Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

ATLAS charytatywnie, biegiem! – podczas 13. Biegu Ulicą Piotrkowską

Bieganie to obecnie jedna z najbardziej popularnych form aktywnego spędzania czasu wolnego: zarówno indywidualnie, jak i wspólnie, np. w ramach wydarzeń biegowych.   

Bieganie to obecnie jedna z najbardziej popularnych form aktywnego spędzania czasu wolnego: zarówno indywidualnie, jak i wspólnie, np. w ramach wydarzeń biegowych.

ATLAS charytatywnie, biegiem!Klub ATLAS Running Team, który tworzą pracownicy i przyjaciele łódzkiej firmy, w tym fachowcy budowlani, po raz kolejny przekonuje, że uprawiając sport można także efektywnie pomagać potrzebującym. 23 maja podczas 13. Biegu Ulicą Piotrkowską drużyna ATLASA wystartuje pod hasłem "Biegamy dla Małgosi".

11-letnia Małgosia Kowalczyk, na rzecz której biegnie drużyna ATLAS Running Team, cierpi na porażenie mózgowe. Jest córką Sławka, pracownika Kopalni Grudzeń Las, jednej ze spółek Grupy ATLAS. Zasada zbiórki charytatywnej jest równie klarowna, jak cele biegaczy. Za każdy przebiegnięty przez członków drużyny kilometr, ATLAS przekaże dziewczynce 10 zł. Maksymalna kwota, jaką zawodnicy mogą uzyskać w biegu wynosi 5000 zł. Pieniądze są potrzebne na zakup wózka pionizującego dla Małgosi. Do sobotniego biegu w barwach ATLASA zgłosiły się już 53 osoby, co dla polskiego lidera chemii budowlanej zwiastuje rekord, jeśli chodzi o frekwencję na tego typu wydarzeniach. Nietrudno będzie też rozpoznać „charytatywnych biegaczy” – będą motywowani rysunkowym bocianem na swoich koszulkach oraz hasłem „Lecę, bo chcę…” oraz naklejką plecach informującą o akcji – „Biegamy dla Małgosi”.

ATLAS charytatywnie, biegiem!Sezon biegowy 2015 część zawodników ATLASA rozpoczęła już 29 marca w PZU Półmaratonie Warszawskim oraz Półmaratonie Pabianickim. Z kolei 19 kwietnia reprezentacja ATLAS Running Team uczestniczyła w DOZ Maraton Łódzki z PZU i był to pierwszy zespołowy bieg drużyny w Łodzi w tym roku. 13. Bieg Ulicą Piotrkowską stanowi kolejną okazję do charytatywnej pomocy. Zanim entuzjastów biegania spod znaku „ATLASOWGO bociana” połączyła nazwa – ATLAS Running Team, w 2013 roku brali oni udział w „Biegu dla Zdziśka” – akcji mającej na celu zebranie środków na pomoc dla byłego pracownika, potrzebującego kosztownej rehabilitacji. Uczestnicząc w poprzedniej edycji Biegu Ulicą Piotrkowską, klubowicze zebrali zaś blisko 4.600 zł na konto Oliwki, chorej córeczki jednego z glazurników. Jako oficjalna drużyna ATLASA zadebiutowali podczas Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2014. 

-  To kolejny raz, kiedy wspólnie, jedną drużyną możemy wziąć udział w zdrowej i budującej rywalizacji – mówi Krystian Bohdanowicz, szef klubu ATLAS Running Team, na co dzień Kierownik ds. Wsparcia Sprzedaży w firmie ATLAS. – Słowo „zdrowy” ma tu szereg równie istotnych dla nas znaczeń. Samo bieganie pozytywnie wpływa na nasz organizm. Ważna jest także zdrowa rywalizacja. Oznacza aktywność sportową, w której tak naprawdę nie wynik, a zabawa, satysfakcja z samego udziału i możliwość spędzenia czasu ze świetnymi ludźmi, są priorytetem. Trzymając się „zdrowotnej” terminologii, nawzajem „kurujemy się” pozytywnym nastawieniem – dodaje z uśmiechem. – Niestety, nie zawsze na co dzień pamiętamy o tym, jaką wartością jest zdrowie. Udziałem w takim wydarzeniu chcemy jednocześnie pomóc tym, którzy z różnych względów biegać nie mogą.

Bieg rozpocznie się przy ulicy Zachodniej naprzeciwko Pałacu Poznańskiego. Zawodnicy, zanim pojawią się na ulicy Piotrkowskiej, przemierzą m.in. ulicę Legionów, plac Wolności, ulicę Zachodnią, Gdańską czy Kościuszki. Meta będzie znajdować się na ulicy Nowomiejskiej, na odcinku pomiędzy ulicą Północną i Podrzeczną.

Z pełną trasą można zapoznać się na stronie wydarzenia: http://www.biegpiotrkowska.pl/trasa.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły