Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Systemowe rozwiązania do pozyskiwania energii ze słońca wg Schüco

Podnoszenie efektywności energetycznej budynków wymaga wydajnych i bezawaryjnych technologii, które przyniosą zwrot kosztów poniesionych na inwestycję w jak najkrótszym czasie.

Logo SchücoPodnoszenie efektywności energetycznej budynków wymaga wydajnych i bezawaryjnych technologii, które przyniosą zwrot kosztów poniesionych na inwestycję w jak najkrótszym czasie. Gwarancją osiągnięcia maksymalnych oszczędności, a co za tym idzie zysków ekonomicznych, jest kompleksowa oferta od jednego producenta. Schüco już dzisiaj oferuje kompletne rozwiązania do pozyskiwania energii w postaci ciepła lub prądu.

Kolektory Schüco zamontowane w połaci dachu, Schüco
Kolektory Schüco zamontowane w połaci dachu. Fot.: Schüco
Kompleksowa oferta systemowa Schüco
Kompleksowa oferta systemowa
Schüco Fot.: Schüco

Odpowiedni dobór wszystkich materiałów budowlanych stanowi bezwzględny warunek opłacalności inwestycji. Jednak aby wybrać właściwie trzeba mieć z czego wybierać. Najszerszą ofertę systemów solarnych na polskim rynku stanowi propozycja asortymentowa firmy Schüco. Ponad 1000 produktów do instalacji termalnych i podobna liczba elementów do budowy kompletnych systemów fotowoltaicznych sprawiają, że mówiąc o Schüco używamy określenia – producent systemów solarnych, z naciskiem na słowo „systemów”.

Kompleksowość oferty

Wykonanie systemu solarnego nie sprowadza się jedynie do zakupu kolektorów. W skład systemu wchodzą podkonstrukcje, orurowanie, zbiorniki i bufory, stacje pompowe, armatura zaporowa i czynnik solarny. Dlatego tak ważny jest wybór oferty, która obejmuje wszystkie komponenty, całą instalację i kompetentne doradztwo. Schüco, producent układów solarotermii i fotowoltaiki, posiada najszerszą na rynku ofertę wyznaczając nadzwyczaj wysokie standardy jakościowe. Firma traktuje testy wytrzymałości i żywotności jako gwarancję najwyższej jakości dlatego w swoim centrum badawczym w Bielefeld prowadzi testy wszystkich produkowanych przez siebie urządzeń.

Sposoby zabudowy kolektorów Schüco
Sposoby zabudowy kolektorów
Schüco Fot.: Schüco
Dom jednorodzinny z czterema kolektorami Schüco zamontowanymi w połaci dachu, Schüco
Dom jednorodzinny z czterema kolektorami Schüco zamontowanymi w połaci dachu. Fot.: Schüco

Różne sposoby zabudowy

Poza kompleksowością oferty firmę Schüco wyróżniają zupełnie niepowtarzalne możliwości zabudowy kolektorów. Produkty Schüco mogą być standardowo montowane na powierzchni dachu lub w połaci  dachu skośnego. Jeśli nie posiadamy dachu o idealnym nachyleniu i orientacji, warto sięgnąć po kolektor do zabudowy w daszek osłonowy lub w elewację. Wszystkie elementy konstrukcyjne spełniają najwyższe wymagania wytrzymałościowe i estetyczne. W ofercie Schüco znajduje się także rozwiązanie dla właścicieli domów o płaskich dachach, którzy nie muszą szpecić budynków niezgrabnymi stelażami: kolektory Schüco montuje się w prosty sposób za pomocą wytrzymałych a zarazem nie rzucających się w oczy specjalnych ram i łączników.

Wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania

Propagując ideę pozyskiwania czystej energii ze słońca firma Schüco aktywnie wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu środków w programie dofinansowań 45% z NFOŚiGW do kredytu na zakup kolektorów słonecznych. Klienci otrzymują bezpłatnie przygotowaną, kompletną dokumentację wymaganą m.in. przez bank, a także protokół powykonawczy. Schüco pomaga w organizacji spotkań z inwestorami w gminach a także prowadzi szkolenia dla przedstawicieli firm handlowych w zakresie programu NFOŚiGW.


Pakiet Premium, Schüco
Pakiet Premium. Fot.: Schüco

Najważniejsze cechy oferty

Oferta firmy Schüco obejmuje ponad 1000 produktów do instalacji termalnych i podobną liczbę indeksów do budowy kompletnych systemów fotowoltaicznych. Są to m.in.: 10 typów kolektorów płaskich zbiorniki 2-wężownicowe, zbiorniki kombinowane typu „Tank In Tank”, bufory, 5 typów stacji solarnych, regulatory słoneczne i wiele innych.
Niestandardowe sposoby zabudowy kolektorów (np. w daszku osłonowym lub w fasadzie sprawiają, że każdy znajdzie w bogatej ofercie Schüco coś dla siebie.

 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły