Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Selena - wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

Rządowe wsparcie pomogło w ochronie prawie 600 miejsc pracy w Grupie Selena

Rządowe wsparcie pomogło w ochronie prawie 600 miejsc pracy w Grupie Selena

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marlena Maląg – odwiedziła zakład produkcji klejów i uszczelniaczy Libra w Dzierżoniowie, należący do Grupy Selena – producenta chemii budowlanej oraz właściciela marki TYTAN Professional. Libra jest jednym z dwóch europejskich zakładów Grupy Selena wytwarzających kleje i uszczelniacze na rynki europejskie, a także do Kataru, Korei Południowej i Indii. W okresie pandemii Grupa Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, co pomogło w utrzymaniu prawie 600 miejsc pracy w Polsce. Delegacja przedstawicieli rządu spotkała się z zarządem, zapoznała się także z produktami chemii budowlanej, które są opracowywane w Polsce i dostępne na całym świecie. Grupa Selena sprzedaje swoje produkty w ponad 100 państwach i posiada fabryki w 17 krajach.

Podczas wizyty na terenie zakładu Libra Minister Marlenie Maląg towarzyszyli: poseł Marcin Gwóźdź oraz Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa.

Produkty z dzierżoniowskiej Libry są wysyłane do 40 krajów m.in. do Polski, Rosji, Niemiec na Litwę, a także Kataru, Korei Południowej i Indii. To tutaj  produkuje się hity sprzedażowe, które zdobyły serca budowlańców w Europie i na świecie – takie, jak kleje montażowe Classic Fix , Fix² GT, Silikon Sanitarny UPG z 10-letnią gwarancją czy COOL-R  - wysokorefleksyjna powłoka dachowa kierowana na rynki południa Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Na początku pandemii zakład Libra przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

Grupa Selena - wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

„Pomoc rządowa w Polsce stabilizuje utrzymanie produkcji – to szczególnie ważne z punktu widzenia zakładów nastawionych na eksport, które mocno zostały dotknięte obecnym kryzysem. W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Tym bardziej cieszymy się ze spotkania z Panią Minister i z możliwości bezpośredniej rozmowy nt. wsparcia gospodarki w tym szczególnym momencie. Dzięki rządowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą – efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej. Jestem przekonany, że po wizycie w zakładzie Grupy Selena Minister Maląg będzie zbudowana tym, że polska myśl technologiczna i polskie produkty mogą skutecznie konkurować na rynkach światowych” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

Wizyta Minister Marleny Maląg była okazją do wymiany opinii i doświadczeń w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pracowników w zakładach produkcyjnych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Analizowano systemy wdrożone w Librze, omawiano też zakres pomocy rządowej udzielonej Grupie Selena. Prezes Seleny Krzysztof Domarecki przedstawił Pani Minister elementy rządowych programów pomocowych w Europie, USA i w Chinach – z jakich dotychczas skorzystały zakłady i oddziały Grupy Selena.

Grupa Selena - wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

„Niezmiernie cieszę się, że kolejna firma na Dolnym Śląsku skorzystała z mechanizmu instrumentów wsparcia, które zostały opracowane i wdrożone 1 kwietnia 2020 roku. Okres pandemii spowodował, że gospodarka znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji. Zamierzeniem rządu było jak najszybsze wsparcie przedsiębiorców z zachowaniem płynności, a przede wszystkim ochrona pracowników i miejsc pracy. Jesteśmy w zakładzie Libra, spółce Grupy Selena – która pokazuje, że ten trudny czas może przetrwać dzięki dobrej organizacji i wsparciu finansowemu wynagrodzeń. Celem i priorytetem naszych działań jest ochrona miejsc pracy oraz wyhamowanie skutków pandemii – by nasza gospodarka po fali kryzysu mogła się odbudować. Chciałabym podziękować i pogratulować zarządowi firmy Selena, która od lat znaczną część produktów eksportuje za granicę, że długofalowa polityka zarządu firmy przy wsparciu z tarczy antykryzysowej pozwoli ochronić miejsca pracy. Gratuluję, że w tym czasie staracie się tak dobrze funkcjonować korzystając z mechanizmów rządowych na rzecz pracodawcy i pracownika!” – podkreśliła Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Libra.

 

„Bardzo cieszę się, że firma Selena korzysta z mechanizmów wsparcia w okresie pandemii. Znakomita część pracowników jest związana z firmą od początku jej istnienia – co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane. Jestem przekonany, że Selena, jak i pozostałe polskie przedsiębiorstwa – przejdzie zwycięsko przez ten czas kryzysu. Za sukcesem Seleny stoi również olbrzymi potencjał intelektualny. Gros pracowników tej firmy to mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej i Świdnicy – jest to niezwykle ważne dla mnie jako lokalnego patrioty” – dodał Jarosław Kresa, Wicewojewoda Dolnośląski w trakcie briefingu prasowego w zakładzie produkcyjnym.

Nagrania video z uroczystości:

https://vimeo.com/user90991829/review/427181517/51462ae67c

https://vimeo.com/user90991829/review/427181408/8e751f55a2

Artykuł został dodany przez firmę

SELENA SA

Selena S.A. w ramach grupy dysponuje bogatym zapleczem produkcyjnym i badawczym od pian poprzez silikony, akryle i kleje na papach i tynkach kończąc.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły