Artykuł Dodaj artykuł

Pomimo kryzysu związanego z pandemią, grupa fischer odniosła sukces w 2020 roku

Grupa Kapitałowa fischer zakończyła rok obrotowy 2020 sukcesem, pomimo negatywnego globalnego wpływu kryzysu związanego z koronawirusem.

Grupa Kapitałowa fischer zakończyła rok obrotowy 2020 sukcesem, pomimo negatywnego globalnego wpływu kryzysu związanego z koronawirusem. Przy obrotach brutto w wysokości 872 mln euro rodzinna firma Waldachtal w północnym Schwarzwaldzie utrzymała się na tym samym poziomie co w poprzednim roku (887 mln euro). Po uwzględnieniu wahań kursów walut obrót osiągnął nawet 877 mln euro, pozostając w ten sposób dokładnie na tym samym pułapie, co skorygowany kurs wymiany z poprzedniego roku. W ten sposób fischer przeszedł przez trudny rok znacznie lepiej niż przewidywano na początku 2020 r. Grupa fischer na całym świecie zatrudnia obecnie ponad 5 200 pracowników.

Dział zajmujący się systemami mocowań (fischer innovative solutions) po raz kolejny przyczynił się do dobrych wyników w obrotach. Firma odniosła sukces, odnotowując znaczny wzrost obrotów w 38 krajach, w których fischer jest reprezentowany łącznie przez 50 spółek zależnych. Największe wzrosty odnotowano na rynku niemieckim, ale także w innych krajach w Europie i Azji (w tym Chinach), które również pozytywnie zakończyły rok obrotowy 2020.

Dział fischer automotive osiągnął także stabilne wyniki sprzedaży, pomimo wielu ograniczeń jakich doświadczył przemysł motoryzacyjny z powodu kryzysu związanego z pandemią.

Sukces ze start-upami

Grupa fischer patrzy również w przyszłość, dlatego w 2020 uruchomiła wewnętrzny program rozwoju start-upów. Już teraz kilka młodych firm znajduje się w nowym fischer Innovation Campus, zlokalizowanym obok siedziby firmy w Tumlingen. Kampus został uruchomiony w maju 2020 r. w dawnym domu rodziców prof. Klausa Fischera. Poza rutyną pracy przedsiębiorstwa mają zapewnioną przestrzeń do kreatywnego generowania nowych pomysłów poprzez start-upy, które mogą prowadzić do powstania innowacji i przyczynić się do sukcesu dla całej Grupy.

Nowy fischer Innovation Campus.

Nowy fischer Innovation Campus.

Inwestowanie w cyfryzację

Pomimo znacznych oszczędności, fischer w 2020 zainwestował w cyfryzację. Działania obejmowały usługi cyfrowe dla handlowców i klientów, takie jak aplikacja fischer Professional ułatwiającą znalezienie odpowiedniego materiału mocującego i aplikacja Craftnote oraz oprogramowanie projektowe fischer Fixperience. Ponadto fischer wspiera sprzedaż online swoich partnerów handlowych za pomocą rozwiązań e-commerce, dostarczając wyczerpujące informacje i kluczowe funkcje do codziennej współpracy w swoim nowym portalu partnerskim myfischer. Akademia fischer rozszerzyła również swoją szeroką ofertę szkoleń na miejscu o seminaria online dla dealerów, handlowców, konstruktorów i inżynierów.

Popularna firma wśród praktykantów

Edukacja była dla firmy fischer najważniejsza od samego początku. Obecnie firma zatrudnia 109 praktykantów i studentów studiów podyplomowych, oraz zapewnia szkolenia dla 31 różnych zawodów technicznych i handlowych. O tym, że fischer nadal jest atrakcyjną firmą również dla młodych ludzi, świadczy wysoki poziom popytu w minionym roku obrotowym, w którym liczba zgłoszeń na praktyki i studia wzrosła o 6% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Liczba aplikacji na praktyki i miejsca na kursach podwójnego stopnia w fischerze wzrosła o 6%.

Liczba aplikacji na praktyki i miejsca na kursach podwójnego stopnia w fischerze wzrosła o 6%.

W ostatnich latach fischer zdobył wiele nagród za wybitne szkolenia, w tym nagrodę dla „Najlepszej firmy szkoleniowej Niemiec” w 2020 r. Inne nagrody to „TOP National Employer” i „Najpopularniejsza firma rodzinna”, a także „Nowy Gospodarz”- nagroda roku i po raz drugi z rzędu „Najlepsza stołówka w Niemczech”. Pod koniec 2019 r. fischer otrzymał również German Sustainability Award 2020 (w kategorii dużych przedsiębiorstw), największą i najważniejszą w Europie nagrodę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. W ciągu roku fischer zdobył kolejne nagrody jako „Światowy lider rynku”, „Najlepszy pracodawca Niemiec” i „Najlepsza marka pracodawców”.

Perspektywa na 2021 rok

Ze względu na utrzymującą się niepewną sytuację na światowych rynkach w związku z pandemią koronawirusa i niekorzystnymi decyzjami w polityce gospodarczej, które utrudniają zrównoważoną działalność gospodarczą, fischer nie będzie prognozował na bieżący rok obrotowy.

Początkowa działalność fischera będzie kontynuowana na wysokim poziomie w 2021 r. fischer Innovation Campus, który został otwarty w zeszłym roku, będzie kontynuowany także w innych międzynarodowych lokalizacjach w bieżącym roku obrotowym. Produkcja rozpocznie się również w nowych spółkach zależnych w 2021 r. z systemami mocowania fischer w Wietnamie i fischer automotive w Serbii.

Nowoczesny design: wejście do fischer Innovation Campus.

Nowoczesny design: wejście do fischer Innovation Campus.

Artykuł został dodany przez firmę

fischer Polska sp. z o.o.

fischer Polska należy do niemieckiego producenta: systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego, który obecny jest w 18 krajach na całym świecie z kilkoma zakładami produkcyjnymi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły