Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic wprowadza nowe klimatyzatory domowe Etherea z serii VKE

Panasonic wprowadził na rynek najbardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory domowe z serii Etherea VKE. Jednostki oferują najwyższą klasę energetyczną A+++ zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu oraz lepsze współczynniki SCOP i SEER w porównaniu z poprzednimi modelami. 

Panasonic Etherea VKE
  • Wbudowana funkcja WLAN do sterowania jednostką za pomocą smartfona
  • Najwyższa klasa energetyczna A+++/ A+++
  • Nowa technologia oczyszczania powietrza nanoe X
  • Nowy bezprzewodowy sterownik

Panasonic wprowadził na rynek najbardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory domowe z serii Etherea VKE. Jednostki oferują najwyższą klasę energetyczną A+++ zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu oraz lepsze współczynniki SCOP i SEER w porównaniu z poprzednimi modelami. Ponadto wyróżnia je smukła i elegancka konstrukcja. Szeroki zakres wydajności, nowy system oczyszczania powietrza oraz wbudowany system do zdalnej kontroli pozwala z łatwością dopasować urządzenia do każdej przestrzeni.

Jedną z najważniejszych cech klimatyzatorów VKE jest wbudowany moduł WLAN zapewniający lepszą kontrolę i możliwość sterowania jednostką z dowolnego miejsca dzięki połączeniu z Internetem. W zestawie jest też nowy, elegancki sterownik bezprzewodowy umożliwiający wygodne zarządzanie pracą klimatyzacji w domu bez ruszania się z fotela. Z kolei aplikacja Panasonic Comfort Cloud pozwala kontrolować parametry jednostki – włączać ją, wyłączać lub ustawić temperaturę - za pomocą dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS.

Panasonic Etherea VKE

Czyste powietrze w domu gwarantuje nowa technologia oczyszczania powietrza Panasonic nanoe X. Unieszkodliwia ona bakterie znajdujące się w powietrzu, generując miliardy rodników hydroksylowych na sekundę. W ten sposób system usuwa do 99,9% bakterii i wirusów (w tym grypy) znajdujących się w powietrzu. Technologia hamuje także rozwój pleśni i alergenów w powietrzu oraz pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Co ciekawe, technologia nanoe X została uznana przez jednego z producentów luksusowych aut za tak skuteczną, że postanowił wyposażyć w nią swoje samochody.

Istotna zaletą serii Etherea VKE jest wykorzystanie innowacyjnego czynnika chłodniczego R32, który w porównaniu z większością innych czynników jest bardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska. R32 ze względu na skład chemiczny jest łatwy w recyklingu, ma zerowy wpływ na warstwę ozonową oraz o 75% mniejszy wpływ (w porównaniu do R410A) na globalne ocieplenie. R32 jest również bardziej ekonomiczny i wydajny. Dzięki temu jednostka zużywa o 30% mniej czynnika chłodniczego, co przekłada się na oszczędności dla użytkowników i korzyści dla środowiska.

Panasonic Etherea VKE

W celu maksymalizacji komfortu użytkowników systemów Etherea VKZ zastosowano również technologię Aerowings. Jej zadaniem jest regulacja przepływu powietrza tak, by było ono równomiernie rozprowadzone oraz by zapewnić ochłodę w możliwe najkrótszym czasie. Dzięki większej kratce wlotowej oraz niezwykle szybkiej pracy wentylatora jednostki wewnętrzne Panasonic z Aerowings generują większy strumień powietrza. Po osiągnięciu ustawionej przez użytkownika temperatury obie łopatki Aerowings kierują nadmuch powietrza w pod sufit, pozwalając na równomierne jego opadanie, tworząc efekt Shower Cooling i zwiększając komfort.

Najnowsze jednostki Etherea VKE oferują inteligentne technologie zapewniające komfort użytkownikom, większą wydajność energetyczną i zdrowe powietrze. W skład serii wchodzą modele o mocy od 1,6 kW do 7,1 kW: CS-Z20/25/35/42/50/71VKEW, CS-XZ20/25/35/50VKEW, CU-Z20/25/35/42/50/71VKE i CS-MZ16VKE

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły