Artykuł Dodaj artykuł

ATLAS SWS - samopoziomujące szybkosprawne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

Obok szybkosprawnych, samopoziomujących cementowych podkładów podłogowych, ATLAS rozszerza również ofertę anhydrytowo-gipsowych posadzek i podkładów samopoziomujących. 

Obok szybkosprawnych, samopoziomujących cementowych podkładów podłogowych, ATLAS rozszerza również ofertę anhydrytowo-gipsowych posadzek i podkładów samopoziomujących. Tegoroczną nowością jest ATLAS SWS, szybkosprawna wylewka samopoziomująca o szerokim zakresie warstwy (20-60 mm), będąca idealnym materiałem do zatapiania ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego.

Wylewka samopoziomująca ATLAS SWSATLAS SWS to pierwsza w ofercie łódzkiego producenta szybkosprawna wylewka samopoziomująca o zakresie grubości 20-60 mm. Jej unikatowość na tle innych wyrobów z asortymentu wynika z faktu wykorzystania do jej produkcji specjalnego gipsu syntetycznego zamiast tradycyjnego anhydrytu. Nowe spoiwo łączy zalety podkładu anhydrytowego z możliwością utworzenia równej i gładkiej powierzchni. Wyrób zalecany jest pod wykładziny w biurach, przedszkolach, szkołach czy w mieszkaniach.

Kluczowym wyróżnikiem podkładu ATLAS SWS jest również wspomniany zakres grubości warstwy od 20 do 60 mm, co wyjątkowo usprawnia modernizację podłoża. - W przypadku demontażu posadzki, np. płytek PCV, możemy napotkać problem znacznych różnic w wysokości podłogi w sąsiednich pomieszczeniach, które dochodzą nawet do 3 czy 4 cm. ATLAS SWS, dzięki szerokiemu zakresowi, pozwala otrzymać równy i gładki poziom w całym wnętrzu - wyjaśnia Krzysztof Szyszko.

Jedną z najważniejszych zalet produktu jest także szybkość wysychania, która w przypadku tradycyjnych wylewek wynosi 48 godzin. - Pracujący z ATLAS SWS wykonawcy będą mogli użytkować podłoże już po 6 godzinach, co jest kluczowe w przypadku prac remontowych - wyjaśnia Krzysztof Szyszko, Kierownik Grupy Produktowej w firmie ATLAS.

Z racji tego, że obecnie coraz popularniejsze staje się ogrzewanie podłogowe, także i pod tym kątem łódzka firma przygotowała swój nowy produkt. - Płynna konsystencja ATLAS SWS umożliwia niemal idealne oblanie rur instalacji grzewczej, bez pustych przestrzeni poniżej dolnej krawędzi rurki, co zapewnia lepsze przewodzenie ciepła. Poza tym, w porównaniu z produktami cementowymi, ATLAS SWS szybciej się nagrzewa, co przekłada się bezpośrednio na efektywne grzanie – tłumaczy Szyszko.

Doskonała rozlewność produktu pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię, nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności wykorzystania listew prowadzących i ściągania mas łatami. Z myślą o wykonawcach, technologia wykonania podkładu ATLAS SWS jest identyczna jak podkładów anhydrytowych ATLAS SAM. - Płynna konsystencja równa się łatwości aplikacji zarówno ręcznej, jak i przy użyciu metody maszynowej, do której zalecane są  agregaty mieszająco-pompujące, stosowane do wykonywania tynków maszynowych. W celu zwiększenia szybkości wylewania, można na czas aplikacji zastosować w agregacie pompy o zwiększonej wydajności – dodaje na koniec Krzysztof Szyszko.

ATLAS SWS jest dostępny w opakowaniach 25 kg. Średnio zużycie wynosi  18 kg/1 mkw i na każde 10 mm grubości warstwy.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły