Artykuł Dodaj artykuł

Green Ventures 2014 w Poczdamie

Międzynarodowe Forum Partnerskie Energia & Technologie Ochrony Środowiska 18-20 czerwca 2014

Międzynarodowe Forum Partnerskie Energia & Technologie Ochrony Środowiska
18-20 czerwca 2014

Największe w Niemczech Międzynarodowe Forum Partnerskie dala firm z branży energii i technologii ochrony środowiska Green Ventures odbędzie się w Poczdamie w dniach 18 do 20 czerwca 2014r już po raz 17 w swojej historii. W poprzednich latach w wydarzeniu odbywającym się w Bandenburgii, wzięło w nim udział łącznie 4.300 narodowych i międzynarodowych firm pochodzących ze 115 krajów z całego Świata.

Odbywające się od 17 lat forum partnerskie odnosiło sukcesy zarówno w Poczdamie, jak i kilkakrotnie w przeszłości, Green Ventures odbywało się: w Chinach, we Włoszech oraz w Brazylii podczas największych targów ochrony środowiska FIMAI oraz ostatnio w Krajach Zatoki Perskiej.

Od czasu powstania w 1998 roku, impreza ciągle wzrastała i obecnie zajmuje znaczące miejsce w obszarze tzw. zielonych technologii, jako model z powodzeniem sprawdzający się w nawiązywaniu kontaktów kooperacyjnych.

W tym roku, forum partnerskie skoncentrowane na ochronie i rekultywacji gleby, wody, budownictwie ekologicznym, recyklingu i materiałach odnawialnych, będzie realizowane poprzez bezpośrednie romowy biznesowe, prezentacje i fakultatywną wycieczkę, jak też imprezę Venture Capital. W ramach tego programu, uczestnicy mogą przedstawiac swoje obiecujące projekty i spotkać inwestorów. Krajem partnerskim w 2014 roku będzie Wielka Brytania – interesujący rynek dla dostawców technologii energetycznych, odkąd ten kraj aktywnie rozpoczął realizację gospodarki niskoemisyjnej w nadchodzących latach.

Międzynarodowe firmy i instytucje z całego świata przyczynia się do sukcesu imprezy także w tym roku. Spodziewany jest tez udział wysokich ranga polityków.

Uczestnicy wybierają swoich partnerów do spotkań biznesowych z katalogu uczestników według zawartych tam profili firm, jeszcze przed imprezą. Organizator imprezy, Izba Przemysłowo-Handlowa w Poczdamie, przygotowuje dla koziego uczestnika indywidualny plan spotkań, oparty na ich wyborze.

To powoduje, że Green Ventures jest skutecznym forum do tworzenia kontaktów biznesowych dla firm, instytucji, oraz lokalnych i krajowych władz na całym świecie.

Green Ventures jest wspierane przez Komisję Eurpejską, Kraj Związkowy Brandenburgii, ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH, oraz iFUS Institute Berlin (Instytut zintegrowanej informacji technologicznej i informacji medialnej).

Podobne artykuły