Artykuł Dodaj artykuł

Korzyści hybrydy dla rynku izolacji

Połączenie najlepszych cech dwóch rozwiązań w jedno, w celu uzyskania maksymalnych korzyści, to główny cel każdej hybrydy. Takie innowacyjne propozycje oferuje już nie tylko rynek motoryzacji. 

Połączenie najlepszych cech dwóch rozwiązań w jedno, w celu uzyskania maksymalnych korzyści, to główny cel każdej hybrydy. Takie innowacyjne propozycje oferuje już nie tylko rynek motoryzacji. Specjaliści marki ISOVER połączyli zalety wełny mineralnej szklanej z atutami wełny skalnej tworząc hybrydowe rozwiązanie do izolacji fasad wentylowanych.

Korzyści hybrydy dla rynku izolacjiKorzyści z hybrydy, niezależnie od specjalizacji rynku, skupiają się głównie wokół zwiększenia efektywności, obniżenia kosztów, a przede wszystkim zapewnienia większego komfortu użytkowania. Tymi aspektami kierowali się także eksperci ISOVER. Dzięki zaawansowanym możliwościom technologicznym i znajomości branży, marka w precyzyjny sposób wyszła naprzeciw oczekiwaniom wykonawców i inwestorów. Po połączeniu najlepszych właściwości wełny mineralnej szklanej z cechami wełny mineralnej opracowano hybrydowe rozwiązanie dedykowane fasadzie wentylowanej. System sprawdza się już w praktyce, dając wiele korzyści wykonawcom, a także użytkownikom budynków.

- Pierwszą, spodnią warstwą jest wełna mineralna szklana, będąca gwarancją szczelnej izolacji cieplnej, pozbawionej szkodliwych mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Drugą warstwą jest wełna mineralna Polterm Max Plus o grubości 5 cm. Dzięki temu, że jest ona zamontowana na wełnie mineralnej szklanej daje wykonawcy możliwość zastosowania technologii montażu, do której jest przyzwyczajony, pracując na twardych materiałach izolacyjnych – mówi Sławomir Kocur, starszy kierownik produktu ISOVER.

Wełna mineralna szklana za sprawą swej elastyczności pozwala dokładnie izolować ścianę w miejscu występowania konsol. Wystarczy wykonać nacięcie w miejscu przebicia przez konsolę, co jest dodatkowo ułatwione z uwagi na możliwość ugięcia się materiału.

Hybrydowe rozwiązanie ISOVER w fasadzie wentylowanej umożliwia optymalne wykorzystanie najlepszych cech wełny mineralnej szklanej oraz skalnej. Pozwala także uniknąć błędów przyczyniających się do występowania mostków cieplnych, które są istotnym zagrożeniem w przypadku konstrukcji fasad wentylowanych i obniża koszty inwestycji. 

Tworzenie dopasowanych rozwiązań to ważny wkład w rozwój rynku i priorytet w działalności marki ISOVER.

Podobne artykuły