Artykuł Dodaj artykuł

Wymiana danych pomiędzy SCIA Engineer i Autodesk Revit

Nowa  wersja  SCIA  Engineer 18,  daje  użytkownikowi nową, lepszą jakość  pracy.  Pracuje staje się jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

SCIA ENGINEER logo

Nowa  wersja  SCIA  Engineer 18,  daje  użytkownikowi nową, lepszą jakość  pracy.  Pracuje staje się jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

Otwarta platforma SCIA Engineer oferuje w obszarze CAE (Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich) model konstrukcyjny i analityczny w zakresie betonu, stali, konstrukcji zespolonych, aluminium i drewna. Analiza elementów skończonych SCIA Engineer dzięki modelowi konstrukcyjnemu CAD pozwala na analizę płyt, ścian, powłok, ram i innych elementów konstrukcyjnych współpracujących firm jak np. Autodesk Revit.

Metoda elementów skończonych SCIA Engineer zapewnia użytkownikom oprogramowania Revit usprawnione funkcje analizy konstrukcji potrzebne do dokładnego liczenia modeli 3D na własnym stanowisku pracy. Użytkownicy oprogramowania Revit mogą eksportować  swoje modele lub wydzielone części swoich konstrukcji do innych użytkownikóch pracujących na bardzo silnym narzędziu MES’owym jakim jest SCIA Engineer.

Wymiana danych pomiędzy SCIA Engineer i Autodesk Revit TMSys

Model analityczny Revit-SCIA

Współpraca tych dwóch programów obejmuje projektowanie i modelowanie konstrukcji stalowych, betonowych, zespolonych, drewnianych i aluminiowych. SCIA Engineer poprawnie czyta zakrzywione słupy, belki, zakrzywione płyty, ściany z otworami, podpory, obciążenia, przypadki obciążeń czy też kombinacje obciążeń utworzone przez użytkownika.

Model konstrukcyjny Revita jest automatycznie siatkowany w SCIA Engineer i może być uzupełniany w zaawansowane rodzaje analiz jak np. analiza nieliniowa, sejsmiczna, sprężenia itd.

W pełni zoptymalizowane konstrukcje w otwartej platformie SCIA Engineer są aktualizowane w środowisku oprogramowania Revit w jakiekolwiek zmiany modelu analitycznego. Działa to również w odwrotną stronę: modele przygotowane w środowisku SCIA Engineer mogą być dopracowane i poprawiane w Revicie.

Połączenie SCIA z Revitem TMSysPołączenie SCIA z Revitem

Główne cechy:

 • Tabele mapowania (mapowanie materiałów i przekrojów);
 • Bezpośrednie połączenie i eksportowanie/importowanie plików;
 • Eksport rezultatów z SCIA Engineer;
 • Aktualizacja profili nie zmieniając geometrii (przesuwając słup lub belkę w modelu analitycznym SCIA i przy połączeniu powrotnym do Revita wybór opcji „aktualizacja tylko profili”).

Workflow

Workflow TMSys

Co jest obsługiwane?

 • Mapowanie materiałów i przekrojów;
 • Import i eksport elementów prętowych;
 • Import i eksport płaskich elementów 2D;
 • Import i eksport podpór i fundamentów;
 • Import i eksport obciążeń;
 • Eksport rezultatów;
 • Eksport zbrojenia (nowość!).

IFC

IFC TMSysOprócz powyższych możliwości, zarówno SCIA, jak i Revit obsługują format IFC. IFC jest międzynarodowym, w pełni stabilnym i niezastrzeżonym standardem do wymiany danych BIM umożliwiającym działanie Open BIM. SCIA Engineer jest oprogramowaniem certyfikowanym przez BuildingSMART i w pełni wdrożyło koordynacje międzybranżową. SCIA Engineer zawiera moduł dedykowany BIM. Jego narzędzia podnoszą produktywność, szczególnie gdy występuje potrzeba wymiany danych pomiędzy programami CAD i CAE lub dwoma programami CAE. Narzędzia te pozwalają na automatyczną konwersję modelu konstrukcyjnego na model analityczny, aktualizację projektów , udostępnianie projektów w obrębie grupy roboczej z narzędziami do łączenia i rozpoznawania elementów – automatyczna konwersja plików IFC brył na elementy konstrukcyjne 1D i 2D w SCIA Engineer.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły