Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Dmuchaj na… wiatr! Paroc prezentuje wełnę kamienną w granulacie PAROC BLT 9

Każdy, kto choć raz przymierzał się do termomodernizacji wiekowego budynku wie, że to nie lada wyzwanie logistyczne – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z nietypową konstrukcją pełną trudno dostępnych miejsc.

Każdy, kto choć raz przymierzał się do termomodernizacji wiekowego budynku wie, że to nie lada wyzwanie logistyczne – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z nietypową konstrukcją pełną trudno dostępnych miejsc. Dotyczy to zwłaszcza poddaszy nieużytkowych w budownictwie jednorodzinnym, a także stropodachów wentylowanych w budynkach z wielkiej płyty. Tu potrzebne są rozwiązania do zadań specjalnych – zarówno w kontekście produktu, jak i technologii wykonywania prac. Na wysokości zadania z powodzeniem stanie wdmuchiwana wełna kamienna w granulacie PAROC BLT 9.

Dmuchaj na… wiatr! Paroc prezentuje wełnę kamienną w granulacie PAROC BLT 9

PAROC BLT 9 to niepalna izolacja w formie luźnej wełny granulowanej o niezwykle szerokim zastosowaniu. Sprawdzi się doskonale w przypadku izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej podłóg drewnianych na poddaszach użytkowych i podłóg na gruncie, stropów w poddaszach nieużytkowych i nad piwnicą, stropodachów wentylowanych oraz murowanych ścian warstwowych.

Forma granulatu idealnie wypełnia trudno dostępne przestrzenie, np. między legarami a konstrukcjami dachowymi, tworząc jednolitą warstwę izolacyjną. Dzięki temu inwestor czy wykonawca nie musi wybierać między jakością produktu, jego dostępnością, a łatwością prac izolacyjnych. PAROC BLT 9 łączy wszystkie te cechy.

Wdmuchiwanie granulatu można przeprowadzić na trzy sposoby: poprzez kratki wentylacyjne w ścianach budynku, poprzez nawiercone w dachu otwory technologiczne lub od środka korzystając z pomocy operatora znajdującego się wewnątrz przestrzeni stropodachu. Metody te są niezwykle bezpieczne dla wykonawców oraz nieuciążliwe dla mieszkańców, a do tego szybkie – formuła materiału pozwala na zasyp nawet do 900 kg/h w zależności od agregatu, z jakiego korzystamy.

Całość dopełniają wysokie parametry techniczne i doskonałe właściwości termoizolacyjne. Granulat PAROC BLT 9 nie wchłania wilgoci oraz jest odporny na podciąganie kapilarne. Potwierdzona nasiąkliwość przy całkowitym zanurzeniu wynosi mniej niż 2%, wysoka paroprzepuszczalność gwarantuje szybki odpływ pary wodnej z wentylowanej przestrzeni a ograniczenie strat ciepła w przypadku stropodachów wentylowanych wynosi nawet do 35%. Co więcej, wełna w formie luźnej nie osiada i nie kurczy się, zapewniając tym samym wieloletnią, bezproblemową eksploatację budynku.

Izolację w granulacie stosować można w sytuacjach, gdy nie będą na nią bezpośrednio działać dodatkowe obciążenia oraz zachowane zostaną otwory i szczeliny wentylacyjne.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły