Wynik wyszukiwania

 
Komfort akustyczny drewnianych podłóg zdjęcie

Komfort akustyczny drewnianych podłóg

Decydując się na nową podłogę często bierzemy pod uwagę m.in. jej wygląd, to jak będzie współgrać z wnętrzem i całym domem oraz czy możliwa jest instalacja ogrzewania podłogowego. Warto jednak także zaznajomić się z tematem akustyki, bowiem na pogłos wpływ mają właśnie drewniane podłogi, które znacznie go skracają.

Czytaj więcej

 
Komfort akustyczny na home office  zdjęcie

Komfort akustyczny na home office

Przez wybuch pandemii, nową normalnością stała się praca zdalna z domu. Dla niektórych był to powód do radości, dla innych wręcz przeciwnie. Jednak można zgodzić się w jednej kwestii ー możliwość wykonywania zadań, nie opuszczając przytulnego mieszkania, jest dużą wygodą. Należy jednak zastanowić się, czy nasz pokój przystosowany jest do pracy, szczególnie pod względem akustyki.

Czytaj więcej

 
Jak zadbać o komfort akustyczny w domu? zdjęcie

Jak zadbać o komfort akustyczny w domu?

Przy wyborze miejsca na wymarzony dom warto wziąć pod uwagę również to, czy jest ono wolne od hałasu. Niechciane dźwięki docierające do pomieszczeń z zewnątrz mogą zakłócać nasz sen, pracę i wypoczynek, powodując tym samym rozdrażnienie oraz spadek samopoczucia. Jeśli hałaśliwe sąsiedztwo np. w postaci ruchliwej ulicy jest nie do uniknięcia, możemy poprawić komfort akustyczny domu na kilka sposobów. Jak to zrobić?  

Czytaj więcej

 
“Nie mogę wytrzymać z sąsiadem” - czyli jak pandemia wpłynęła na odczuwanie hałasu w blokach mieszkalnych  zdjęcie

“Nie mogę wytrzymać z sąsiadem” - czyli jak pandemia wpłynęła na odczuwanie hałasu w blokach mieszkalnych

Po długotrwałym lockdownie wszystko na pozór zaczyna wracać do normy. Pandemia wprowadziła jednak permanentne zmiany w naszym życiu. Przede wszystkim dużo firm przeniosło się na home office, co sprawiło, że dom stał się przestrzenią nie tylko relaksu, ale też pracy. Okazuje się, że zmiana codziennej rutyny zwróciła uwagę wielu lokatorów na dźwięki dochodzące z sąsiednich mieszkań, których wcześniej nie zauważali. Komfort akustyczny stał się warunkiem koniecznym nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia.

Czytaj więcej

 
Komfort akustyczny – czy jest to możliwe? zdjęcie

Komfort akustyczny – czy jest to możliwe?

Jednym z największych wyzwań w projektowaniu budynków, przede wszystkim wnętrz jest poprawa komfortu akustycznego. W ostatnich latach za jeden z głównych czynników wpływających na komfort mieszkania, a także pracy coraz częściej uważana jest ochrona przed hałasem. 

Czytaj więcej

 

Nowe rozwiązanie w projektowaniu gładkich powierzchni sufitów akustycznych

Architekci na całym świecie poszukują coraz to nowszych rozwiązań, które spełnią estetyczne wymogi klientów, uzyskując przy tym wartość dodaną. W przypadku tynków bezspoinowych, które dodatkowo spełniają także najnowsze wymagania dźwiękochłonne, prym wiodą tynki marki firmy fade®. Od niedawna dostępne są w ofercie sufitowych i ściennych systemów akustycznych marki Ecophon.

Czytaj więcej

 
Odnaleźć harmonię w zgiełku – o roli szkła dźwiękochłonnego w architekturze zdjęcie

Odnaleźć harmonię w zgiełku – o roli szkła dźwiękochłonnego w architekturze

Kiedy nadmierny hałas staje się głównym utrapieniem mieszkańców miast, a naukowcy widzą w nim przyczynę wielu schorzeń, do walki z problemem stają projektanci, zaś ich orężem jest szkło dźwiękochłonne nowej generacji. Skoro nie da się całkowicie wyeliminować uporczywych odgłosów, należy się od nich skutecznie odizolować. Jak zadbać o komfort akustyczny w samym sercu miejskiej dżungli?

Czytaj więcej

 
Jakie zawody są najbardziej narażone na hałas? zdjęcie

Jakie zawody są najbardziej narażone na hałas?

Przy wyborze przyszłego pracodawcy kierujemy się najczęściej wielkością wynagrodzenia, lokalizacją biura, benefitami, czy renomą marki. A gdyby tak jednym z kryteriów był komfort akustyczny w pracy? W końcu spędzamy w niej nawet 2024 godzin rocznie, a poziom hałasu w miejscu zatrudnienia wpływa nie tylko na wydajność, ale także na nastrój, relacje rodzinne oraz zdrowie.

Czytaj więcej

 
Wpłynąć pozytywnie na komfort akustyczny pomieszczeń, czyli jak wykonać izolację podłogi pływającej – krok po kroku zdjęcie

Wpłynąć pozytywnie na komfort akustyczny pomieszczeń, czyli jak wykonać izolację podłogi pływającej – krok po kroku

Międzykondygnacyjne stropy betonowe z reguły skutecznie zabezpieczają wnętrza budynków przed dźwiękami powietrznymi. Aby podwyższyć standard akustyczny, a w efekcie uzyskać „ciche” wnętrze, należy również zadbać o prawidłową izolację od dźwięków uderzeniowych, dochodzących z pomieszczeń usytuowanych nad nami.

Czytaj więcej

 
Jak hałas wpływa na pracownika, czyli o skutkach uciążliwych dźwięków w miejscu pracy zdjęcie

Jak hałas wpływa na pracownika, czyli o skutkach uciążliwych dźwięków w miejscu pracy

Po zeszłorocznym okresie lockdownów i pracy zdalnej znalezienie się powtórnie w biurach było dla wielu osób ciężkim doświadczeniem. Pracownicy w sposób bardziej dokuczliwy zaczęli odbierać problem hałasu, którego wcześniej często nawet nie zauważali, a który wpływa nie tylko na efektywność i koncentrację, ale również na nastrój, relacje rodzinne oraz zdrowie.

Czytaj więcej

 
Paroc Polska publikuje Przewodnik Akustyczny Izolacji Technicznych zdjęcie

Paroc Polska publikuje Przewodnik Akustyczny Izolacji Technicznych

Współczesne wymagania dla systemów HVAC i instalacji przemysłowych sprawiają, że projektanci i wykonawcy muszą sięgać po izolacje, które nie tylko zapewniają dobre parametry termoizolacyjne, lecz także skutecznie chronią przed hałasem.

Czytaj więcej

 
W szkole głośno, lecz o problemie cicho zdjęcie

W szkole głośno, lecz o problemie cicho

Powrót do szkoły po nauce zdalnej to idealny moment, aby świeżym okiem przyjrzeć się jakości środowiska szkolnego. Zwłaszcza że pewną poprawę komfortu akustycznego w szkołach można uzyskać nawet przez drobne zmiany w aranżacji pomieszczeń i ich wyposażeniu.

Czytaj więcej

 
Głośny problem - sposoby walki z hałasem zdjęcie

Głośny problem - sposoby walki z hałasem

“Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza” – stwierdził kiedyś poeta Paul Claudel. Życie w hałasie jest stresujące i silnie demotywujące. Uciążliwe, niepożądane dźwięki mogą mieć ogromny wpływ na samopoczucie, a nawet na ogólny stan zdrowia. Dlatego w sytuacji zagrożenia hałasem trzeba wiedzieć jak z nim walczyć.

Czytaj więcej

 
Poradnik akustyczny projektanta instalacji. Część pierwsza: pochłanianie dźwięków zdjęcie

Poradnik akustyczny projektanta instalacji. Część pierwsza: pochłanianie dźwięków

Hałas w budynkach to problem, z którym borykają się nie tylko architekci odpowiadający za konstrukcje budowlane, ale też projektanci systemów HVAC. Jak skutecznie poradzić sobie z dźwiękami emitowanymi przez pracujące urządzenia czy przepływ wody i powietrza przez instalacje? W pierwszej części poradnika przyglądamy się dźwiękochłonności materiałów izolacyjnych.

Czytaj więcej

 
Stowarzyszenie ,,Komfort ciszy’’ rusza z blogiem o akustyce. Eksperci chcą przybliżyć Polakom problem hałasu zdjęcie

Stowarzyszenie ,,Komfort ciszy’’ rusza z blogiem o akustyce. Eksperci chcą przybliżyć Polakom problem hałasu

Istnieje zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Doświadczamy go w pracy, w szkole,  w podróży, a nawet podczas robienia zakupów. To hałas. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wpływa na nasze zdrowie. Istnieje jednak organizacja, która od kilku lat propaguje wiedzę na ten temat. Dzięki niej wiemy między innymi, jaka jest najgłośniejsza ulica w Polsce oraz to, że korytarz szkolny pod względem poziomu hałasu może „konkurować” z koncertami muzycznymi czy wydarzeniami sportowymi. Teraz stworzyła ona blog dla osób, które pragną zadbać o swój komfort ciszy.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3837