Artykuł Dodaj artykuł

Baumit Nivello 30 – doskonałe uzupełnienie kompleksowych rozwiązań Baumit na podłogi w kuchni i łazience

Przed układaniem wykładzin podłogowych, płytek ceramicznych czy też paneli lub parkietu warto pomyśleć o wyrównaniu i wypoziomowaniu posadzki. 

Przed układaniem wykładzin podłogowych, płytek ceramicznych czy też paneli lub parkietu warto pomyśleć o wyrównaniu i wypoziomowaniu posadzki. Dzięki temu wykończona podłoga będzie estetyczna i funkcjonalna, a mieszkańcy nie będą musieli obawiać się o odspajanie okładziny czy też nieprzyjemne skrzypienie wydobywające się spod nierównej powierzchni.

Masa samopoziomująca Baumit Nivello 30Przy wyborze odpowiednich mas samopoziomujących warto wiedzieć, że jedynie fabrycznie przygotowane mieszanki gwarantują określone stałe parametry i pozwalają na uzyskanie jednorodnej równej powierzchni. Firma Baumit wprowadziła do swojej oferty Baumit Nivello 30. Ta samorozpływna masa pozwoli wygładzić i wypoziomować podkład podłogowy tak, aby ostateczna okładzina wyglądała elegancko, a chodzenie po niej było przyjemnością.

Firma Baumit oddała do dyspozycji wykonawców i inwestorów masę samopoziomującą Baumit Nivello 30, która przeznaczona jest do wyrównywania i poziomowania istniejących podłoży lub nowych, wymagających idealnej gładkości i równości, podkładów podłogowych. Rozwiązanie to może być stosowane wewnątrz budynków mieszkalnych lub w obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na rodzaj spoiwa którego głównym składnikiem jest w tym przypadku cement, rozwiązanie to szczególnie dedykowane jest do pomieszczeń mokrych, takich jak kuchnie, łazienki czy pralnie. Wylewka po związaniu odporna jest na obciążenia skupione, takie jak nacisk kółek krzeseł, dzięki czemu może być aplikowana pod popularne okładziny układane w pomieszczeniach biurowych – wykładziny tekstylne, tkane i dywanowe, PCW czy linoleum.

Masa samopoziomująca Baumit Nivello 30 może być także podkładem pod parkiet. W każdym przypadku montażu okładziny, w zależności od jej rodzaju, należy zadbać o właściwy dobór kleju, odpowiednie przygotowanie podłoża (gruntowanie) oraz o to, aby podłoże przed przystąpieniem do prac było całkowicie wyschnięte. Ze względu na bardzo dobre parametry przewodzenia ciepła, nowy produkt firmy Baumit może być używany na powierzchnie z ogrzewaniem podłogowym. Wykonawcy z pewnością docenią fakt, że masa Baumit Nivello 30 może być wylewana ręcznie lub za pomocą agregatów mieszająco-pompujących. Zakres grubości warstwy od 2 do 30 mm umożliwia wyrównanie podłogi lub podniesienie jej poziomu wówczas, kiedy stosujemy różnej grubości okładziny i chcemy finalnie uzyskać jeden poziom podłogi w obiekcie na całej powierzchni, niezależnie od pomieszczenia.

Podobne artykuły