Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NOWOŚĆ! UZIN U-Tack – szybkie i czyste klejenie listew cokołowych

Klejenie listew to przysłowiowa „kropka nad i” w montażu podłogi. Po perfekcyjnym położeniu wykładziny wystarczy dobrze przykleić listwy i pozwolić inwestorowi na odbiór pomieszczenia. Czy na tym etapie coś może pójść źle?

Klejenie listew to przysłowiowa „kropka nad i” w montażu podłogi. Po perfekcyjnym położeniu wykładziny wystarczy dobrze przykleić listwy i pozwolić inwestorowi na odbiór pomieszczenia. Czy na tym etapie coś może pójść źle?

NOWOŚĆ! UZIN U-Tack – szybkie i czyste klejenie listew cokołowychNiestety, mimo że klejenie listew przypodłogowych zwykle nie jest dla wykonawcy bardzo obciążające fizycznie, to zadanie wymagające spokoju i precyzji. Niewłaściwie zamontowana listwa popsuje bowiem cały efekt.

- Przy montażu cokołów posadzkarz musi być nie tylko doświadczonym fachowcem, ale i estetą. Bardzo często zdarza się tak, że montaż podłogi i listew następuje już po ostatnim malowaniu ścian. Oczywiście uczulamy inwestorów, że podczas montażu elementów podłogowych ściany mogą zostać przybrudzone i dlatego zaleca się ich ostateczne wykańczanie już po zakończeniu prac posadzkarskich. Jednak z praktyki doskonale wiemy, że nic tak nie cieszy inwestora, jak fakt, że po naszym wyjściu może praktycznie bezzwłocznie użytkować pomieszczenie. Tymczasem stosowane tradycyjnie kleje, zwłaszcza w mniej doświadczonych rękach, „lubią” pozostawić po sobie ślad. - MACIEJ ZAŁĘSKI, DORADCA TECHNICZNY FIRMY UZIN POLSKA

Rozwiązaniem tych kłopotów jest nowość w ofercie UZIN – dwustronnie klejąca taśma U-Tack do trwałego klejenia listew.

Szybszy, wygodniejszy i czysty montaż listew przypodłogowych

Dzięki zastosowaniu tego uniwersalnego rozwiązania listwy przykleimy nawet od 3 do 5 razy szybciej niż w przypadku użycia tradycyjnych klejów. Taśma UZIN U-Tack nie wymaga wstępnego odparowywania, nie ma również określonego czasu otwartego. Brak ścisłego reżimu technologicznego sprawia, że prace przebiegają spokojniej i umożliwiają większą precyzję.

Nie musimy się też martwić ewentualnymi zabrudzeniami. W zestawie z taśmą otrzymujemy bowiem papierową tarczę odporną na klej, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale również utrzyma miejsce pracy w czystości.

Do listew, pasków wykładzin, na każdym podłożu

NOWOŚĆ! UZIN U-Tack – szybkie i czyste klejenie listew cokołowychUZIN U-Tack to rozwiązanie uniwersalne. Taśmę można stosować do miękkich listew i wklęsłych profili z PVC, listew przypodłogowych z twardym rdzeniem oraz listew aluminiowych. Znajdzie zastosowanie także do klejenia pasków z wykładzin tekstylnych ze wszystkimi typami spodów oraz wykładzin z PVC i linoleum.

Dużą zaletą taśmy jest możliwość stosowania na praktycznie każdym podłożu budowlanym, którego głębokość struktury nie przekracza 1,5 mm. Można więc używać jej na tynku, cegłach, betonie, zagruntowanym gipsie i masie szpachlowej, drewnie, ceramice, tworzywach sztucznych, metalu czy powłokach malarskich. Przy stosowaniu na tapetę należy odciąć fragment, w którym listwa będzie łączona ze ścianą.

Ekologiczne rozwiązanie

UZIN U-Tack wyróżnia także fakt, że w przeciwieństwie do kontaktowych klejów do listew, nie zawiera rozpuszczalników i charakteryzuje się bardzo niską emisyjnością.

Stosowanie taśmy jest zatem całkowicie bezpieczne dla wykonawców i sprzyja tworzeniu zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Potwierdzają to certyfikat EMICODE EC 1 PLUS oraz znak „Niebieski Anioł” (Der Blaue Engel).

Parametry techniczne:

  • Opakowanie: karton
  • Długość rolki: 50 m
  • Szerokość rolki: 25 / 40 / 50 / 85 mm
  • Kolor: bezbarwny
  • Okres przechowywania: co najmniej 2 lata
  • Temperatura podłoża: co najmniej 15 st. Celsjusza
  • Ekologia: „Niebieski Anioł” wg RAL-UZ 113, EMICODE EC 1 PLUS

Podobne artykuły