Artykuł Dodaj artykuł

Szybki i pewny montaż w każdym rodzaju drewna

Wkręty do drewna Power-Fast dzięki unikalnej geometrii gwintu zapewniają wytrzymałe mocowanie w drewnianych lub drewnopodobnych podłożach twardych, jak i miękkich. Umożliwiają połączenia desek i listew oraz elementów drzwi czy mebli. Co więcej, ich montaż nie wymaga wstępnego nawiercenia.

fischer logo

Wkręty do drewna Power-Fast dzięki unikalnej geometrii gwintu zapewniają wytrzymałe mocowanie w drewnianych lub drewnopodobnych podłożach twardych, jak i miękkich. Umożliwiają połączenia desek i listew oraz elementów drzwi czy mebli. Co więcej, ich montaż nie wymaga wstępnego nawiercenia.

Łącznik do drewna Power-Fast to rozwiązanie uniwersalne, które pozwala zaoszczędzić zbędnego wysiłku i czasu przeznaczonego na montaż. Wkręty bezproblemowo wcinają się w podłoże, a dodatkowe ząbki na gwincie już na etapie produkcji pokrywane są powłoką woskową, która przyspiesza oraz znacznie ułatwia wkręcanie. Są dostępne w średnicach od 3,0 do 8,0 mm i gwintach od 18 do 70 mm oraz trzech rodzajach łbów: stożkowym, grzybkowym i soczewkowym. Każdy z nich odznacza się innymi parametrami i wykończeniem – łeb stożkowy to dobre rozwiązanie, gdy liczy się estetyczny wygląd po zamontowaniu np. listew przypodłogowych. Wkręt zagłębia się równo z powierzchnią drewna, a w wersji łba z dodatkowym otworem na środku gniazda możliwe jest zastosowanie zaślepek z tworzywa sztucznego. Łeb grzybkowy służy do wykonywania połączeń drewna z metalem – dobrze przylegając do powierzchni, nie osadza się zbyt głęboko w podłożu.

fot. fischer Polska

Przy pomocy wytrzymałych wkrętów do drewna Power-Fast możemy zamocować nie tylko płyty wiórowe, ale i wykorzystać je do montażu elementów i akcesoriów metalowych, w tym np. zawiasów czy zamków przy bramach, listew przypodłogowych i przyściennych, drewnianych fasad, desek podłogowych, sprzętu ogrodowego i elementów tzw. małej architektury, która w postaci altan, pergol czy huśtawek jest elementem zdobiącym ogrody.

Do mocowania np. płyt z drewna pełnego nada się łeb soczewkowy wpuszczany, który poza łatwością montażu pełni funkcję ozdobną, gdy zależy nam na widocznym połączeniu podłoża z wkrętem. Wszystkie warianty wkrętów Power-Fast posiadają Europejską Aprobatę Techniczną ETA, która gwarantuje podwyższone bezpieczeństwo mocowania. Dodatkowo dzięki przemyślanej geometrii łba można je wkręcać blisko krawędzi bez wstępnego nawiercania. Ryzyko, że drewno ulegnie rozszczepieniu nawet na końcu deski jest w tym przypadku minimalne.

Wkręty Power-Fast nadają się do wszystkich materiałów drewnianych w suchej zabudowie, jak i na zewnątrz. Sprawdzą się również w przypadku zastosowań specjalistycznych, gdy masywne konstrukcje drewniane, fasady i deski tarasowe wymagają pewnych mocowań. W ramach linii produktowej dostępne jest bezpłatne oprogramowanie dla profesjonalistów WOOD-FIX, służące do szybkiego obliczania oraz planowania prac instalacyjnych z wykorzystaniem wkrętów Power-Fast oraz innych wkrętów budowlanych.

Artykuł został dodany przez firmę

fischer Polska sp. z o.o.

fischer Polska należy do niemieckiego producenta: systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego, który obecny jest w 18 krajach na całym świecie z kilkoma zakładami produkcyjnymi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły