Artykuł Dodaj artykuł

Podkład pod posadzkę Baumit Alpha 2000

Jastrych płynny Baumit Alpha 2000 w porównaniu z gipsami stosowanymi w tynkach lub gładziach jest znacznie twardszy, odporniejszy na wilgoć i nie ulega zniszczeniu po zalaniu wodą.

 

podklad%20pod%20posadzk%20baumit%20alpha%202000.1.2010-09-13.jpg
Podkład pod posadzkę
Baumit Alpha 2000

Jastrych płynny Baumit Alpha 2000 w porównaniu z gipsami stosowanymi w tynkach lub gładziach jest znacznie twardszy, odporniejszy na wilgoć i nie ulega zniszczeniu po zalaniu wodą.

Podkład pod posadzkę Baumit Alpha 2000
 
W naszych mieszkaniach i domach podkład pod posadzkę wykonany jest najczęściej jako tradycyjna wylewka cementowa, sporządzana na budowie z piasku i cementu.

Tymczasem takie rozwiązanie poza niską ceną posiada wiele wad: obowiązek kilkudniowej pielęgnacji (polewania wodą, przykrywanie folią), długi czas schnięcia (min. 4 tygodnie), miejscowe różnice wytrzymałości, konieczność zbrojenia na ogrzewaniach podłogowych itp.

Podkład pod posadzkę wykonany z jastrychu płynnego Baumit Alpha 2000 jest rozwiązaniem pozbawionym wymienionych wad. Produkowany jest na bazie specjalnej odmiany spoiwa – alpha gipsu, dzięki czemu uzyskujemy podkład o gładkiej, równej powierzchni, nie wymagający szlifowania. Wytrzymałość produktu wynosi 20MPa, powierzchnia jest twarda i odporna na odrywanie. Można na niej układać większość posadzek m.in. płytki, parkiety, wykładziny, panele itp.

Alpha 2000 charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dzięki temu stosowanie go na ogrzewaniu podłogowym pozwala oszczędzać energię i ułatwia sterowanie temperaturą pomieszczeń.

Na ogrzewanie podłogowe możemy wylać do 300m2 podkładu w jednym pomieszczeniu o kształcie zbliżonym do kwadratu bez dylatacji (wykonując tylko dylatacje obwodowe przy ścianach i słupach). 24 godziny od wylania po podkładzie można chodzić, po 3 dniach obciążać, a po 7 dniach uruchamiać ogrzewanie podłogowe. 

Dane techniczne – Baumit Alpha 2000:
• kruszywo: do 2mm
• wytrzymałość na ściskanie: >20,0 N/mm2
• minimalna grubość: 25mm (jastrych zespolony)
• zużycie: ok. 18kg/m2/10mm
• wydajność: ok. 0,75m2 z worka 40kg przy 3cm warstwie

Cena netto: 32,80/worek 40kg

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły