Właściwe docieplenie budynku wpływa na odczuwanie komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń. Im lepiej zaizolowane ściany, tym lepsza gospodarka energią, a to przekłada się wprost na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Co determinuje wykonanie trwałej i funkcjonalnej termoizolacji?
Warunki eksploatacyjne oraz specyfika funkcjonowania instalacji grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych z reguły wymagają zastosowania izolacji termicznej lub przeciwkondensacyjnej, która chroni urządzenia i przewody przed niepożądanymi zjawiskami w postaci strat cieplnych lub korozji stalowych elementów.
Obecne załamanie pogody to jasny sygnał: rozpoczął się sezon jesienno-zimowy.
Prawidłowy montaż stolarki okiennej zapewnia utrzymanie jej parametrów przez cały okres użytkowania. We współczesnym budownictwie można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje instalacji okien: montaż bezpośrednio w otworze oraz montaż z wysunięciem wyrobu poza otwór, w warstwę ocieplenia. Jakie rozwiązania stosowane są w przypadku tej drugiej metody?
Dobrze wykonany montaż to warunek niezbędny udanej inwestycji w nowe okna, drzwi czy bramę garażową.
Współczesne wymagania dla systemów HVAC i instalacji przemysłowych sprawiają, że projektanci i wykonawcy muszą sięgać po izolacje, które nie tylko zapewniają dobre parametry termoizolacyjne, lecz także skutecznie chronią przed hałasem.
Efektywność energetyczna okien i drzwi oraz ich prawidłowe funkcjonowanie uzależnione są nie tylko od właściwego doboru produktu, lecz także od jego odpowiedniego montażu.
Montaż konstrukcji stalowej może być wykonany stosunkowo tanio i szybko. Choć niewielu przedsiębiorców wierzy w to, gdy poszukują odpowiedniej ekipy, to profesjonalny generalny wykonawca sprosta temu zadaniu. Korzystając ze swojego doświadczenia, zaproponuje konstrukcje stalowe, które idealnie sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu. Na ich korzyść przemawiają przede wszystkim krótki czas realizacji i niskie koszty, ale także wytrzymałość i uniwersalność. Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej?
Dzięki energooszczędnym oknom można w znacznym stopniu ograniczyć straty ciepła z domu. Niezwykle istotne jest jednak to, by zostały one właściwie zamontowane. Tylko wtedy można w pełni wykorzystać ich właściwości termoizolacyjne.
Burze, silne wichury, fale upałów i związane z nimi pożary… Przyczynę tych gwałtownych zjawisk można zawrzeć w zaledwie dwóch słowach: zmiany klimatyczne. Aby sceny z filmów katastroficznych nie stały się naszą codziennością, trzeba powziąć działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii już na poziomie gospodarstw domowych. Pierwszym krokiem ku większej energooszczędności może być wymiana stolarki otworowej i jej dobry montaż, a także wykonanie izolacji termicznej. To inwestycja, która zwróci się nam z nawiązką.
Panel dachowy na rąbek cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Montaż takiego pokrycia dachowego może jednak sprawiać pewne kłopoty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Wszystkie materiały budowlane muszą spełniać normy zawarte w krajowych, jak i europejskich przepisach. Tylko najlepsze komponenty otrzymują aprobaty potwierdzające ich najwyższą jakość. Stąd firma Schöck poddała opinii swoje rozwiązania do izolacji akustycznej klatek schodowych.
Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje się w ważne społecznie tematy: będzie teraz przypominał Polakom, aby zadbali o swoje domy w myśl hasła: Wymień stolarkę z dobrym montażem! Poprawę efektywności energetycznej każdego budynku należy zacząć bowiem od wymiany starych okien, drzwi, bramy garażowej na energooszczędne wyroby… a kończyć na zakupie nowoczesnego źródła ciepła. Taka kolejność przynosi realne korzyści dla odbiorców – większy komfort życia i oszczędności w domowym budżecie. Startuje nowa akcja POiD: „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”.
Nadmierna wilgoć w połączeniu z kurzem i brudem, zazwyczaj występującymi w większości pomieszczeń, stanowią wystarczającą pożywkę dla obfitego rozwoju mikroorganizmów. Wśród drobnoustrojów znajdujących się w i na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) znajdują się bakterie wydzielające zarodniki, komórki i inne lotne elementy organiczne.
PAROC to jeden z czołowych europejskich producentów izolacji z wełny kamiennej. Za pozycją firmy stoi nie tylko szeroka oferta innowacyjnych i sprawdzonych rozwiązań, ale też fachowe doradztwo poparte wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem.