Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Izolacja termiczna fundamentu przy użyciu styropianu Knauf Therm Expert Hydro. Dowiedz się więcej

Pierwszymi czynnościami przy termomodernizacji fundamentów jest dokładne odkopanie i oczyszczenie ściany fundamentowej. Po wykonaniu niezbędnych napraw ściany (ubytki), warto jest pozostawić odkopany fundament na kilka dni w celu umożliwienia dodatkowego przesuszenia powierzchni ścian fundamentowych. 

Pierwszymi czynnościami przy termomodernizacji fundamentów jest dokładne odkopanie i oczyszczenie ściany fundamentowej. Po wykonaniu niezbędnych napraw ściany (ubytki), warto jest pozostawić odkopany fundament na kilka dni w celu umożliwienia dodatkowego przesuszenia powierzchni ścian fundamentowych. Następnie należy nanieść warstwę hydroizolacji stanowiącej zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz ściany.

Izolacja termiczna fundamentu przy użyciu styropianu Knauf Therm Expert Hydro. Knauf Industries

Najlepsze do tego celu są masy bitumiczne, gdyż po ich naniesieniu warstwa hydroizolacji jest jednolita, elastyczna i bardzo szczelna. Pamiętać jednak należy, iż stosując później płyty KNAUF Therm EXPERT Hydro F i D firmy Knauf Industries jako termoizolację należy stosować masy izolacyjne na bazie wody.

Płyty KNAUF Therm EXPERT Hydro  są izolacją termiczną fundamentów i podziemnych części budynku od strony zewnętrznej, która ograniczy zasięg ujemnych temperatur do wnętrza konstrukcji ściany oraz eliminuje ryzyko kondensacji pary wodnej wewnątrz przegrody. System izolacji termicznej (obwodowej) jest o tyle ważny, ze to właśnie migrująca woda, która zawiera rozpuszczone sole mineralne oraz substancje organiczne jest najczęściej przyczyną uszkodzenia fundamentów, podziemnych części budynku oraz ich przyśpieszonej degradacji.

Po wykonaniu hydroizolacji przystępujemy do montażu płyt Hydro- Therm jako izolacji termicznej, które w zależności od wysokości ścian fundamentów lub przyziemnych części budynku układane są pionowo lub poziomo. Układane płyty łączy się ze sobą „na zakładkę”. Płyty Hydro – Therm, przy izolacji fundamentów i podziemnych części budynków, mogą zostać wyprowadzone ponad poziom gruntu jako izolacja termiczna cokołów łącząca się z izolacją termiczną ścian w sposób ciągły, uniemożliwiający powstawanie mostków termicznych.

Wysokość cokołów jest uwarunkowana wysokością rozpryskiwania się wody deszczowej od opaski wokół budynku i tak powinny one wynosić:

  • przy opasce żwirowej – minimalnie 30 cm;
  • przy opasce z płyt betonowych lub kostki betonowej lub kamiennej – minimalnie 50 cm.

Płyty Hydro-Therm można bezpośrednio zasypywać ziemią.

Artykuł został dodany przez firmę

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Jesteśmy przodującym producentem styropianu z wieloletnim doświadczeniem w formowaniu części z polistyrenu i polipropylenu spienionego.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły