Artykuł Dodaj artykuł

Od renowacji do pielęgnacji podłóg

Na targach branżowych Domotex 2015, które odbędą się w dniach od 17 do 20 stycznia w Hanoverze, Uzin Utz AG, działająca na całym świecie firma z kompletną ofertą systemów do podłóg, zaprezentuje swoje know how dotyczące wykładzin podłogowych.

Domotex 2015: Wolff i RZ prezentują know how w zakresie renowacji i pielęgnacji podłóg

Na targach branżowych Domotex 2015, które odbędą się w dniach od 17 do 20 stycznia w Hanoverze, Uzin Utz AG, działająca na całym świecie firma z kompletną ofertą systemów do podłóg, zaprezentuje swoje know how dotyczące wykładzin podłogowych. Wraz ze swoimi markami Wolff i RZ przedsiębiorstwo przedstawi rozwiązania w zakresie pielęgnacji, czyszczenia i konserwacji wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych oraz specjalistycznych maszyn do renowacji podłóg. Prezentacje prowadzone na stoisku A 22 w hali 7 posłużą specjalistycznemu wsparciu rzemiosła posadzkarskiego, placówek handlu specjalistycznego oraz osób decydujących o zakupach produktów do wykończenia wnętrz.

Uzin Utz AG zaprezentuje na targach Domotex 2015 przyjazne dla użytkowników, pozwalające oszczędzić czas i koszty możliwości renowacji, konserwacji i układania nowych wykładzin podłogowych wszelkiego rodzaju. Oferując wysokiej jakości systemy produktów do czyszczenia i pielęgnacji RZ dostarcza łatwych w stosowaniu rozwiązań pozwalających spełnić różne wymagania funkcjonalne odnoszące się do zastosowań w przemyśle, rzemiośle i segmencie prywatnym. Wolff, silna marka maszyn i narzędzi specjalistycznych „made in Germany”, oferuje efektywne rozwiązania najróżniejszych zadań z zakresu układania i renowacji wykładzin podłogowych.

Szlifierka podłogowa NEO 400 marki Wolff

Wolff prezentuje szlifierkę podłogową NEO 400, która jest zoptymalizowaną wersją poprzedniego modelu Omega. W NEO 400 dopracowane zostały przede wszystkim szczegóły techniczne. Maszyna posiada mocniejszy silnik o mocy 4 kW, szerokość robocza zwiększona została z 290 mm do 400 mm, a do zamocowania dodatkowych obciążników wystarczy tylko kilka ruchów rąk. Gwarantuje to szybki postęp prac również w wypadku większych powierzchni. Ponadto możliwe jest zamocowanie dwunastu zamiast jak uprzednio sześciu segmentów diamentowych. Dzięki temu uzyskuje się wyższą wydajność oraz większą elastyczność w zastosowaniu narzędzi szlifierskich. Dzięki nowemu wzornictwu, które zmieniono przede wszystkim pod kątem aspektów ergonomicznych, użytkownik ma łatwiejszy dostęp do elementów obsługowych. Podstawowy ciężar maszyny NEO 400 wynosi ok. 50 kg, tj. ponad 15 kg mniej niż jej poprzedniczki.

RZ czyści, zabezpiecza i pielęgnuje

Marka RZ skupi się na targach Domotex 2015 przede wszystkim na swoich dwóch nowych produktach z serii do drewna: RZ Neutralny środek czyszczący do czyszczenia bieżącego oraz RZ Refresher do drewna do dodatkowej pielęgnacji wszelkich olejowanych i woskowanych parkietów, podłóg drewnianych i korkowych. RZ Refresher do drewna jest emulsją pielęgnującą nadającą powierzchni właściwości antypoślizgowe i o działaniu natłuszczającym, która nadaje się do regularnego stosowania. Oba produkty w systemie zapewniają trwałe zabezpieczenie powierzchni, dzięki czemu wydłuża się czas pomiędzy kolejnymi zabiegami gruntownego czyszczenia i ponownego olejowania podłogi. Asortyment uzupełnia środek do czyszczenia RZ PUR-Reiniger. Jest to specjalny środek nie pozostawiający smug do czyszczenia wszelkich elastycznych wykładzin podłogowych i linoleum z fabrycznym wykończeniem PU/PUR lub zabezpieczonych lakierem RZ Turbo Protect Plus. Posiada właściwości antypoślizgowe, jest wytrzymały i ma neutralne pH.

Podobne artykuły