Popularne styropianowe panele Stara cegła firmy Decortena zostały wzbogacone o nowe modele: narożnik zewnętrzny i wewnętrzny. Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro.
Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro. W łatwy i szybki sposób można zmienić aranżację pomieszczeń nadając im nowego charakteru. Publikacja pokazuje jak wykonane są panele, w jaki sposób łączą się bez widocznych linii podziału, a także omawia sposób uszlachetnienia już zamontowanych paneli.
Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro. W łatwy i szybki sposób można zmienić aranżację pomieszczeń nadając im nowego charakteru ale także zmienić wizualnie bryłę budynku. Publikacja przedstawia styropianowe panele, które można wykorzystać na elewacji domu.
Popularnym elementem wykończenia wnętrz są lica cegieł często malowane na biały kolor. Zwykle są to cegły rozbiórkowe lub imitacja wykonana z gipsu. Na rynku dostępne są także lżejsze i szybsze w montażu styropianowe panele ścienne 3D imitujące starą cegłę firmy DECORTENA.
Nowoczesna i tradycyjna, ciepła i surowa, fabryczna i rzemieślnicza – cegła to materiał kontrastów.
Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom. Kilkadziesiąt lat temu taki refren śpiewała Izabela Trojanowska.
Piękna elewacja to wyjątkowa wizytówka domu. Aby przyciągała wzrok i cieszyła swoją urodą przez lata warto wykonać ją z ponadczasowego materiału jakim jest klinkier. O właściwościach i zastosowaniu cegły klinkierowej opowiadają Mariusz Jaworski, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG i Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu firmy Röben.
Emanujący spokojem, harmonią i naturalnym pięknem: taki jest nie tylko Tybet, ale również inspirowana tą niezwykłą krainą cegła klinkierowa. Jej niepowtarzalna uroda i wyjątkowe właściwości to dla architektów i inwestorów szczególna okazja, by z wybranym projektem zdobyć Himalaje stylu.
Choć klinkier jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych materiałów budowlanych, wciąż potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy powstaje dzięki pracy prawdziwych mistrzów ceramiki. Udowadnia to cegła Alt Tessin - najnowsze dzieło specjalistów z legendarnej cegielni w Patoce.
Cegły na ścianie to jeden z najmodniejszych trendów w wystroju wnętrz. Coraz częściej pojawia się, jako dekoracyjny akcent i alternatywa dla białych ścian. Zastosowana na całej powierzchni ściany lub w wybranym jej fragmencie stanowi efektywną ozdobę i przesądzającą o stylu wnętrza.
W architekturze często najbardziej lubimy materiały, które już znamy. Potwierdzeniem tych słów jest niesłabnąca popularność cegły, zwłaszcza tej utrzymanej w klasycznym kolorze – odcieniach czerwieni i pomarańczy.
Trwałość, estetyczność i opłacalność – to cechy, które najczęściej znajdują się na szczycie listy życzeń inwestorów, poszukujących materiału do realizacji wymarzonego projektu. Rozglądając się za Świętym Graalem budownictwa nie trzeba na szczęście szukać daleko – optymalnym rozwiązaniem często okazuje się bowiem znany i stosowany od wieków klinkier.
Co łączy jedną z najbardziej zagadkowych cywilizacji starożytnych z niewielką Gozdnicą w województwie lubuskim? Odpowiedź to... cegły.
Zbawienny wpływ promieni słonecznych na ludzkie zdrowie i samopoczucie jest powszechnie znany. Ich życiodajna energia pobudza do działania oraz inspiruje – również w architekturze.
Rozpala wyobraźnię architektów i inwestorów, wzniecając w sercach płomień zachwytu niepowtarzalną, gorącą kolorystyką. Taka właśnie jest Etna – klinkierowa cegła, w której w szczególny sposób zaklęta została magia ognistego procesu powstawania szlachetnej ceramiki.