Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Sokółka: Sprawdź ile zaoszczędzisz

Sokółka Okna i Drzwi S.A.- jeden z największych producentów okien w kraju, wprowadził na rynek innowacyjne, niedostępne dotąd w Polsce rozwiązanie w budowie okien drewniano- aluminiowych.

 

logo.sokolka.130509.jpg

Sokółka Okna i Drzwi S.A.- jeden z największych producentów okien w kraju, wprowadził na rynek innowacyjne, niedostępne dotąd w Polsce rozwiązanie w budowie okien drewniano- aluminiowych. Wraz z kolejną nowością produktową w tym roku Sokółka uruchomiła na swojej witrynie internetowej kalkulator energetyczny. Dotąd okna drewniano - aluminiowe posiadały nakładki aluminiowe od strony elewacji.

Nowe okna Sokółki to coś więcej. Zbudowane są one z drewnianej ramy oraz otwieranej ramy aluminiowej z dodatkową szybą (6mm). W oknach z pakietem 3-szybowym daje to łącznie aż 4 szyby. Takie rozwiązanie to nie tylko ochrona drewna przed czynnikami zewnętrznymi ale przede wszystkim znaczna poprawa termiki okien. Linie STYLE68-ALU+, THERMO80-ALU+, ELITE92-ALU+ to rewolucyjne produkty o konstrukcji zaprojektowanej w dziale rozwoju firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A., dostępnej wyłącznie w ofercie tego producenta.

www.130509.jpg
kalkulator energetyczny

Łącznie w kwietniu i maju bieżącego roku producent wprowadził do oferty aż 9 nowych linii energooszczędnych okien drewnianych i drewniano-aluminiowych. Każde z nich charakteryzuje się innymi parametrami termicznymi, które wahają się od 0.81 do 1.40 W/m2K, w zależności od grubości ramy (68, 80 lub 90mm) oraz wybranego drewna (sosna, dąb lub mahoń meranti) i pakietu szybowego. Nowe propozycje Sokółki okazały sie strzałem w dziesiątkę- już zdołały zdobyć liczne nagrody i wyróżnienia, w tym prestiżowy Złoty Medal XXIV Targów Budownictwa Mieszkaniowego w Katowicach.

Aby uświadomić klientom jak duże oszczędności daje zastosowanie energooszczędnych okien, producent udostępnił na swojej stronie internetowej www.sokolkasa.pl aplikację- kalkulator energetyczny. Program został stworzony przez grupę zewnętrznych ekspertów w oparciu o formuły zawarte w ustawie wprowadzającej paszporty energetyczne. Zastosowanie do obliczeń realnych cen energii oraz szeregu czynników klimatycznych, różniących się znacznie w poszczególnych regionach kraju pozwala na rzetelne obliczenie kwoty jaką zaoszczędzi na ogrzewaniu posiadacz okien Sokółki. Oszczędność finansowa rzędu nawet 2000zł rocznie to potężny argument za tym aby zainwestować w ciepłe, drewniane okna.

80-alu+_sokolka.130509.jpg
Linia THERMO80-ALU+

Producent chciał również zwrócić uwagę potencjalnego klienta na fakt, iż montując energooszczędną stolarkę nie tylko oszczędza pieniądze ale również chroni środowisko naturalne. Aby podkreślić wpływ każdego z nas na środowisko naturalne, aplikacja oblicza również o ile zmniejszymy emisję dwutlenku węgla do środowiska.

Aplikacja została uruchomiona waz z nową częścią serwisu internetowego firmy, poświęconą energooszczędnym liniom okiennym. Nowoczesna estetyka i funkcjonalność strony nawiązuje do innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w oknach i jest elementem rozpoczynającej się ogólnopolskiej kampanii reklamowej mającej na celu promowanie nowych okien producenta.

Reklamy producenta będziemy mogli zobaczyć na billboardach w całym kraju, w takich tygodnikach jak Polityka czy Newsweek oraz w prasie branżowej m.in. w Ładny Dom i M jak Mieszkanie. Sokółka docenia nowoczesne rozwiązania obecna będzie więc na licznych portalach internetowych o tematyce budowlanej oraz na telebimach w największych miastach w Polsce. Całość przedsięwzięcia realizowana jest pod hasłem: Sprawdź ile zaoszczędzisz.

Kalkulator energetyczny dostępny jest pod adresem: www.sokolkasa.pl

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły