Artykuł Dodaj artykuł

Bruk klinkierowy Amber N: Na bursztynowym szlaku

Droga do pięknej architektury wiedzie przez odpowiedni dobór materiałów. W ich poszukiwaniu warto zwrócić szczególną uwagę na bruk klinkierowy Amber N firmy CRH Klinkier.

Podobnie jak bursztynowa biżuteria, bruk klinkierowy Amber N firmy CRH Klinkier będzie gustowną ozdobą – w tym przypadku otoczenia posesji. fot. CRH Klinkier
Podobnie jak bursztynowa biżuteria,
bruk klinkierowy Amber N firmy CRH
Klinkier będzie gustowną ozdobą –
w tym przypadku otoczenia posesji.
fot. CRH Klinkier

Droga do pięknej architektury wiedzie przez odpowiedni dobór materiałów. W ich poszukiwaniu warto zwrócić szczególną uwagę na bruk klinkierowy Amber N firmy CRH Klinkier. Powstał on z inspiracji urodą i właściwościami dwóch wyjątkowych materiałów – klinkieru oraz... bursztynu.

Amber, elektron, jantar, sukcynit czy wreszcie bursztyn – na przestrzeni wieków pojawiało się wiele określeń cennego surowca. Jego współczesna nazwa pochodzi od niemieckiego słowa "bernstein", oznaczającego "płonący kamień". Ogień w symboliczny sposób łączy więc "złoto Bałtyku" z brukiem Amber N. Klinkier wypala się bowiem w wyjątkowo wysokiej temperaturze 1100°C, tworząc tak zwany "spiek ceramiczny". Jego odporność na ściskanie jest w związku z tym zdecydowanie większa niż w przypadku betonu –  kostka klinkierowa Amber N o grubości 45 mm ma wytrzymałość 4 razy większą niż kostka betonowa o grubości 80 mm i do 40 razy mniejszą ścieralność.

Klasyczna barwa i ponadczasowy styl sprawiają, że bruk Amber N firmy CRH Klinkier doskonale prezentuje się w połączeniu z naturalnym kamieniem i zielenią. fot. CRH Klinkier
Klasyczna barwa i ponadczasowy styl
sprawiają, że bruk Amber N firmy
CRH Klinkier doskonale prezentuje się
w połączeniu z naturalnym kamieniem i
zielenią. fot. CRH Klinkier

Niewątpliwą zaletą tego bruku klinkierowego jest więc wyjątkowa trwałość. Dotyczy ona jednak nie tylko struktury materiału, ale także jego barwy, objętej wieczystą gwarancją. Oryginalny, ciepły odcień czerwieni kostki Amber N zachowa dzięki temu świeżość i wyrazistość koloru, a ewentualne zabrudzenia usunie deszcz.

Uniwersalny kształt kostki Amber N powala na swobodę tworzenia różnorodnych aranżacji, dopasowanych do indywidualnych preferencji inwestora. Będzie pasował zarówno do klasycznych projektów, jak i tych bardziej niekonwencjonalnych, wykorzystujących m.in. możliwość układania bruku nie tylko na płasko, ale także na sztorc i z widoczną wozówką. Wszechstronny materiał stanie się elegancką i trwałą ozdobą chodników, podjazdów, tarasów, schodów czy ścieżek ogrodowych. W każdej roli sprawdzi się znakomicie, prowadząc użytkowników szlakiem pięknej i stylowej architektury.

Podobne artykuły