Artykuł Dodaj artykuł

CEP® Poland nową odsłoną polskiego budownictwa energooszczędnego

CEP® Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości - konferencja z towarzyszącą wystawą, 17. – 18.04.2012, Warszawa

CEP® Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości - konferencja z towarzyszącą wystawą, 17. – 18.04.2012, Warszawa

Żyjemy w czasach, w których pojęcie zrównoważonego rozwoju oraz inne hasła propagujące ideę energii ze źródeł odnawialnych zyskują na znaczeniu. Człowiek współczesny ma za zadanie zoptymalizować zużycie energii i budować takie budynki, które będą przyjazne dla środowiska naturalnego. Postawy takie znajdują odzwierciedlenie w wielu dyrektywach unijnych jak także przepisach krajowych. Powstaje także coraz więcej programów i funduszy wspierających takie działania.

W dniach 17-18.04.2012 w Warszawie w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Gromada odbędzie się CEP® Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości - konferencja z towarzyszącą wystawą. Główne tematy to budownictwo energooszczędne, budynki inteligentne i modernizacja istniejących już budynków i zabytków.

Każdy z tematów CEP® Poland 2012 będzie zaprezentowany zarówno ze strony teoretycznej jak i praktycznej. Firmy i eksperci z branży otrzymują możliwość prezentacji w ramach konferencji, której uzupełnieniem będzie wystawa o typowo informacyjnym charakterze.

Organizator planuje cztery konferencje.

"Inteligentny budynek - innowacyjne spojrzenie w przyszłość" ta konferencja zaplanowana jest na dzień 17.04.2012. Zaprezentowana będzie idea inteligentnego budynku i jej perspektywy na przyszłość. Eksperci przedstawia założenia architektoniczne inteligentnego budynku, techniki pomiaru, regulacji i sterowania jak także bezpieczeństwo i konserwacje takiego budynku. Budynki inteligentne wychodzą daleko w przyszłość pozostawiając człowiekowi tylko i wyłącznie funkcję kontrolną. Znawcy tematyki zaprezentują także, jak z budynku "starego" uczynić "inteligentny", co dla niektórych może wydać się abstrakcją, ale takie rzeczy są możliwe.

Konferencja "Energooszczędne budynki przyszłości" to przede wszystkim budynki pasywne, budynki o nieomalże zerowym zużyciu energii i budynki dodatnio energetyczne. Eksperci przedstawia również, jak poprzez modernizacje starych istniejących budynków uzyskać standardy budynków energooszczędnych.

"Energooszczędne fasady. Innowacyjne produkty i przykładowe rozwiązania"  to konferencja nastawiona przede wszystkim na nowości na polskim rynku. Fasada to zewnętrzna "powłoka" budynku, która ma decydujący wpływ na jego wartość i charakter. W trakcie konferencji będzie omówiona tematyka elewacji neutralnych dla środowiska i innowacyjnych produktów izolacyjnych.

"Termomodernizacja budynków zabytkowych - tradycja kontra nowoczesność; Rozwiązania pozwalające zachować wartość zabytkową budynku" to konferencja, przy tworzeniu której swój udział zadeklarowało miedzy innymi Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków i Instytut Dziedzictwa Narodowego. Tematem przewodnim będzie kwestia, czy można połączyć ze sobą energooszczędność i ochronę zabytków? A jeśli tak to jak to zrobić aby dany obiekt nie utrącił przy tym swojej wartości zabytkowej. Na te inne związane z tematem pytania znajda Państwo odpowiedź w trakcie konferencji.

Konferencje są w fazie planowania a ich szczegółowy program będzie dostępny w ciągu najbliższych tygodni.

Organizator CEP® Poland Czysta Energia i Budynki Przyszłości  prezentuje koncepcję, która się dystansuje od klasycznego pojęcia "targów". "CEP® Poland to nie targi" mówi Marek Schinke, Project Manager REECO Poland i dalej wyjaśnia" to przede wszystkim szereg konferencji, którym towarzyszy wystawa o charakterze czysto informacyjnym." Z pewnością nie jest to łatwa idea, ponieważ łączy się ona z koniecznością zapewnienia wysokiej jakości uczestników i prelegentów. Tu nie liczy się ilość ale jakość ekspertów z branży, która weźmie udział w planowanym przedsięwzięciu.

Celem konferencji jest transfer wiedzy i zapoznanie uczestników z nowymi trendami w budownictwie energooszczędnym, "inteligentnym", innowacyjnymi produktami jak też z kierunkami rozwoju przepisów prawnych i perspektywami, jakie dana branża ma przed sobą.

Uzupełnieniem tego będą informacyjne stoiska, gdzie bez ograniczeń czasowych, w miarę potrzeby także w cztery oczy, będzie można kontynuować kwestie omawiane w trakcie konferencji i nie tylko.

Podobne artykuły