Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic prezentuje nowe pompy ciepła Aquarea generacji G

Panasonic uzupełnił ofertę pomp ciepła powietrze-woda Aquarea o jednostki generacji G typu monoblok. W skład nowej linii wchodzą modele o mocy od 5 do 16 kW, które mogą być instalowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Urządzenia oprócz wysokiej wydajności wyróżnia łatwa instalacja, a także nowe funkcje zdalnego sterowania.

Panasonic uzupełnił ofertę pomp ciepła powietrze-woda Aquarea o jednostki generacji G typu monoblok. W skład nowej linii wchodzą modele o mocy od 5 do 16 kW, które mogą być instalowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Urządzenia oprócz wysokiej wydajności wyróżnia łatwa instalacja, a także nowe funkcje zdalnego sterowania.

Pompy ciepła Aquarea generacji G PanasonicNowa seria pomp ciepła generacji G obejmuje systemy High Performance, T-CAP i High Temperature. Pierwsze z nich to wysokowydajne jednostki idealnie nadające się do domów energooszczędnych. Można je zastosować zarówno w istniejącej instalacji ze wspomaganiem kotłem, jak i w nowych budynkach z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi czy nawet klimakonwektorami wentylatorowymi. W przypadku pomp T-CAP główną zaletą jest możliwość utrzymania stałej wydajności nominalnej nawet przy temperaturze -15°C bez konieczności stosowania dodatkowej grzałki elektrycznej. Z kolei modele High Temperature są dobrym rozwiązaniem dla domu wyposażonego w tradycyjne kaloryfery żeliwne i są w stanie zapewnić temperaturę wody wylotowej 65°C nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -20°C. Ponadto dla uzyskania jeszcze większej efektywności wszystkie pompy można połączyć z opcjonalnym zestawem paneli fotowoltaicznych

Urządzenia wyróżnia wysoka klasa energetyczna A++, łatwy montaż, a także nowe funkcje zdalnego sterowania. Zostały wyposażone w pompę wody klasy A, co pozwoliło zmniejszyć zużycie energii. Oferują również pomocniczą grzałkę oraz zaawansowany tryb odszraniania, który zapobiega zamarznięciu i możliwemu uszkodzeniu instalacji, na przykład podczas dłuższej nieobecności domowników.

Pompy ciepła Aquarea generacji G PanasonicWszystkie pompy ciepła generacji G należą do systemów typu monoblok składających się jedynie z jednostki zewnętrznej, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w domach dysponujących ograniczoną przestrzenią na instalację wewnątrz pomieszczeń. Nie wymagają zewnętrznych przewodów czynnika chłodniczego, a do urządzenia przyłącza się tylko instalację grzewczą i opcjonalnie ciepłej wody użytkowej.

- Nowa generacja pomp ciepła Panasonic została zaprojektowana zarówno z myślą o uproszczeniu instalacji, jak i użytkowania. Oprócz łatwego montażu, zapewnia szereg możliwości sterownia i kontrolowania pracy urządzeń. Jednak co najważniejsze, pompy te gwarantują wysoką wydajność i oszczędność energii, a dzięki szerokiej ofercie jednostek można je z powodzeniem zastosować w różnego rodzaju instalacjach grzewczych w zależności od wymagań użytkownika - mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Pompami ciepła Aquarea generacji G można sterować za pomocą sterownika, który jest wyposażony między innymi w tryb wakacyjny, automatyczny, wyświetlanie poboru mocy czy też tryb suszenia betonu. Opcjonalnie mogą być one również sterowane przez Internet z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub komputera PC.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: www.aircon.panasonic.pl.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły