Ogłoszenie Dodaj ogłoszenie

Mobilne i szybkoprzestawne węzły betoniarskie

Stryków, Pabianice, Dębica, mazowieckie     Dodano: 2011-09-12     ID ogłoszenia: 3544     Oferta od: osoby prywatnej
Cena: 0,00 PLN

Szczegóły ogłoszenia

Na każdej budowie niezbędny jest beton. Dlatego firmy coraz częściej decydują się na zakup mobilnych lub szybkoprzestawnych węzłów betoniarskich. Pozwala to na dostarczenie maszyny bezpośrednio na miejsce budowy, przez co inwestor jest w stanie oszczędzić na kosztach transportu betonu oraz na czasie, gdyż beton jest produkowany bezpośrednio na budowie, dokładnie wtedy kiedy jest na niego zapotrzebowanie. Po zakończonej inwestycji węzeł betoniarski można zdemontować i przewieźć w inne miejsce. Dzięki temu inwestor uniezależnia się od firm zewnętrznych.


Naprzeciw takim potrzebom wychodzi firma ELKON, która w swojej ofercie posiada zarówno mobilne i szybkoprzestawne węzły betoniarskie. W 2010 r. firma ELKON otrzymała pierwszą nagrodę w corocznym konkursie pod względem innowacyjności organizowanym przez branżę przemysłową w Turcji za najlepszy projekt i realizację kompaktowych betoniarni serii Quick Master. Betoniarnie te zostały tak skonstruowane aby miały format kontenera 40” i mogły być transportowane za pomocą standardowych TIR-ów. Seria szybkoprzestawnych betoniarni Quick Master łączy w sobie cechy betoniarni stacjonarnych i mobilnych. Olbrzymią ich zaletą jest to, że nie wymagają one pozwolenia na budowę i mogą być osadzane na mobilnych płytach fundamentowych. Nie ma także potrzeby zagłębiania kosza zasypowego pod poziom gruntu. Na uruchomienie urządzenia potrzeba około 2 dni ( wszystko zależy od warunków panujących na danej instalacji). Pozwala to na bardzo szybkie rozpoczęcie produkcji betonu. Węzły betoniarskie z serii Quick Master transportuje się na 1-3 TIR-ach (w zależności od modelu). W maju 2011 r. została oddana do użytku 4-ta fabryka ELKONu w Cherkezkoy, skupiająca się wyłącznie na produkcji betoniarni serii Quick Master. Dzięki temu cały proces produkcyjny trwa zaledwie 1-4 tygodni a zdolność produkcyjna kompleksu 4 fabryk ELKON w chwili obecnej osiągnęła wartość 300 betoniarni/rok.


Betoniarnie serii Quick Master występują w wersjach letnich i zimowych. Betoniarnie te, dzięki kontenerowym systemom ogrzewania mogą pracować przez 12 miesięcy w roku. Dzięki temu nie ma konieczności przerywania prac ze względu na trudne warunki pogodowe. ELKON na życzenie Klienta może wyposażyć węzeł w nowoczesne metody automatycznego pomiaru i korekty wilgotności kruszyw i mieszanki betonowej, co jest szczególnie istotne przy produkcji prefabrykatów.


Wydajność betoniarni szybkoprzestawnych z serii Quick Master waha się od 30-35 m3/h (Quick Master 35 z mieszalnikiem talerzowym lub planetarnym 0,5m3) poprzez 50-55 m3/h ( Quick Master 60 z mieszalnikiem dwuwałowym 1m3) do 90-95 m3/h (Quick Master 120 z mieszalnikiem dwuwałowym 2m3). W skład standardowego wyposażenia wchodzą: zasobniki na kruszywo ( 1-6), waga kruszyw, waga cementu, waga wody zarobowej, waga dodatków chemicznych (1-6). Poszczególne elementy betoniarni mogą być dostosowane do konkretnych wymagań Klienta. Dla każdego urządzenia jest możliwy szeroki wachlarz opcji, m.in. sondy wilgotności kruszywa czy temperatury betonu, kraty przesiewowe, dodatkowe wibratory oraz wiele innych. Dzięki temu, większość Klientów jest w stanie dopasować urządzenie do swoich potrzeb. W serii Quick Master kruszywo ładowane jest do mieszalnika za pomocą kosza zasypowego, co znacząco przyśpiesza proces produkcyjny. Dzięki innowacyjnym technologiom oraz pełnej zgodności z normami europejskimi (CE, GOST-R, UkrSEPRO, TUV Niemcy), jak również niskim kosztom produkcji, betoniarnie z serii Quick Master cieszą się ogromną popularnością na rynku światowym.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą firmy Mint Sp z o.o., wyłącznego przedstawiciela firmy ELKON w Polsce. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową.
budowa.org id3544 0.00 PLN 5 5

ID ogłoszenia: 3544 Dodano: 2011-09-12