certyfikaty zgodności. Odpady powstające w trakcie i po produkcji są na bieżąco przerabiane w procesie produkcyjnym. Natomiast te, które nie nadają się do przerobienia są przekazywane kompetentnym firmom zewnętrznym do utylizacji. Cała produkcja poddana jest stałej kontroli jakości w laboratorium przyzakładowym.

Baumit to czołowy austriacki producent materiałów budowlanych. Firma obecna jest w  ponad 20 krajach Europy Centralnej, Południowej i Wschodniej. W Polsce istnieje od 1994 roku.

Szczególnie silną pozycję na rynku materiałów budowlanych firma zdobyła w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Oferta produktowa obejmuje także zaprawy budowlane, tynki, farby, jastrychy oraz szeroką gamę produktów renowacyjnych.

W perspektywie najbliższych trzech lat Baumit chce zdobyć pozycję producenta, który zajmie jedno z czołowych miejsc na rynku wyrobów budowlanych. Kluczowe dla tych zamierzeń będzie odpowiednie wykorzystanie mocy produkcyjnych z nowej fabryki oraz już teraz planowanego kolejnego zakładu.

Niezwykła ceremonia w klimacie polsko – austriackim będzie nie tylko symbolicznym otwarciem zakładu ale również przypieczętowaniem pomyślnego rozpoczęcia masowej produkcji w Łowiczu. W uroczystości otwarcia fabryki wezmą udział: Minister Budownictwa Andrzej Aumiller, właściciel koncernu Schmid Industrie Holding, do którego należy Baumit -  Fridrich Schmid, ambasador Austrii Alfred Länge, burmistrz Łowicza Jan Kaliński oraz prezes polskiego oddziału Baumit – Ryszard Szymański.

W całej Europie Baumit ma kilkanaście fabryk, ale zakład produkcyjny w Łowiczu jest jednym z najnowocześniejszych.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły