Artykuł Dodaj artykuł

Schöck uruchamia montownię w Tychach

W Tychach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w styczniu br. rozpoczęła działalność pierwsza montownia firmy Schöck na Europę Środkowo-Wschodnią. Składane tutaj balkonowe łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb® zaspokoją popyt zar

W Tychach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w styczniu br. rozpoczęła działalność pierwsza montownia firmy Schöck na Europę Środkowo-Wschodnią. Składane tutaj balkonowe łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb® zaspokoją popyt zarówno rynku krajowego, jak i polskich sąsiadów.

Głównym celem powstania montowni Schöck w Tychach było usprawnienie realizacji zamówień oraz ich szybka logistyka. Montowane tutaj produkty trafią bowiem nie tylko na polski rynek, ale również do Czech i na Słowację oraz na Ukrainę, Litwę, Łotwę i do Estonii.

montownia%20firmy%20schock%20w%20tychach_12.03.2008.1.jpg

Zarówno wśród firm budowlanych, jak i indywidualnych klientów stale zwiększa się wiedza dotycząca efektywnego energetycznie budownictwa oraz zapotrzebowanie na wyroby tego typu. Montownia w Tychach jest odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na innowacyjne produkty służące do izolacji balkonów – mówi Rafał Ulatowski, Prezes Schöck.

Decyzja o lokalizacji montowni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zależała od takich czynników, jak infrastruktura i korzystne uwarunkowania prawne. Ponadto jej położenie w Tychach, dzięki dobrej komunikacji z autostradą A4, gwarantuje sprawną organizację dostaw i dystrybucji produktów oraz sprawną dostawę elementów wtórnych do montowania łączników.

montownia%20firmy%20schock%20w%20tychach_12.03.2008.2.jpg

W Polsce montowane są jedne z najpopularniejszych balkonowych łączników termoizolacyjnych – Schöck Isokorb® typ K, Q. Te nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają oddzielić termicznie poszczególne części konstrukcji budowlanej. Tym samym zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych, a jednocześnie stanowią doskonały element nośny.

Podzespoły i elementy niezbędne do produkcji łączników trafiają do montowni w Tychach z niemieckiej fabryki firmy Schöck GmbH. W ciągu godziny pracownicy zakładu składają ok. 100 gotowych elementów. Nad ich pracą czuwa dział techniczny, tworzony przez  inżynierów z wieloletnim doświadczeniem.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły