Wynik wyszukiwania

 
Linea Nera  - nowość w ofercie CDA Polska zdjęcie

Linea Nera - nowość w ofercie CDA Polska

Kolejna nowość w ofercie CDA Polska to kolekcja anodowanych na czarno okuć do szkła hartowanego Linea Nera. W skład tej kompleksowej serii wchodzą komplementarne ze sobą mocowania i rozwiązania, umożliwiające montaż różnorodnych konstrukcji szklanych, w tym przeszklonych ścian działowych oraz drzwi całoszklanych. 

Czytaj więcej

 
Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrada Corleone oraz Trapani zdjęcie

Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrada Corleone oraz Trapani

Szklane balustrady to bezpieczny i efektowny sposób zabezpieczenia tarasów oraz balkonów. W ofercie CDA Polska dostępne są obecnie dwa rozwiązania dedykowane tego typu konstrukcjom – słupkowa balustrada Corleone oraz samonośna Trapani, która może być wykorzystywana także wewnątrz budynku – na spocznikach, galeriach lub przy schodach.  

Czytaj więcej

 
Nuova Roma - Nowe wytrzymałe profile montażowe od CDA Polska zdjęcie

Nuova Roma - Nowe wytrzymałe profile montażowe od CDA Polska

Nuova Roma to seria aluminiowych, skręcanych listew przeznaczonych do montażu szklanych ścian. Profile te umożliwiają również instalację wysokich i ciężkich przeszkleń, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w galeriach handlowych, budynkach użyteczności publicznej czy też przestrzeniach loftowych. Kolekcja ta zastąpiła dotychczasową serią Roma DRM.

Czytaj więcej

 
Modułowość przestrzeni – systemy SLF od CDA Polska zdjęcie

Modułowość przestrzeni – systemy SLF od CDA Polska

Systemy składano-przesuwne oraz składano – harmonijkowe to rozwiązania doskonale sprawdzające się  w galeriach handlowych, biurowcach czy też loftach. Umożliwiają one wydzielenie osobnych pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu modułowości przestrzeni, jak i zamknięcie szerokiego światła przejścia.

Czytaj więcej

 
Okucia do daszków szklanych Merano od CDA Polska zdjęcie

Okucia do daszków szklanych Merano od CDA Polska

Seria Merano to zestaw wysokiej jakości mocowań i cięgien przeznaczonych do daszków szklanych o grubości tafli od 10 do 21.52 mm. 

Czytaj więcej

 
Geometryczne nowości w kolekcji łączników i relingów Aosta zdjęcie

Geometryczne nowości w kolekcji łączników i relingów Aosta

Seria Aosta od CDA Polska to kolekcja minimalistycznych, eleganckich łączników oraz relingów dedykowanych kabinom prysznicowym, która właśnie została poszerzona o nowe okucia o prostokątnym kształcie.

Czytaj więcej

 
Okucia do struktur bezramowych – seria Como&Calabria zdjęcie

Okucia do struktur bezramowych – seria Como&Calabria

Kolekcja mocowań Como&Calabria od CDA Polska to seria łączników, klamer oraz zawiasów przeznaczonych do montażu  struktur bezramowych. Z  ich pomocą,  najczęściej w biurach oraz galeriach handlowych, montuje się przeszklone drzwi oraz ściany działowe. Okucia te wyróżniają się prostym, minimalistycznym designem i wysoką jakością materiałów użytych do ich produkcji.

Czytaj więcej

 
Okucia do kabin prysznicowych z serii Etna zdjęcie

Okucia do kabin prysznicowych z serii Etna

Seria Etna od CDA Polska to kolekcja klamer oraz zawiasów dedykowanych kabinom prysznicowym. Umożliwiają one zamocowanie paneli stałych i drzwi, a także pozwalają na wykonanie parawanów nawannowych.

Czytaj więcej

 
Zamykacze do drzwi szklanych z serii Bergamo i Firenzne zdjęcie

Zamykacze do drzwi szklanych z serii Bergamo i Firenzne

Zamykacze podłogowe wspomagające zamykanie oraz domykanie skrzydła drzwiowego to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w  biurach lub galeriach handlowych. Kolekcje Bergamo i Firenze od CDA Polska obejmują ich kilka modeli, dopasowanych do drzwi o różnej szerokości i wadze.

Czytaj więcej

 
Szkło na fasadzie - nie tylko dla biurowców zdjęcie

Szkło na fasadzie - nie tylko dla biurowców

Przeszklone fasady można już nazwać stałym elementem miejskiej architektury. Elewacje budynków, zwłaszcza tych o biurowym charakterze są nierzadko w całości pokryte są szklanymi ścianami osłonowymi, wykonanymi z tafli o różnorodnym kształcie i rozmiarze. 

Czytaj więcej

 
Ościeżnica Nuovo Palermo – wygoda i prostota montażu zdjęcie

Ościeżnica Nuovo Palermo – wygoda i prostota montażu

Ościeżnica do drzwi szklanych Nuovo Palermo to kolejna nowość w ofercie CDA Polska. Wykonana została z wysokiej jakości aluminium odpornego na obciążenia i dostępna jest  w wykończeniach anoda srebrna oraz anoda satyna. Istnieje także możliwość pomalowania profili na dowolny kolor z palety RAL.

Czytaj więcej

 
Verona - wyjątkowy system przesuwny do kabin prysznicowych zdjęcie

Verona - wyjątkowy system przesuwny do kabin prysznicowych

System przesuwny VERONA to kolejna nowość w ofercie CDA Polska. Wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dostępnej w wykończeniach połysk oraz satyna. Charakteryzują go prosty i szybki montaż oraz szerokie możliwości zastosowania.

Czytaj więcej

 
Jak należy badać szkło bezpieczne? zdjęcie

Jak należy badać szkło bezpieczne?

Szkło stosowane w budownictwie dzielimy na trzy podstawowe kategorie. O tym, do której z nich należy konkretna tafla, decydują wyniki jej badania na zgodność z normą. W zależności od tego, czy szkło będzie sprzedawane jako hartowane czy laminowane, inne będą wymogi, które musi ono spełnić przed dopuszczeniem na rynek.  

Czytaj więcej

 
Czym jest Deklaracja Właściwości Użytkowych i jakie wyroby muszą ją posiadać? zdjęcie

Czym jest Deklaracja Właściwości Użytkowych i jakie wyroby muszą ją posiadać?

Deklaracja Właściwości Użytkowych (DWU) to jeden z najważniejszych dokumentów związanych z wprowadzeniem wyrobów budowlanych do obrotu. Wydawana jest dla wszystkich produktów, które przeszły badania na zgodność z normą lub posiadają krajową albo europejską ocenę techniczną.

Czytaj więcej

 
Przepisy dotyczące montażu daszków szklanych zdjęcie

Przepisy dotyczące montażu daszków szklanych

Montaż przeszklonych zadaszeń, podobnie jak i balustrad całoszklanych, wiąże się z obowiązkiem stosowania do tego wyrobów dopuszczonych do obrotu zgodnie z unijnym Rozporządzeniem CPR 305/2011 i oznaczonych europejskim znakiem CE lub krajowym znakiem budowlanym B. Ich zamocowanie wymaga również wykonania dodatkowych obliczeń wytrzymałościowych. Kto jest odpowiedzialny za ich przeprowadzenie?  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 46