Artykuł Dodaj artykuł

Metamorfoza od frontu

Harmonijna elewacja w zgodzie z naturą, nowoczesna gra kontrastów, nawiązania do historycznych budowli lub do stylu amerykańskiego? Dzięki materiałom elewacyjnym od marki VOX można estetycznie i trwale wykończyć fasadę lub przeprowadzić jej szybką i efektowną metamorfozę – a w dodatku w stylistyce, jaką sobie tylko wymarzysz!  

Elewacyjne inspiracje od VOX

Harmonijna elewacja w zgodzie z naturą, nowoczesna gra kontrastów, nawiązania do historycznych budowli lub do stylu amerykańskiego? Dzięki materiałom elewacyjnym od marki VOX można estetycznie i trwale wykończyć fasadę lub przeprowadzić jej szybką i efektowną metamorfozę – a w dodatku w stylistyce, jaką sobie tylko wymarzysz!

Elewacja jest wizytówką każdego domu. Wbrew pozorom jej wykończenie czy zmiana nie musi wiązać się z długim remontem, dużymi kosztami i ciężkimi pracami budowlanymi. Gdy stajemy przed wyborem materiałów, które pokryją zewnętrzne ściany naszego budynku, warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania – łatwe w instalacji, atrakcyjne wizualnie, a także trwałe i odporne. Marka VOX oferuje szereg produktów, dzięki którym można szybko, łatwo, a do tego efektownie wykończyć fasadę. Renowacja, odświeżenie, drobny lifting czy spektakularna metamorfoza – elewacje VOX to także świetny sposób, by budynkowi nadać nowy charakter, zmienić jego styl i go wyróżnić. Co więcej, nie trzeba już z pracami czekać na wiosnę – można je wykonać o każdej porze roku! W zależności od potrzeb elewacje VOX mogą stanowić jedyną formę wykończenia fasady lub swobodnie można je łączyć z innymi materiałami.

KERRAFRONT – z zamiłowania do natury

Drewno i kamień to materiały, które nie wychodzą z mody. Konsekwentnie wprowadzamy je do naszych wnętrz, warto również ich potencjał wykorzystać na elewacji budynku. Materiały nawiązujące do natury mogą przełamać minimalistyczny styl domu, zintegrować go z otoczeniem, a także nadać mu przytulny charakter. W ten trend idealnie wpisuje się nowoczesna okładzina elewacyjna KERRAFRONT. Powstała ona dzięki zastosowaniu technologii KERRACORE, co powoduje, że jest znacznie trwalsza i odporniejsza niż tradycyjne materiały. Nie wymaga regularnej i skomplikowanej konserwacji oraz  malowania, a jej czyszczenie jest bardzo proste. Dzięki niskiej masie i dużej powierzchni krycia montaż systemu jest szybki i łatwy. Okładzina KERRAFRONT gwarantuje też oszczędności – chroni wnętrze budynku i zapobiega utracie ciepła. Kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX wiernie oddają rysunek i kolorystykę naturalnego drewna, a kolekcja TREND nawiązuje do naturalnych kamieni. O uniwersalnym charakterze okładziny KERRAFRONT świadczy fakt, że współgra ona zarówno z budynkami o tradycyjnym wyglądzie, jak i tymi o nowoczesnej bryle i konstrukcji.

okładzina elewacyjna KERRAFRONT VOX

Siding winylowy – w amerykańskim stylu

Tradycyjne amerykańskie i kanadyjskie budynki mieszkalne niezaprzeczalnie mają swój urok. Jeśli chcesz, by Twój dom stylem i klimatem nawiązywał do takich przytulnych realizacji, jakie można spotkać w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, warto zdecydować się na siding elewacyjny. Chociaż może on kojarzyć się z wykończeniem modnym jedynie w latach 90., teraz zdecydowanie wraca do łask! Dzięki takim producentom jak VOX materiał ten zyskał obecnie nie tylko lepsze parametry techniczne, lecz także wyjątkowe walory estetyczne. Siding winylowy jest niezwykle wytrzymałym produktem, który doskonale sprawdza się nawet w tak zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Jest odporny na wiatr, deszcz, słońce oraz zmiany temperatur. Żłobienia tworzące strukturę i odzwierciedlające naturalną fakturę drewna umożliwiają swobodne spływanie wody oraz ograniczają osadzanie się nieczystości. Dla miłośników jednolitej kolorystyki VOX oferuje 6 odcieni z kolekcji UNICOLOR: od bieli, przez szarości, aż po żółć i zieleń. Z kolei kolekcja NATURE odwzorowuje różne gatunki drewna, a wśród nich: cedr, dąb czy orzech. Montaż oraz pielęgnacja i konserwacja sidingu winylowego również jest dziecinnie prosta – do jej odświeżenia wystarczy woda z dodatkiem detergentu.

Siding winylowy VOX

System SOLID – inspirowane zabytkowymi budowlami

Carcassone, Perugia, Ávila… Kto nie chciałby zamieszkać w tak klimatycznych miejscach, jakie można spotkać szczególnie na południu Europy? Z systemem SOLID marki VOX można wykończyć dowolny dom, tak by nawiązywał swoją urodą do zabytkowych europejskich budowli. Płyty fasadowe SOLID to nowoczesne pokrycie elewacyjne, które łączy w sobie piękno oraz funkcjonalność. Pozwalają one szybko, praktycznie i ekonomicznie zaaranżować fasadę każdego budynku. System SOLID jest odporny na uderzenia i zmienne warunki atmosferyczne, a dodatkowo gwarantuje właściwą wentylację fasady budynku. Ponadto płyty są łatwe w montażu oraz w utrzymaniu czystości, a także nie wymagają konserwacji. W ofercie są dwie kolekcje, a każda z nich wiernie imituje naturalne materiały. Solid Brick to płyta, która doskonale odwzorowuje cegłę, kształtem i kolorem przypominając średniowieczne mury. A kolekcja Solid Stone przypomina ściany budynków, z których słynie zwłaszcza Europa Południowa.

System SOLID VOX

Podobne artykuły