Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Program „Koloratorium” wystartuje ponownie we wrześniu

W bieżącej odsłonie programu społecznego „Koloratorium”, realizowanego przez FFiL Śnieżka SA, biorą udział 164 szkoły podstawowe i uczniowie z całej Polski, którzy walczą o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz wiele innych nagród.

W bieżącej odsłonie programu społecznego „Koloratorium”, realizowanego przez FFiL Śnieżka SA, biorą udział 164 szkoły podstawowe i uczniowie z całej Polski, którzy walczą o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz wiele innych nagród. Zawieszenie zajęć oraz zamknięcie placówek szkolnych uniemożliwia jednak dalszą rywalizację o punkty, dlatego zmieniony został terminarz akcji, która zostaje wstrzymana i ruszy ponownie we wrześniu 2020 roku, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Program „Koloratorium” wystartuje ponownie we wrześniu

Ogólnopolski program „Koloratorium” inspiruje i angażuje uczniów ze szkół z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, którzy pod opieką nauczycieli mogą wykonywać interesujące zadania związane z naukami przyrodniczymi, rozwijać swoją wiedzę i zdobywać tym samym punkty w rankingu. W najnowszej, trzeciej już odsłonie „Koloratorium” do rywalizacji stanęły 164 publiczne i niepubliczne placówki szkolne, a do wygrania są nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne, a także wiele innych przygotowanych przez FFiL Śnieżka SA nagród o łącznej wartości 250 000 zł, m.in. mikroskop z kamerą cyfrową, projektor oraz tablice i programy multimedialne. 

Wielki finał programu i ogłoszenie wyników zaplanowane było na początek czerwca 2020 roku, jednak w związku z rozwojem epidemii koronawirusa i zamknięciem szkół podjęta została decyzja o zmianie dotychczasowego harmonogramu „Koloratorium”.

– Dalsze wstrzymanie zajęć w szkołach sprawiło, że realizacja konkursu w założonej formule nie jest niestety możliwa. Dlatego też, z myślą o zapewnieniu dla wszystkich placówek szkolnych równych szans i wystarczającej ilości czasu na przygotowanie zadań oraz odpowiednie przeprowadzenie akcji opracowaliśmy jej nowy terminarz. Jesteśmy pełni uznania dla dotychczasowego wysiłku całych szkolnych społeczności, które zaangażowały się w „Koloratorium”. Ufamy, że wspólnie poradzimy sobie ze stojącymi przed nami wyzwaniami i ze zdwojoną energią powrócimy do realizacji programu we wrześniu – mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej z FFiL Śnieżka SA.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem, „Koloratorium” ruszy ponownie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wszystkie dotychczas zdobyte w konkursie dla szkół punkty zostaną utrzymane i uwzględnione przy ponownym starcie programu, kiedy to placówki będą mogły znów rywalizować w rankingu. Zakończenie etapu eliminacyjnego i ogłoszenie finalistów zaplanowano na 18 września, zaś rozstrzygnięcie programu odbędzie się 13 listopada. Zgodnie z planem zrealizowany zostanie natomiast konkurs indywidualny dla uczniów, w którym do zdobycia są atrakcyjne nagrody: Apple iPad 32GB Wi-Fi – jego zwycięzców poznamy 1 czerwca. 

Nowy regulamin programu z aktualnym harmonogramem jest dostępny pod adresem: https://koloratorium.pl/regulamin/

„Koloratorium” pobudza kreatywność i pomagać odkrywać bogactwo świata chemii nawet w domowych warunkach. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia fanpage akcji na Facebooku, gdzie publikowane są inspirujące eksperymenty i ciekawostki naukowe: https://www.facebook.com/KoloratoriumSniezki/

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły