Artykuł Dodaj artykuł

Magazyn GLP koło Wrocławia z pozwoleniem na użytkowanie

Grupa Antczak zakończyła budowę kolejnego magazynu dla GLP – wiodącego inwestora i dewelopera nieruchomości logistycznych.

Wrocław V Logistics Centre

Grupa Antczak zakończyła budowę kolejnego magazynu dla GLP – wiodącego inwestora i dewelopera nieruchomości logistycznych. Obiekt o powierzchni 41 tys. m kw. powstał na terenie Wrocław V Logistics Centre w podwrocławskich Magnicach.

Oddany do użytkowania obiekt jest jednym z dwóch realizowanych przez Grupę Antczak na terenie Wrocław V Logistics Centre – największego parku logistycznego, jaki powstaje obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Docelowo na obszarze 50 ha powstaną budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. m kw. Przyszli najemcy będą mogli korzystać z sąsiedztwa trasy S8, a także dogodnego dojazdu do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5. Pozwoli to na sprawną dystrybucję towarów na terenie Dolnego Śląska oraz reszty kraju, a także w Niemczech i Czechach.

Obiekty na terenie GLP Wrocław V Logistics Centre będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Oświetlenie wewnątrz budynków będzie sterowane za pomocą systemu DALI. Zapotrzebowanie na światło sztuczne zmniejszy się dzięki dużej liczbie świetlików dachowych. Budynki zostaną dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi.

Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki do pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów, jak i e-rowerów. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone energooszczędnymi lampami LED. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie tworzy wartość dla klientów i inwestorów, zarządzając aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld USD. Istotnym elementem działalności GLP są liczne inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności.

Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 4 mln mkw. powierzchni, wynajętej obecnie w 98%) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. przestrzeni logistycznej.

Artykuł został dodany przez firmę

FB Antczak

Dostarczamy naszym Klientom wysokiej klasy obiekty mieszkalne, biurowe i użytkowe, które łączą w sobie walory estetyczne i funkcjonalne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły