Dowiedz się czy budowa domu z własnym projektem zawsze jest najlepszym rozwiązaniem? Kiedy lepszy będzie gotowy projekt domu? Jakie są wady i zalety projektów katalogowych? Czy warto zainwestować w projekt indywidualny?
Większość z nas na pewnym etapie życia zaczyna marzyć o własnym domu lub mieszkaniu.
Najlepsze projekty domów w standardzie WT 2021, tanie w budowie domy w cenie mieszkania, aktualne trendy, inspirujące aranżacje wnętrz, porady architektów i ekspertów z branży – ponad 250 stron pełnych gotowych pomysłów na piękny i energooszczędny dom w nowym katalogu Pracowni ARCHIPELAG. Numer jest już w sprzedaży.
Budowa domu to duże przedsięwzięcie finansowe i poważne zadanie logistyczne.
Architekci stoją dziś przed ogromnym wyzwaniem. Projektowanie w miastach wymaga bowiem odpowiedzialnego podejścia do zagospodarowania przestrzeni. Powstające budynki muszą korespondować z istniejącą już – niekiedy historyczną – zabudową. Architektura musi także nadążać za zmianami społecznymi: łączyć funkcje czy oferować nowe możliwości. Jakie zatem projekty zdobywają dziś największe uznanie na światowych konkursach?
Firma AWILUX, producent okien i drzwi w klasie premium, stworzyła możliwość samodzielnego zaprojektowania drzwi wejściowych, a tym samym dobrania wszystkich elementów według własnego zamysłu.
Szanowni Państwo, NFOŚiGW uruchomi wkrótce najnowszy program finansowania inwestycji o nazwie "Nowa Energia". Program dotyczy wdrażania innowacji w ochronie środowiska, przeprowadzonych prac B+R oraz zakupionych lub nabytych patentów technologicznych – wszystko to w obrębie 6 obszarów tematycznych, jakimi są:
Ostatnie dziesięć lat mocno zaznaczyło się w architekturze. Zwłaszcza architekturze domów mieszkalnych. Zresztą jest to jeden z obszarów, który jest niezwykle podatny na trendy i zmieniające się gusta. To zweryfikowało podejście Klientów. Coraz rzadziej spotykamy się z przywiązaniem do miejsca, o przyszłości mówimy w kontekście kilku najbliższych lat, a nie kilkudziesięciu czy nawet starości. Zmiany gospodarcze, ale też społeczne wpłynęły na to, jak dzisiaj projektujemy. 10. urodziny pracowni REFORM Architekt skłoniły architekta Marcina Tomaszewskiego do podsumowania tego, jak zmieniło się projektowanie architektoniczne.
Firma KRISPOL uruchomiła nowy projekt CSR. Pomoc otrzymają dzieci z domu dziecka House of Hope w Zambii, podopieczni Fundacji KASISI, założonej przez Szymona Hołownię.
Realizacja domu nad jeziorem powstała na skutek połączenia funkcji, które miał posiadać budynek. Z pozoru dom składający się z dwóch pięter, w rzeczywistości posiada aż trzy kondygnacje, w zależności, z której strony patrzymy na bryłę. Jaka wizja towarzyszyła Marcinowi Tomaszewskiemu oraz skąd czerpał inspirację przy projekcie – odpowiedzi udzielił sam architekt i jednocześnie dyrektor kreatywny z pracowni REFORM Architekt!
Łódzkie, dziewicze tereny – to w takiej lokalizacji powstanie „RE: HOUSE IN THE ROCK”, czyli dom zaprojektowany przez architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Ta futurystyczna bryła zostanie wybudowana na działce ze wzniesieniem, na tle niezwykłych okoliczności przyrody.
W dzisiejszych czasach, budowa domu jest trudnym wyzwaniem dla Inwestora planującego rozpoczęcie budowy. Podstawowym warunkiem bezproblemowego przebiegu procesu budowy, oraz spełnienia oczekiwań przyszłych mieszkańców, zarówno pod względem funkcjonalności, wygody, estetyki, jak i energooszczędności jest wybór odpowiedniego projektu.
Zastanawiasz się, jakie kolory tynków będą najlepiej wyglądać na elewacji Twojego domu? Przejrzałeś setki inspiracji w Internecie, ale nadal nie wiesz, jakie kolory wybrać na elewację? Z pomocą przychodzi nowa aplikacja do projektowania elewacji - Knauf Strefa Koloru.
Marka WIŚNIOWSKI i Shop Doctor dr Marek Borowiński zmieniają doświadczenia zakupowe klientów. Ruszył projekt Salonowe Rewolucje, prezentujący nowe podejście do projektowania przestrzeni ekspozycyjnej. Nowatorska inicjatywa zrewolucjonizuje branże bram, okien, drzwi i ogrodzeń.
Projekt pomieszczania medycznego, niezależnie od tego, czy będzie to salon kosmetyczny, lekarski czy dentystyczny, nie jest wcale taką prostą sprawą. Przed architektem staje nie tylko wyzwanie wykonania estetycznego i praktycznego projektu, ale też dopasowanie go do różnych norm prawnych, obowiązujących w tego typu budownictwie.