Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

6 sprawdzonych sposobów na skutecznie szlifowanie i polerowanie

Wiedza, praktyka i odpowiednie maszyny – tych trzech elementów potrzeba, by zabrać się do solidnego szlifowania i polerowania. Oto zestaw narzędzi, które sprawdzą się w realizacji różnych zadań z tym związanych.  

LŁ logo

Wiedza, praktyka i odpowiednie maszyny – tych trzech elementów potrzeba, by zabrać się do solidnego szlifowania i polerowania. Oto zestaw narzędzi, które sprawdzą się w realizacji różnych zadań z tym związanych.

Szlifierka na mokro Scheppach TIGER2500

1. Szlifierka na mokro Scheppach TIGER2500

To wysokiej klasy maszyna, która pozwala ostrzyć wszelkie przedmioty. System do szlifowania na mokro pozwala uzyskać znakomity efekt w postaci trwałego szlifu. Dotyczy to również elementów wykonanych ze stali twardej powyżej 60 HRC (czyli stali narzędziowej). Wszystko to za sprawą przemyślanej konstrukcji maszyny:

 • Kamień szlifierski (ø/szerokość: 200x40 mm, uziarnienie: K 220) jest wykonany z korundu szlachetnego z tlenkiem glinu.
 • Wysokowydajny silnik indukcyjny (moc: 120 W, prędkość obrotowa: 120 min-1) zapewnia spokojną pracę i niski poziom drgań, a także większą żywotność, niezawodność i bezawaryjność.
 • Niełamliwy zbiornik na wodę gwarantuje niezbędne chłodzenie.
 • Profilowana ściernica skórzana (ø/szerokość: 220x30 mm) umożliwia staranne wygładzenie zadziorów po ostrzeniu.

Zestaw waży 9 kg, co zapewnia mu niezrównaną stabilność w czasie pracy.  Jest wyposażony w regulowany podest szlifierski, próbnik kątowy i pastę ścierną. Można też dokupić do niego rozmaite akcesoria niezbędne do szlifowania i ostrzenia. To urządzenie, które doskonale sprawdzi się zarówno w warsztacie rzemieślnika, jak i hobbysty.

Szlifierko-polerka Scheppach HG34

2. Szlifierko-polerka Scheppach HG34

Kompaktowych rozmiarów urządzenie (waży tylko 2,5 kg), którego atuty doceni każdy majsterkowicz. Jest niezwykle uniwersalne – można nim szlifować, wygładzać i polerować dzięki płynnej regulacji obrotów (prędkość: 0-9900 min-1). Wykonywanie zróżnicowanych prac umożliwiają też: elastyczny wałek z uchwytem wiertarskim do delikatnych prac i walizka zawierająca aż 100 elementów niezbędnych do zadań związanych ze szlifowaniem i polerowaniem (końcówki, sztyfty szlifierskie i polerskie, tarcze itd.). Kamień szlifierski i polerski mają średnice 75 mm, a regulowana osłona skutecznie chroni operatora przed iskrami.

Akumulatorowa szlifierka kątowa Panasonic 18 V Li-ion 125 mm w Systainer (14.4 V współpracująca) PAEY46A2XT32

3. Akumulatorowa szlifierka kątowa Panasonic 18 V Li-ion 125 mm w Systainer (14.4 V współpracująca) PAEY46A2XT32

Nowoczesna, akumulatorowa maszyna z tarczą 125 mm, która sprawdzi się w każdych warunkach – również tam, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Posługiwanie się nią ułatwiają ergonomiczna konstrukcja i niewielka waga (2,35 kg). Opatentowana przez firmę Panasonic technologia Tough tools IP gwarantuje wielką żywotność, trwałość i odporność na niekorzystne czynniki: brud, kurz, opiłki i wilgoć. Natomiast zastosowany w przypadku tego urządzenia system Dual Voltage 18/14,4 V pozwala je zasilać akumulatorami Panasonic każdego typu. Zgrubne szlifowanie i cięcie twardych przedmiotów, z którymi mamy do czynienia np. na budowie (kamień, beton, metal), to coś, z czym ta kątówka radzi sobie wyśmienicie.

Szlifierka tarczowa Proxxon TG 250/E stołowa

4. Szlifierka tarczowa Proxxon TG 250/E stołowa

Profesjonalne elektronarzędzie do precyzyjnego szlifowania łuków, skosów, końcówek i długich krawędzi (maksymalna wysokość szlifowanego przedmiotu to 135 mm). Można nią obrabiać szeroka gamę materiałów – począwszy od drewna, przez stal i metale nieżelazne, aż po tworzywa sztuczne. Niezwykła precyzja pracy jest związana z konstrukcją:

 • Talerz napędza podwójnie łożyskowane wrzeciono; przełożenie to 7,3:1.
 • Solidna, stabilna obudowa wykonana ze specjalnego aluminium.
 • Elektroniczna regulacja prędkości pracy (250-750 obrotów na minutę).
 • Kanał odsysający umożliwia podłączenie odkurzacza (co zapobiega rozsypywaniu się wokół opiłków i powstawaniu kłębów kurzu).
 • Tarcze ścierne są samoprzylepne (bardzo mocno trzymają), nie wymagają więc żadnych dodatkowych mocowań, które mogłyby uszkodzić obrabiany przedmiot.
 • Zestaw składa się z dwóch tarcz szlifierskich o średnicy 250 mm (o gradacji 80 oraz 240) i kątomierza.
 • Blat roboczy (o wymiarach 275x105 mm) można pochylać do 45° w dół i do 15° w górę.

Micromot Proxxon 230/E, frezarko-wiertarko-szlifierko-polerka

5. Micromot Proxxon 230/E, frezarko-wiertarko-szlifierko-polerka

To unikalne narzędzie umożliwiające wykonywanie wielu najbardziej precyzyjnych prac – pozwala szlifować i polerować, ale też wycinać, grawerować i czyścić. Wystarczy je wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Starannie wyprofilowana, smukła obudowa z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym sprawia, że tym mikronarzędziem można wygodnie operować przy pomocy dwóch palców (uchwyt długopisowy). Na dodatek całość waży niewiele – ledwie 270 gramów. Znakomicie wyważony, cichy silnik (moc: 80 W) zasilany prądem stałym zapewnia maszynie długą żywotność. Natomiast o precyzję działania dbają: trzpień obracający się w łożysku kulkowym i wysokiej jakości zaciski narzędziowe (dzięki nim każdy frez czy wiertło pracują bez jakiegokolwiek „bicia”). W zestawie jest 6 zacisków narzędziowych (1; 1,5; 2; 2,4; 3; 3,2 mm). Prędkość można regulować w zakresie 6000-20000 obrotów na minutę. Co ważne dla precyzji działania, urządzenie oferuje ten sam moment obrotowy w każdym zakresie obrotów.

Szlifierka kątowa Proxxon LHW z długą szyjką

6. Szlifierka kątowa Proxxon LHW z długą szyjką

To odpowiedniczka dużej kątówki, przeznaczona do podobnych zadań, ale w mikroskali. Znakomicie wywiązuje się z obowiązków związanych z obróbką stali, metali nieżelaznych, szkła, ceramiki, drewna i tworzyw sztucznych. Znajduje zastosowanie przy cięciu, obróbce zgrubnej, precyzyjnym szlifowaniu i polerowaniu oraz wycinaniu w drewnie. Sercem tego mikrourządzenia jest doskonale wyważony, cichy silnik o mocy 100 W. Natomiast ergonomiczna głowica wykonana z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym pozwala wygodnie operować szlifierką bez zmęczenia. Zestaw jest umieszczony w wygodnej i praktycznej walizce z polipropylenu. Zawiera: szlifierską tarczę korundową (gradacja: 60), szlifierską tarczę lamelową (gradacja 100) oraz wzmocnioną tarczę do cięcia. Średnica tarczy to 50 mm z otworem wielkości 10 mm; prędkość: 15000 obrotów na minutę; czas zatrzymania: poniżej 1 sekundy; izolacja według klasy 2.

Artykuł został dodany przez firmę

LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Reprezentujemy w Polsce marki o światowej renomie z branż elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Wprowadzamy produkty wysokiej klasy i innowacyjne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły