Panasonic to nie tylko znane i cenione pompy ciepła powietrze-woda, ale również urządzenia klimatyzacyjne. W tym roku firma stawia mocno na rozwój tej kategorii i wsparcie swoich Partnerów, zarówno dystrybutorów, jak i instalatorów.
LAVIDA, nowoczesny, elegancki hotel nieopodal Girony, posiada najbardziej efektywne na rynku rozwiązania klimatyzacyjne firmy Panasonic, za które otrzymał prestiżową nagrodę BEST HOSPITALITY PROJECT w konkursie Panasonic PRO Awards 2018. System chłodzenia hotelu to połączenie 3-rurowych systemów ECO-i EX VRF dla pokoi gościnnych oraz 2-rurowych systemów ECO-i VRF dla obszarów wspólnych i jednostek UTA Kit, które razem skutecznie wentylują budynek.
Firma Panasonic poinformowała, że Texcell, pierwsza w Europie globalna organizacja prowadząca badania na zlecenie, potwierdziła efekt hamujący aktywność nowego koronawirusa (SARS-CoV-2) przy użyciu klimatyzatora z technologią nanoe™ X.
Firma Panasonic opracowała nowy panel sterowania IoT o nazwie CONEX.
Na efektywność energetyczną obiektów wpływają nie tylko zaizolowane konstrukcje budowlane, lecz także urządzenia i przewody grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne.
Ruszyła promocja Panasonic na zakup domowych klimatyzatorów Etherea. Każdy, kto od 23 czerwca do 23 sierpnia br. kupi model z tej serii i zarejestruje zakup na stronie panasonicproclub.com otrzyma zwrot w wysokości 300 zł.
Panasonic uzupełnił linię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea o serię QKE, która zastąpiła serię PKE. Nowe jednostki charakteryzują się oceną klasy energetycznej A++ i są w pełni zgodne z wymogami dyrektywy ErP. Etherea QKE znajdzie zastosowanie zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach wykorzystując istniejące układy oparte o czynnik chłodniczy R22.
Panasonic zaprezentował nowe urządzenia klimatyzacyjne wyposażone w technologię Heatcharge, która wykorzystuje ciepło odpadowe do ogrzewania budynków. W efekcie urządzenie zużywa mniej energii niż standardowe pompy ciepła powietrze-powietrze, a jednocześnie jest mniej obciążające dla środowiska.
Od 1 stycznia 2013 roku w Unii Europejskiej zacznie obowiązywać tzw. Dyrektywa ErP, która ma na celu ograniczenie zużycia energii m.in. przez urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne. Najnowsze produkty znajdujące się w ofercie Panasonic – m.in. z linii RAC (w tym Etherea) czy PACi – już spełniają wymogi postawione w nowych unijnych przepisach. Dzięki zastosowaniu okresowych współczynników efektywności użytkownicy będą mieli bardziej dokładne informacje na temat rzeczywistego zużycia energii przez urządzenia.
Od 1 kwietnia 2015 r. tylko firmy posiadające akredytacją Panasonic mogą oferować gwarancję producenta na jego urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła.
Oprogramowanie IntesisHome, służące do sterowania klimatyzacją za pomocą urządzeń mobilnych, zostało dostosowane do pracy ze wszystkimi jednostkami z linii PACi, ECOi oraz Etherea PKE produkowanymi przez firmę Panasonic.
Panasonic Heating & Cooling Solutions uruchomił nowe narzędzie internetowe Domestic AirCon Quick Selector zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc użytkownikom końcowym w znalezieniu najlepszego klimatyzatora, a instalatorom w uzyskaniu tabel multi-split za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
Jeszcze w tym roku Panasonic zamierza przystosować wszystkie systemy klimatyzacyjne wymagające mniej niż 3 kg czynnika chłodniczego do pracy z efektywnym i przyjaznym środowisku czynnikiem R32. Nowa oferta obejmie m.in. konsole podłogowe RAC, systemy split, multi-split i jednostki kasetonowe.
Myśląc o przeciwpożarowym zabezpieczeniu budynków, zazwyczaj skupiamy się na ich konstrukcji.
Panasonic zamierza wprowadzać w swoich urządzeniach klimatyzacyjnych nowy czynnik chłodniczy R32. Rozwiązanie zostało już wprowadzone w Japonii i Europie Północnej, a w najbliższych miesiącach zmiana zostanie przeprowadzona w pozostałych krajach europejskich.