Artykuł Dodaj artykuł

Baumit Fasada Roku 2014 – pierwsze zgłoszone obiekty

Premierowa odsłona konkursu Fasada Roku odbyła się w 2007 roku, a do wszystkich edycji architekci, wykonawcy i inwestorzy zgłosili niemal 1000 realizacji. Tegoroczna Fasada Roku wystartowała 1 września, a obiekty do konkursu można zgłaszać do 31 marca 2015 roku. 

 
Logo Baumit
 

Premierowa odsłona konkursu Fasada Roku odbyła się w 2007 roku, a do wszystkich edycji architekci, wykonawcy i inwestorzy zgłosili niemal 1000 realizacji. Tegoroczna Fasada Roku wystartowała 1 września, a obiekty do konkursu można zgłaszać do 31 marca 2015 roku. Wielu autorów projektów postanowiło jednak nie czekać aż do wiosny i już teraz zgłosiło udział w rywalizacji o tytuł najpiękniejszej elewacji w Polsce. Pierwsze obiekty można podziwiać na www.fasadaroku.pl.

Baumit Fasada Roku 2014 – pierwsze zgłoszone obiektyRealizacje zgłoszone do konkursu Fasada Roku 2014 zostaną przyporządkowane do 5 kategorii: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”. Wszystkie obiekty będą prezentowane na stronie internetowej www.fasadaroku.pl. Internauci już teraz mają możliwość oddania głosu na najlepszą ich zdaniem realizację w każdej kategorii. Głosowanie online potrwa do 30 kwietnia 2015 roku. Wśród osób, których wybór w trzech kategoriach pokryje się z decyzją konkursowego Jury, wylosowane zostaną nagrody od firmy Baumit. Realizacja, która uzyska największą liczbę głosów Internautów otrzyma „Wyróżnienie Internautów” w każdej z konkursowych kategorii.

Zwycięzców konkursu Fasada Roku 2014 wybierze Jury złożone z wybitnych architektów, przedstawicieli mediów branżowych oraz osób zawodowo związanych z budownictwem. Będą oni oceniać dobór materiałów wykończeniowych oraz efekt końcowy przeprowadzonych prac. Warto podkreślić, że laureaci konkursu Fasada Roku 2014 wezmą udział w jego międzynarodowej odsłonie, czyli Baumit Life Challenge.

„Każda kolejna edycja konkursu Fasada Roku pokazuje nam, jak zmieniają się trendy kolorystyczne w architekturze oraz to, że architekci coraz częściej sięgają po nowe rozwiązania, oryginalne struktury i odważnie łączą te wszystkie elementy na fasadzie. Pierwsze zgłoszone obiekty pokazują, że i w tym roku nie zabraknie realizacji, których walory estetyczne zachwycą Jury oraz Internautów, którzy podobnie jak w latach ubiegłych, będą mogli wytypować swoich faworytów. Mam nadzieję, że tegoroczna odsłona konkursu Fasada Roku 2014 pozwoli nam pokazać, że odpowiednio zaprojektowana elewacja podkreśla zalety budynku, detali architektonicznych oraz przeznaczenie obiektu.”– wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły