Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Jak nadać charakteru minimalistycznemu wnętrzu?

Minimalizm na dobre zagościł we wnętrzach i nie zapowiada się, aby szybko miał odejść w zapomnienie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest jednak subtelne przełamywanie monochromatycznego wystroju, celem nadania przestrzeni intrygującego i oryginalnego charakteru.  

Minimalizm na dobre zagościł we wnętrzach i nie zapowiada się, aby szybko miał odejść w zapomnienie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest jednak subtelne przełamywanie monochromatycznego wystroju, celem nadania przestrzeni intrygującego i oryginalnego charakteru.

Jak nadać charakteru minimalistycznemu wnętrzu?
Materiał Noble Supreme White o bardzo delikatnym rysunku dobrze komponuje się z bielą
Fot. Technistone

Wnętrza bazujące na koncepcji minimalizmu oparte są na stonowanych kolorach. Przeważają w nich proste formy, a dodatki ograniczane są do minimum. W konsekwencji większość aranżacji utrzymanych w tej konwencji wygląda niemal identycznie. Doskonałym rozwiązaniem, aby nadać minimalistycznym wnętrzom wyrazu i rysu indywidualizmu, a jednocześnie nie zaburzyć koncepcji projektowej, jest wprowadzenie do pomieszczenia charakterystycznego akcentu. Ciekawe wzory malujące się na jasnych, stonowanych tłach konglomeratów kwarcytowych Technistone z pewnością świetnie sprawdzą się w tej roli, zwłaszcza, że inspiracją do ich powstania było piękno pochodzące z natury.

Minimalizm odkryty na nowo

Blat z pięknym rysunkiem marmuru Carrara, posadzka odzwierciedlająca wygląd znanej i cenionej na całym świecie Calacatty, a może okładzina kominkowa przywodząca na myśl kamień Botticino? Dzięki bogatej ofercie konglomeratów kwarcytowych Technistone, każdy może wprowadzić do swoich wnętrz namiastkę eleganckiego i pełnego klasy marmuru pochodzącego z Włoch, Hiszpanii, ale także innych zakątków świata, bo to właśnie z fascynacji ich szlachetnym i ponadczasowym wyglądem, powstały materiały linii Noble i Serenity. Stonowana kolorystyka tych konglomeratów kwarcytowych idealnie wkomponuje się w minimalistyczne projekty wnętrz, natomiast ciekawe wzory dodadzą aranżacjom intrygującego i oryginalnego charakteru, którego tak bardzo w dzisiejszych czasach użytkownicy oczekują od materiałów wykończeniowych. Produkty linii Noble i Serenity posiadają urozmaicone rysunki, począwszy od sporadycznych, delikatnych żyłek, przez pierzaste wzory wijące się po powierzchni płyt, aż po dynamiczne, bardzo dobrze widoczne użylenia. Tak bogata oferta sprawia, że każdy może dobrać produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb, gustu i wizji projektowej, odkrywając minimalizm na nowo.

Delikatnie czy odważnie?

Jak nadać charakteru minimalistycznemu wnętrzu?
Biel i materiał Noble Imperial Grey tworzą ciekawy kontrast
Fot. Technistone

Produkty z kolekcji Noble i Serenity dostępne są zarówno w jasnych, jak i ciemnych wybarwieniach. Nie chcąc zaburzać monochromatycznego wystroju wnętrza, a jedynie nieco go przełamać, można zdecydować się na elementy w białych, kremowych lub szarych odcieniach linii Noble. Do tego celu można wykorzystać, takie produkty jak na przykład: Noble Supreme White, Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Cloudy Onyx, Noble Olympos Mist, Noble Perlato Luna, Noble Botticino czy Noble Desiree Grey. Dzięki wykorzystaniu natomiast grafitowych lub czarnych materiałów, takich jak: Noble Imperial Grey, Noble Pietra Grey czy Noble Silver Notte można stworzyć minimalistyczną aranżację bazującą na intrygującym kontraście. Takie zestawienie przypadnie do gustu zwolennikom prostych, jednak nieszablonowych projektów. Amatorom niestandardowych rozwiązań spodoba się także pomysł na wykorzystanie materiałów linii Serenity: Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Produkty te utrzymane są w białych wybarwieniach, a ich cechą wyróżniającą są dynamiczne użylenia, które zachwycą każdego. Crystal Calacatta Amnis posiada wzór w szarym odcieniu, natomiast Crystal Calacatta Silva – brązowym.

Podobne artykuły