Artykuł Dodaj artykuł

Innowacyjna technologia nanoe™ X firmy Panasonic zapewnia naturalną jakość powietrza w pomieszczeniach

Technologia nanoe™ X wykorzystuje naturalne właściwości rodników hydroksylowych, aby oczyszczać powietrze w pomieszczeniach

Innowacyjna technologia nanoe™ X firmy Panasonic zapewnia naturalną jakość powietrza w pomieszczeniach

  • Technologia nanoe™ X wykorzystuje naturalne właściwości rodników hydroksylowych, aby oczyszczać powietrze w pomieszczeniach
  • Hamuje rozwój niektórych alergenów, bakterii i wirusów nawet o 99.9%
  • Skuteczna wobec twardych powierzchni, mebli tapicerowanych i powietrza wewnątrz pomieszczeń
  • Nie wymaga zastosowania filtra
  • Dostępna w jeszcze większej liczbie jednostek wewnętrznych do zastosowań domowych i komercyjnych

Zbawienny wpływ czynników naturalnych jest dobrze znany, a dzięki ich wykorzystaniu innowacyjna technologia Panasonic nanoe™ X zapewnia jeszcze lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach. Występujące bogato w naturalnym środowisku rodniki hydroksylowe (znane również jako rodniki OH) hamują rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Technologia nanoe™ X firmy Panasonic wykorzystuje ich naturalne właściwości oczyszczające, dzięki czemu twarde powierzchnie, meble tapicerowane i powietrze wewnątrz pomieszczeń mogą być znacznie czystsze i tym samym bezpieczniejsze dla organizmu. Innowacyjna technologia jest obecnie dostępna w jeszcze większej liczbie klimatyzatorów firmy Panasonic, odpowiednich do wielu różnych zastosowań, zarówno w domu, w pracy, w gabinetach lekarskich lub dentystycznych, hotelach, sklepach, kawiarniach, restauracjach itp.

Naturalnie występujący proces

Rodniki hydroksylowe hamują rozwój niektórych zanieczyszczeń, takich jak alergeny, bakterie, wirusy, pleśnie, nieprzyjemne zapachy i niektóre substancje niebezpieczne, poprzez ich utlenianie i inhibicję. Technologia nanoe™ X firmy Panasonic stanowi kolejny krok w kierunku stworzenia idealnego środowiska wewnętrznego. Generując rodniki hydroksylowe zamknięte w nanocząsteczkach wody, nanoe™ X znacznie zwiększa ich skuteczność, wydłużając czas ich życia z mniej niż jednej sekundy w środowisku naturalnym do ponad 600 sekund w pomieszczeniach. Rodniki hydroksylowe, zawarte w nanocząsteczce wody, mogą dotrzeć do każdego zakątka oraz rozprzestrzeniać się na dużych powierzchniach. Dzięki tej zaawansowanej technologii, nanocząsteczki z rodnikami hydroksylowymi mogą wnikać nawet w gęsto tkane tkaniny, co oznacza, że są skuteczne również wobec zasłon, rolet, dywanów i mebli tapicerowanych, hamując rozwój niebezpiecznych substancji nie tylko w powietrzu, ale również w materiałach.

Skuteczność technologii nanoe™ X została zweryfikowana i przetestowana przez niezależne międzynarodowe laboratoria w Niemczech, Danii, Malezji i Japonii. Generator nanoe nie wymaga konserwacji, ponieważ nie posiada żadnych filtrów i jest wykonany z tytanu o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Ta sprawdzona technologia jest stosowana od wielu lat – pierwsze urządzenie nanoe zostało bowiem opracowane przez firmę Panasonic w 2003 roku. Po latach inwestycji w badania i rozwój, technologia ta została udoskonalona wraz z wprowadzeniem na rynek nanoe™ X, o obecnie 20-krotnie wyższej wydajności. Generator nanoe X Mark 2, który jest dostępny w urządzeniach Panasonic od 2020 r., wytwarza 9.6 miliardów rodników hydroksylowych na sekundę. Większa ilość rodników hydroksylowych zawartych w nanoe™ X zapewnia wyjątkowe efekty.

Rozszerzenie dostępności do większej liczby jednostek wewnętrznych

Nanoe™ X jest standardowym wyposażeniem urządzeń klimatyzacyjnych firmy Panasonic z serii Etherea i konsoli podłogowej. Firma w ciągu najbliższych miesięcy rozszerzy także dostępność nanoe™ X w ofercie handlowej Panasonic PACi i VRF, w tym w jednostkach kasetonowych 90:90, nowych urządzeniach kanałowych i konsolach podłogowych.

W dzisiejszych czasach przykładamy szczególną wagę do wysiłku fizycznego, tego, co jemy i oczywiście tego, jakim powietrzem oddychamy. W firmie Panasonic stale ulepszamy nasze produkty i rozwiązania, a technologia nanoe jest rozwijana od momentu jej wprowadzenia na rynek w 2003 roku. Panasonic nanoe™ X jest stosowany do oczyszczania powietrza i powierzchni w takich miejscach jak pociągi, windy czy samochody, a także w klimatyzowaniu powietrza wewnątrz pomieszczeń, sprawiając, że jest ono jeszcze świeższe i czystsze, mówi Barbara Ptak, Product Manager w firmie Panasonic.

Więcej informacji na temat tego, jakie rozwiązania Panasonic wykorzystują tę technologię oraz dalszych korzyści z niej płynących, można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.eu.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.